Totti az Inter ellen is győzelemre vezényelte övéit

2013.10.05. 20:40
Francesco Tottinak volt miért örülni szombat este (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot, a Serie A-t százszázalékos mérleggel vezető Roma a szintén veretlen Inter vendége volt szombaton este. Az első félidőt nagyon megnyomta a Roma, Francesco Totti duplázott, Alessandro Florenzi is betalált, és ezzel el is dőlt a rangadó.

A Juventus, az AS Roma és a Napoli – nevezte meg a bajnokság leendő dobogósait az Inter támadója, Diego Milito, míg a „főfarkas” Francesco Totti emlékeztetett mindenkit, hogy semmit sem nyertek eddigi remeklésükkel. Óvatos nyilatkozattal vezették fel a szereplők a 184. Inter–Roma derbit, amelyen a negyedik helyezett fogadta a sorozatban hatszor győző, eddig mindössze egyetlen gólt kapó listavezetőt.

Jobban kezdett az Inter, mezőnyfölényét azonban csak pontatlan távoli lövésekre tudta váltani – Francesco Totti bezzeg megmutatta, hogyan kell a tizenhatos elől bevenni a kaput, és a 18. percben hatalmas gólt lőtt a jobb alsóba. 0–1!

Pár percen belül magára talált az Inter, és beszorította vendégét a kapuja elé, Guarín pedig hatalmas bombával a lécet is megdöngette.

Jó iramban folytatódott a mérkőzés, újabb gólt azonban nem láttunk egy ideig, csak a szokásos veszélyes vendégkontrákat és a mindig gólveszélyt hordozó hazai szabadrúgásokat. A szünet előtt aztán pár perc alatt eldöntötte a mérkőzést a Roma: előbb Francesco Totti értékesítette a Gervinho által kiharcolt büntetőt (0–2), majd Alessandro Florenzi lőtte ki egy ellentámadás után a jobb alsót (0–3).

A szünetben Walter Mazzari beküldte a 11-es összehozó Álvaro Pereira helyére Mauro Icardit, majd Mateo Kovacicot is a pályára vezényelte. Ettől sem lett azonban veszélyesebb az Inter, pedig az utolsó 20 percre beszállt Diego Milito is, és ő is egy nála védekezőbb szellemű játékost váltott, akár csak csere-elődei. Gervinho meglőhette volna a negyedik római gólt, ám Handanovic védte ziccerét, majd a hajrára nagy esélyt kapott a szépítésre az Inter, hiszen Federico Balzaretti teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát.

Ezzel a lehetőséggel sem tudott azonban élni az Inter: tovább száguldanak a „farkasok”.

OLASZORSZÁG, SERIE A
7. FORDULÓ

Internazionale–AS Roma 0–3 (Totti 18., 40. 11-esből, Florenzi 44.)

A Roma még soha nem tudott ilyen nagy különbségű győzelmet aratni Milánóban, sem az Inter, sem a Milan ellen!

90. PERC VÉGE, NYERT A ROMA!!!

Három perc a ráadás.

88. perc: Taddei
is kap egy sárgát a végére.

84. perc: Kovacic lő jobbal 18-ról, ám De Sanctis ölébe.

82. perc:
De Rossi vágja ki Álvarez jobb oldali szögletét a rövid sarok elől, majd Ranocchia (!) cselezget, Castán felszabadít.

81. perc:
Totti le, Dodo be.

79. perc: BALZARETTI
kiáll, hátulról lemészárolja Álvarezt, második sárga.

78. perc:
Palacio lő jobbal egy ölnyivel a léc fölé 22-ről, kissé balról.

76. perc: Marquinho
váltja Florenzit.

75. perc:
A figyelmetlen Balzaretti kis híján összehoz egy gólt Icardinak, a közeli próbálkozás azonban elhal a kapus ölében.

73. perc:
Gervinho szaporázza, már az ötös előtt jár, lövését azonban hatalmas bravúrral kiüti a jobb alsó elől Handanovic!

71. perc:
Milito jelentkezik egy igen pontatlan lövéssel, hét méterrel lő a léc fölé, majd egy szöglet után csúsztat, de ez sem jobb.

70. perc: Diego Milito
áll be Guarín helyére.

69. perc
: Florenzi cselezget, Ranocchia szereli őt, már a tizenhatoson belül.

68. perc: Érdekes módon Morgan De Sanctis kap sárgát, alighanem túl heves reklamálásért.

67. perc
: Palacio a hálóba fejel, de előtte lökte a kapust.

66. perc
: Álvarez a jobbon el, Castán a beadást a kapu torkából fejjel ki.

A Roma ebben az idényben mindegyik mérkőzésén legalább két gólt vágott.

57. perc
: Rodrigo Taddei be, a derekát tapogató Pjanic le. A másik oldalon Taidert Mateo Kovacic váltja.

55. perc
: Taider lő ballal 21-ről a bal alsó mellé. Pjanicot kell ápolni közben.

50. perc: Federico Balzeretti is besárgul, Guarín meggyötréséért.

49. perc
: MICSODA JELENET! Florenzi lő a levegőben eldőlve, ollózva hét méterről, középről, a jobbra vetődő Handanovic térdével véd!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc
: Mauro Icardi váltja Pereirát.

45. PERC
: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Florenzi tavaly is betalált itt, az volt első Serie A-s gólja.

44. PERC
: KETTŐVEL MEGY A ROMA, FLORENZI! Villámgyors vendégkontra során Totti indít, középen Strootman meglódul, jobbra kidobja a labdát, az érkező Alessandro Florenzi pedig a tizenhatos jobb sarkán belülről jobbal a túlsó alsóba lő. 0–3!

42. perc
: Rolando hatalmasat ment fejjel az érkező Pjanic előtt az ötösön egy jobb oldali beadás után.

Handanovic érezte az irányt, de nem érhette el a középtájra tartó, elemi erővel megküldött labdát.

40. perc
: FRANCESCO TOTTI nem kegyelmez, mint rendesen. 0–3!

39. perc
: Álvaro Pereira feldönti a Cambiassót kicselező Gervinhót a tizenhatoson belül, a bal oldalon, 11-es és sárga lap!

34. perc
: De Rossi hatalmasat lök Palacioson, csak szabadrúgás, sárga nincs.

32. perc
: Szafir Taider lerántja Tottit, sárga! Pjanic 35 méteres, jobblábas lövése éppen csak elmegy a léc fölött, egyébként Handanovic rajta volt a labdán.

30. perc
: Leandro Castán is besárgul, ő kezezésért. Taider jobbal egy fél méterrel a bal felső fölé tekeri a 24 méteres szabadrúgást.

28. perc
: Mehdi Benatia felrúgja a tizenhatos bal oldal előtt Álvarezt, sárga lap. A szabadrúgást Taider jobbal az oldalhálóba tekeri.

26. perc
: HELYZET! Egy bal oldali beadást Ricardo Álvarez fejel a bal alsó felé irányába méterről, De Sanctis azonban védeni tud gyors vetődéssel!

25. perc
: LÉC! Guarín lő jobbal 23-ról irtózatos erővel a keresztlécre!

24. perc: Érdekes jelenet! Gervinho cselezget, majd lőne az ötös elől, de érkezik Álvaro Pereira, és szereli őt, becsúszva!

Ranocchia veszítette el a labdát a római akció előtt, Totti pedig 10. gólját lőtte az Internek.

18. PERC
: VEZET A ROMA, TOTTI! Florenzi passzol Gervinhóhoz a tizenhatos előtt, aki Francesco Tottihoz gurít, a Nagy Kapitány pedig 19-ről jobbal a jobb alsóba bombáz. 0–1!

17. perc
: Cambiasso lő ballal 17-ről fél méterrel a jobb felső fölé.

17. perc
: Cambiasso ível Rodrigo Palacio felé, az ötösön ollózva ment előle Strootman.

15. perc
: Miralem Pjanic kap sárgát Guarín lerántásáért.

14. perc
: Totti passzol hosszan De Rossi elé, aki becsúszva a kapu elé ível, Handanovic levadássza a labdát.

12. perc
: Szafir Taider lő jobbal 21-ről, középről, de De Sanctis magabiztos vetődéssel fogja a labdát a jobb alsó előtt.

Ügyesen passzolgat térfelén a Roma.

9. perc
: Guarín bombáz jócskán a bal felső mellé-fölé 18-ról.

7. perc
: Gervinho lódul meg a jobbon, a tizenhatoson belül jár már, amikor jobbal lő, de blokkolja őt egy védő.

5. perc:
Toroszidisz lő a bal sarok mellé a tizenhatos környékéről.

4. perc:
Balzeretti ment szögletre egy bal oldali Guarín-beadást.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Gyászszünettel kezdődik a mérkőzés a lampedusiai katasztrófa emlékére.

A hazaiak sötétkékben, a vendégek fehér-bordóban.

KEZDŐK, KISPADOK ITT!

A hazaiak mestere, „vasőrmester” a héten ünnepelte 52. születésnapját, az ajándékot most kaphatja meg.

A táblázat negyedik helyén álló, Walter Mazzarri edzette Inter számára szintén vízválasztó lehet a szombati rangadó, a fényes kilátásokat ugyanakkor beárnyékolja Diego Milito elemzése. A csapat argentin csatára a La Gazzetta dello Sportnak három együttest nevezett meg a bajnoki cím esélyeseként: a Juventust, a Romát és a Napolit. Az Interről nem tett említést…

Itt kell idéznünk a római középpályás (vagy ahogy a csapatnál emlegetik, a jövőbeli kapitány), Daniele De Rossi friss nyilatkozatát, amelyből éppenséggel nem a klubhűség világlik ki: „A nyáron több lehetőséget megfontoltam, és komolyan elgondolkodtam a távozáson. Csalódást keltett, hogy a Roma játékosaként nem tudtam örömet szerezni a szurkolóknak, és úgy éreztem, nem mindenki szeretne engem a pályán látni. De aztán úgy voltam vele, mégsem szép, hogy egy elveszített római derbivel érjen véget az egyik legszebb szerelmi történet egy labdarúgó és egy klub között.”

„Az Inter–Roma eddig mindig Zanetti–Totti különmeccset is jelentett, mostantól azonban a Cambiasso–De Rossi ütközetek kerülhetnek a középpontba” – jegyezte meg Matteo Barzaghi, a Sky szakkommentátora.

„Szeretnék játszani legalább az idény végéig, és nem így, sérülten hagyni abba a labdarúgást. A következő három hétben lesznek kontrollvizsgálataim, meglátjuk. A szerződésem a nyáron lejár, addig kell eldöntenem, hogy hasznára lehetek-e még a csapatnak a pályán” – így a pár hónapig még biztosan nem bevethető Zanetti.

A 37 éves Totti méltó ellenfele és kortársa, a 40 éves Javier Zanetti most legfeljebb néző lesz a Giuseppe Meazza Stadionban, mert bár elkezdte az edzéseket, még nem épült fel teljesen súlyos Achilles-ín-sérüléséből.

A Roma négy mérkőzés óta veretlen az Inter ellen.

Walter Samuel 159, Cristian Chivu 114, Marco Andreolli 15 mérkőzést játszott az AS színeiben, Maicon 249-szer, Nicolás Burdisso 129-szer szerepelt a mostani ellenfélnél.

Egy kis örökmérleg:
a weltfussball 181 mérkőzésről tud, 80 milánói és 52 római sikerrel, 292, illetve 230 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaknál Juan Pablo Carizzo, Cristian Chivu, Javier Zanetti és McDonald Mariga sérült, a vendégeknél Maicon, Michael Bradley és Mattia Destro maródi.

A római együttes Rudi Garcia vezetésével az első helyen áll, és szombaton legnagyobb idénybeli próbatételéhez érkezik, a szintén veretlen Internazionaléval játszik idegenben. „Hadd emlékeztessek mindenkit arra, hogy még nem nyertünk semmit – csitította a lelkesedést Francesco Totti, a Roma csapatkapitánya. – Legyünk magabiztosak, bátrak, de nem dőlhetünk hátra. Örömmel tölt el, hogy az edzőtől kezdve a szakmai stáb tagjain keresztül a játékosokig valamennyi embertől ugyanazt a hozzáállást, összpontosítást és eltökéltséget tapasztalom.”

„Annak alapján, amit eddig mutatott a két csapat az idényben, látványos és eseménydús találkozóra van kilátás. Fontos vizsga lesz ez számunkra, eddig mindenkivel fel tudtuk venni a versenyt, s nagyon remélem, hogy a Romával is sikerül majd” – nyilatkozta kollégája, Walter Mazzarri, az Inter edzője.

„Rangadó ide vagy oda, egészen nyugodtak vagyunk. Amikor győzöl, sokkal könnyebb motiváltnak lenned és önbizalommal telve dolgoznod. Minden rendben van a csapat háza táján. Nehéz lesz, de győzni megyünk az Interhez. Nem félek a vereségtől. Egyszerűen nincs bennem félelem. Folytatni akarjuk a sikersorozatunkat, kétszáz százalékig megbízok a mostani Romában!” – fogalmazott a mester, aki elárulta, hogy ötezer Roma-drukker buzdítja őket Milánóban.

A spanyol származású francia Rudi Garcia jött, látott, és azonnal klubrekordot ért el a „farkasoknál”, hat győzelemmel ugyanis még sohasem kezdett a Roma a bajnokságban. Sőt, ha Garcián múlik, hét sikerrel indítanak a fővárosiak, a tréner ugyanis kijelentette, hogy nem lacafacáznak, győzni mennek Milánóba is.

Szombat este háromnegyed kilenckor kezdődik a 184. Internazionale–Roma meccs, azaz a Giuseppe Meazza Stadionban találkozik egymással az eddig hibátlan Roma (1.) és a szintén veretlen Inter (4.).

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ INTER–AS ROMA SERIE A-S LABDARÚGÓ-BAJNOKI ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!