Videó: a volt angol bíró szerint a Liverpool 2. és 3. góljai is játékvezetői hiba

Mint ismert, a Liverpool 3–1-re nyert Londonban a Crystal Palace ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában. A korábbi kiváló angol játékvezető, Mark Clattenburg szerint azonban a vendégek második és harmadik gólja is kifogásolható bírói oldalról – olvasható a Daily Mailen.

Videó: nem torpant meg, mégis elvették a tizenegyesét

Mint ismert, a másodosztályban ötödik helyen álló Hamburger SV tizenegyespárbajban legyőzte az élvonalbeli 1. FC Kölnt idegenben a Német Kupa nyolcaddöntőjében. Az ötödik körben a hazaiak játékosa, Florian Kainz úgy állhatott a labda mögé, hogy amennyiben kihagyja a tizenegyesét, a csapata kiesik. Nos, berúgta, de a játékvezető nem adta meg a gólt.

Videó: amikor Pogba tizenegyese tovább tartott, mint Bolt világrekordja

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Manchester United francia világbajnok játékosa, Paul Pogba egészen sajátos módon rúgja/rúgta a tizenegyeseket. A középpályás szereti csigalassúsággal végrehajtani az ítéletet – így tett 2018 októberében is, amikor az Everton elleni hazai bajnokin (2–1) olyan lassan „futott neki” a labdának (9.96 másodperc), hogy annyi idő alatt (az MU-drukker) Usain Bolt világrekordot futott 100 méteren (9.58 mp.). Az már csak „hab a tortán”, hogy Pogba így sem tudta elsőre bevenni a kaput – mire hálót ért a labda, Bolt már kiengedett –, de ami késik, nem múlik. Íme!

Videó: a csatár berúgta a tizenegyest, a bíró egyből kiállította

Nem mindennapi jeleneteket láthattunk a horvát élvonalban: a Dinamo Zagreb játékosa, Bruno Petkovic a 90. percben tizenegyest rúghatott az Istra ellen, s hiába volt eredményes, a játékvezető azonnal kiállította. Hogy miért? A horvát válogatott támadója megtorpant a büntető elvégzése előtt, amiért sárga lapot kapott. Igen ám, de ez már a második volt neki, így néhány perccel hamarabb mehetett zuhanyozni társainál.

Parma: van, ami nem változik – idén már a harmadik büntetőt fogja Buffon – videó

Ismét bizonyítja a 43 éves Gianluigi Buffon, hogy a kor az csak egy szám. Annak ellenére, hogy az idei nyári átigazolási időszakban a legtöbben azt javasolták neki, vonuljon vissza, a kapuslegenda inkább húsz év után visszatért a nevelőegyesületéhez. És milyen jól tette! Idén már három büntetőt fogott meg az olasz másodosztályban (Serie B) a Transfermarkt adatai szerint, s igaz, hogy csapatával csak a 14. helyet foglalják el a tabellán, de mindössze 4 pontra vannak az osztályozót jelentő 8. pozíciótól.

Videó: nem kis szerencse is kellett a Celtic második góljához

A 81. percben a Celtic ismét bevette a Ferencváros kapuját az Európa-liga G-csoportjának 3. fordulójában (2–0). Noha David Turnbull elsőre még luftot rúgott, utána a lábak sűrűjében valahogyan utat talált a labda a hálóba.

Videó: a Celtic vezetést szerzett, majd Dibusz tizenegyest védett

Hiába volt kiegyenlített a második félidő eleje, az 57. percben Furuhasi Kjogo révén a Celtic szerzett vezetést az Európa-liga G-csoportjának 3. fordulójában. A hazaiak kihasználták, hogy a ferencvárosi védelem eltolódott, de a gólhoz kellett Jota szenzációs indítása is. Öt perccel később ismét rezdülhetett volna az FTC hálója, de Callum McGregor tizenegyesét bravúrral hárította Dibusz Dénes.

Videó: azt hiszi, látott már lassan ellőtt tizenegyest? Téved...

Magyar idő szerint vasárnap este rendezték a brazil U20-as bajnokság alapszakaszának 17. fordulójában a Fortaleza és a Vasco korosztályos csapatai közötti mérkőzést, amellyel alapból nem sokat foglalkoznánk, ha a találkozó 97. percében Caio Eduardo nem úgy hajtja végre a tizenegyest, ahogy.

Videó: elsőre nehéz megmondani, bent volt vagy sem – ilyen egy furcsa tizenegyes

A mexikói élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a Tigres UANL a Mazatlánnal találkozott, s nagyon simán 3–0-ra győzött is. A 80. percben a vendégcsapat tizenegyeshez jutott, Nicolás López volt a végrehajtó. A támadó olyan erősen és pontosan lőtte a büntetőt, hogy a labda a hálót tartó vasról a kapus hátára, majd onnan kifelé pattant. Íme videón, a furcsa tizenegyes!

Eb 2020: hőssé válnak a kapusok a tizenegyeseknél

Négy alkalommal is tizenegyespárbaj döntött a mögöttünk álló Európa-bajnokság egyenes kieséses szakaszában, ezek során sokkal inkább a kapusok váltak főszereplővé, mint a rúgók. Úgy tűnik, változik a trend, egyre könnyebb hibázni a minden téren felkészült hálóőrökkel szemben.

Eb 2020: lézerrel zavarták Schmeichelt Kane büntetőjénél – videó

Harry Kane mindent eldöntő tizenegyese közben egy (vélhetően angol vagy az angoloknak szurkoló) néző lézerfénnyel próbálta megzavarni Kasper Schmeichelt, a dánok kapusát a szerdai Európa-bajnoki elődöntőben, amely hosszabbítás után végül Anglia 2–1-es sikerét hozta. Stan Collymore, a Liverpool korábbi labdarúgója szerint az elkövetőt – ha megtalálják – soha többé nem lenne szabad futballstadionba engedni. Az UEFA eljárást indított az ügyben.

Videó: ilyen létezik? A kezezést reklamáló játékos kezére esett a labda – tizenegyes lett belőle

Hollandiában a női labdarúgó-kupasorozat döntőjében a PSV Eindhoven Joëlle Smits góljával 1–0-ra legyőzte az ADO Den Haagot. A mérkőzés legérdekesebb jelenete kétségtelenül az a kezezés volt, ami után a játékvezető tizenegyest ítélt a zöld mezes csapatnak – írta meg a SPORTbible.

Videó: Neymar tizenegyese hűen tükrözte a PSG idényét

Mint ismert, a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 38., egyben utolsó fordulójában a Paris Saint-Germain 2–1-re legyőzte idegenben a Brestet, de ez sem volt elég ahhoz, hogy megvédje bajnoki címét. A találkozó 19. percében Neymar végezhetett el egy tizenegyest, a brazil klasszis azonban nem találta el a kaput.

Hollandia: a Leipzigbe tartó csatár kirúgta a stadionból a büntetőt – videó

A holland másodosztályban szereplő Ajax II játékosa, Brian Brobbey az első félidőben tizenegyest végezhetett el az Almere ellen, ám annyira pocsékul találta el a labdát, hogy az a lelátó fölött is elszáguldott. Az eset azért kínos igazán, mert a meccset 1–0-ra elvesztette a 19 éves csatár (aki egyébként nyártól az RB Leipzigben folytatja pályafutását) együttese. Videó!

BL: egyesek állítják, újra kellett volna rúgatni Messi büntetőjét – mégpedig ezért!

Mint ismert, az FC Barcelona szerda este csak 1–1-es döntetlent ért el a Paris Saint-Germain vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így 5–2-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól. Sosem tudjuk már meg, mi történt volna a második félidőben, ha Lionel Messi az első játékrész végén, 1–1-es állásnál értékesíti a katalánok javára megítélt tizenegyest, melynek kapcsán egyesek váltig állítják, Anthony Taylor játékvezetőnek újra kellett volna rúgatnia.

PL: óriási balhé tört ki Angliában a Chelsea–MU után!

Mint arról beszámoltunk, a Chelsea gól nélküli döntetlent játszott a Manchester Uniteddel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában. És bár gól nem született a rangadón, bőven van miért beszélni a találkozóról. Jobban mondva egy meg nem adott tizenegyesről…

BL: ezért kapott büntetőt a Barcelona a PSG ellen – videó

A 26. percig kellett várni az első gólra a Barcelona–Paris Saint Germain Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első felvonásán. Ekkor Frenkie de Jong esett el a párizsiak tizenhatosán belül, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. Lionel Messi szokásához híven magabiztosan értékesítette a tizenegyest.

Videó: Pogba is megirigyelhetné ezt a borzalmas tizenegyest!

Mint arról beszámoltunk, az egyiptomi al-Ahli nyerte meg a bronzérmet a katari labdarúgó-klubvilágbajnokságon, mivel tizenegyesekkel legyőzte a Palmeirast. Hogy miért kapott ki a brazil csapat, arra jó példa az alábbi videó is, melyben a Sao Pauló-iak játékosa, Rony mutatja be egyedi technikáját a tizenegyespontnál…

Videó: „Ne hisztizz!” – Conte beszólt a saját játékosának

Mint arról beszámoltunk, az Inter 6–2-re legyőzte az újonc Crotonét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában. A végeredmény tehát nagyon sima volt, ám a vendégek tizenegyese miatt mégis volt egy kis balhé a pályán.

Videó: a japán tinédzser tizenegyesét még Pogba is megirigyelné

Rjota Komi kísértetiesen hasonló módszerrel rúgott tizenegyest egy japán középiskolai labdarúgó-bajnokságban, mint a Manchester United francia középpályása, Paul Pogba. A japán fiú nagyon messziről és nagyon lassan futott a labdára, a végén azonban magabiztosan lőtt a kapuba.

Kézilabda Eb: Tudta-e?