A Chievo követi a Messinát és az Ascolit a másodosztályba

2007.05.27. 17:17
Eldőlt, hogy a Chievo követi a már korábban kiesett Messinát és Ascolit a másodosztályba. A veronaiak kétgólos vereséget szenvedtek a forduló előtt szintén veszélyeztetett Cataniától, míg a Siena a hajrában szerzett góllal biztosította be első osztályú tagságát.
Philippe Mexes bravúros mozdulattal lő kapura a Messina ellen
Reuters
Reuters

Az olasz labdarúgó-bajnokság utolsó fordulója előtt még több csapat felett ott lebegett a kiesés réme. A Messina és az Ascoli már hetekkel ezelőtt búcsúzott, a vasárnapi játéknapnak kellett eldöntenie, hogy ki követi őket a Serie B-be.

A Catania-Chievo párosításnak az volt a különlegessége, hogy ott mindkét együttes veszélyben volt. A felek előtt több helyzet adódott az első félidőben, de ezeket nem tudták gólra váltani. Ráadásul a többi meccs eredményei miatt a Catania kiesésre állt.

A csereként beállt Rossini azonban a 65. percben védőjét lerázva fejelt a jobb sarokba. Ekkor a Chievo állt kiesésre, de a Lazio egyenlítése Sienában visszaadta nekik a reményt. A Catania a 80. percben bebiztosította a bentmaradását Minelli góljával.

Sienába a Lazio látogatott, és a menekülő hazaiak a 22. percben vezetést szereztek: Maccaronéval szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, ő pedig értékesítette a büntetőt. Szünet után a fővárosiak is tizenegyesből egyenlítettek, itt Rocchi volt az ítéletvégrehajtó. A toszkán csapat ezzel kiesésre állt, és akkor a szerencse sem volt velük, hiszen Portanova a 77. percben a kapufát találta el.

A 85. percben azonban sikerült a győztes és bentmaradást jelentő gólt megszerezni: az egykori Lazio-védő, Paolo Negro előrehúzódott, és nem hibázott. Ez a gól azt jelenti, hogy a Chievo kerül a második vonalba.

A Reggina a Milan ellen Amoruso révén vezetést szerzett, és utána a BL-győztes hiába próbált nyomni, ez nem járt eredménnyel. Sőt, a 67. percben Amerini révén bebiztosította a győzelmét és a bentmaradását a Reggina.

A bajnoki címet már begyűjtő Inter a Torinót fogadta, és a 12. percben megszerezte a vezetést: Gonzalezt buktatta Taibi kapus, a megítélt büntetőt Materazzi vágta a jobb sarokba. A 60. percben egy másik védő, Maicon is gólt szerzett, ballábas lövése a bal alsó sarokban kötött ki, majd Gonzalez újabb büntetőt harcolt ki, ezúttal Figo volt az ítéletvégrehajtó.

A Fiorentina otthonában fellépő Sampdoriában Koman Vladimir a kispadon kezdte a mérkőzést. Mutu és Montolivo révén kétgólos vezetést szerzett a toszkán csapat, de Quagliarella még a félidő vége előtt szépíteni tudott. A 49. percben azonban Pazzini visszaállította a kétgólos hazai előnyt.

Az 54. percben cserélt a genovai gárda, Walter Novellino beküldte Koman Vladimirt, aki Reto Zieglert váltotta. Az utánpótlás-válogatott magyar játékos három perccel később helyzetbe is került, de Quagliarella beadását a kapu mellé fejelte. A hazaiaktól Reginaldo is betalált kétszer a vége előtt, biztossá téve a Fiorentina-sikert.

Gólzáporos mérkőzést vívott az AS Roma és a Messina. A már kiesett vendégek Rigano révén vezetést szereztek a kilencedik percben, de Totti a középkezdés után egyenlített. Sőt, a 19. percben Mancini már a hazaiakat juttatta előnyhöz.

Rigano azonban újra egyenlíteni tudott, de a hajrába fordulva Totti révén ismét a fővárosiaké volt az előny. Nem sokáig, ugyanis Cordova is betalált. Az utolsó szó azonban a rómaiaké volt, Rosi megszerezte a győztes gólt.

SERIE A

38. FORDULÓ
Roma-Messina 4-3 (Totti 10., 73., Mancini 19., Rosi 84. ill. Rigano 10., 58., Cordova 75.)
Ascoli-Cagliari 2-1 (Soncin 18., Paolucci 79. ill. Mancosu 14.)
Catania-Chievo 2-0 (Rossini 65., Minelli 79.)
Fiorentina-Sampdoria 5-1 (Mutu 5., Montolivo 36., Pazzini 48., Reginaldo 72., 90. ill. Quagliarella 40.)
Internazionale-Torino 3-0 (Materazzi 12.-11-es, Maicon 59., Figo 67.-11-es)
Livorno-Atalanta 4-2 (C. Luccarelli 45., 56.-11-es, Morrone 47., Paulinho 85. ill. Zampagna 51., Bombardini 65.)
Parma-Empoli 3-1 (Muszlimovics 8., Budan 16., Gasbarroni 88. ill. Saudati 28.)
Reggina-Milan 2-0 (Amoruso 8., Amerini 67.)
Siena-Lazio 2-1 (Maccarone 23.-11-es, Negro 85. ill. Rocchi 73.-11-es)
Udinese-Palermo 1-2 (Sivok 21. ill. Caracciolo 14., Corini 71.)