Olaszország: Nagy Ádám a pálya szélén, 9-et hintett a Bologna

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.07.16. 19:06
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő csapatok közül a Nagy Ádámot megvásároló Bologna és a Balogh Norbertet soraiban tudó Palermo is fölényes győzelmet aratott szombati felkészülési mérkőzésen. A két magyar játékos közül csak Balogh lépett pályára.

A Bologna az Olaszország északi részén fekvő Castelrottóban (németül: Kastelruth) rendezett mérkőzésen 9–0-ra győzte le a San Marinó-i Virtus Acquaviva együttesét. Az élvonalbeli csapat az első félidőben öt gólt szerzett, ebből négyet öt perc leforgása alatt. A mesternégyest jegyző Simone Verdi négy perc alatt triplázott.(németül: Kastelruth) rendezett mérkőzésen 9–0-ra győzte le a San Marinó-i Virtus Acquaviva együttesét. Az élvonalbeli csapat az első félidőben öt gólt szerzett, ebből négyet öt perc leforgása alatt. A mesternégyest jegyző Simone Verdi négy perc alatt triplázott.

Az első osztályú csapat a második játékrészben 10 másodperc után megszerezte a hatodik gólját, majd a 72. percre kialakította a 9–0-s végeredményt.

A Bologna magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám nem lépett pályára a találkozón, de már megérkezett Castelrottóba, és a pálya mellől tekintette meg a meccset. A Bologna két nap alatt 19 gólt szerzett, pénteken tízet hintett amatőr olasz ellenfelének.

Nagy Ádám a helyszínen tekintette meg a Bologna szombati mérkőzését (Fotó: Twitter/Bologna FC)
Nagy Ádám a helyszínen tekintette meg a Bologna szombati mérkőzését (Fotó: Twitter/Bologna FC)

A Balogh Norbertet a második félidőben bevető Palermo 10–0-ra kiütötte az osztrák ASKÖ Mittlern együttesét. A magyar támadó több veszélyes támadásban is szerepet játszott, ám nem talált be.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Bologna (olasz)–Virtus Acquaviva (San Marinó-i) 9–0
Palermo (olasz)–ASKÖ Mittlern (osztrák) 10–0

Legfrissebb hírek

Felkészülés: háromgólos DAC-győzelem, komáromi vereség

Minden más foci
11 órája

Felkészülés: kétgólos kisvárdai győzelem a Dinamo Kijev ellen

Labdarúgó NB I
13 órája

Felkészülés: Babunszki góllal debütált a Szpariban; legyőzte a Topolyát az ETO

Labdarúgó NB I
19 órája

Fölényes győzelmet aratott az FTC a Maccabi Tel-Aviv elleni „titkos” felkészülési mérkőzésen

Labdarúgó NB I
2025.07.04. 19:49

Felkészülés: Beridze góljával legyőzte az Újpest a Kassát a Tábor utcában

Labdarúgó NB I
2025.07.04. 18:53

Felkészülés: az MTK kikapott Szlovéniában a Craiovától

Labdarúgó NB I
2025.07.04. 13:08

A Paks hatgólos döntetlent játszott Szombathelyen

Labdarúgó NB I
2025.07.03. 20:07

Felkészülés: magabiztos MTK-győzelem a Csíkszereda ellen

Labdarúgó NB I
2025.07.03. 13:09
Ezek is érdekelhetik