Mi történt Leonard Dorinnal?

H. T.H. T.
Vágólapra másolva!
2004.07.25. 22:24
Címkék
"Most már akárki ellen ki merek állni a kategóriámban"  mondta Arturo Gatti (386), miután a második menetben végzett az addig veretlen, egykori könnyűsúlyú világbajnokkal, Leonard Dorinnal (2211).
Ezzel nemcsak megvédte a WBC-nél (Bokszvilágtanács) bejegyzett kisváltósúlyú koronáját, hanem új távlatokat is nyitott pályafutásában. Ha a menedzserek és az égiek is úgy akarják, hamarosan megmérkőzik a makulátlan mérlegű Floyd Mayweatherrel (32–0).
De előbb a szombat esti Atlantic City-beli mérkőzésről! A román diktálta a tempót, Gatti igyekezett távol tartani magát tőle. Hanem amikor a montreali illetőségű öklöző a második menet vége felé ütőtávolságba ért, eleresztett egy gyilkos erejű balhorgot. Egyenesen májtájékra. Dorin térdre ereszkedett, és "tíznél" nem volt kész a folytatásra. Öt másodperc volt hátra a menetből.
"Tudtam, hogy nagyon magasan van a fedezéke, ezért a testét céloztam inkább" – fogalmazott utóbb az argentin származású címvédő. A legyőzött így emlékezett vissza a mindent eldöntő horogra: "Remek ütés volt. Megpróbáltam folytatni a küzdelmet, mindhiába. A lábaim remegtek, alig kaptam levegőt. »Atyaúristen, mi történik velem?«, gondoltam magamban. Még sohasem éltem át ezt az érzést, karrierem során most először kerültem padlóra."
Legfrissebb hírek

Szoboszlai Dominik hősies tettéről beszél a brit sajtó

Angol labdarúgás
30 perce

Székelyföld két keréken: együtt tekertünk a Gurul a rádió csapatával

Képes Sport
54 perce

„Ha nem játszom, nem vagyok boldog” – interjú az ETO középpályásával, Vitális Milánnal

Képes Sport
2 órája

Aleksandar Jovicic: Szép és kevésbé szép emlékeim is vannak az MTK elleni mérkőzésekről

Labdarúgó NB I
2 órája

Női vízilabda BL-selejtező: négygólos hátrányból fordított, főtáblás az Eger

Vízilabda
2 órája

Harminchét lövés sem volt elég a DAC győzelméhez

Minden más foci
3 órája

Bognár György: Itt már nem a futball dönt, hanem a VAR

Labdarúgó NB I
3 órája

MotoGP: Marc Márquez hat év után ismét világbajnok

Egyéb autó-motor
3 órája
Ezek is érdekelhetik