Az U-válogatottjaink és az utolsó percek – Sanchóék ellen is kapituláltunk már

Bár matematikailag az U17-es válogatottnak még maradt minimális esélye az Eb-kvalifikációra, reálisan nézve egyik korosztályos labdarúgó-válogatottunknak sem sikerül idén kivívnia a kontinenstornán való szereplést jogát. Összeállításunkban átnézzük a korosztályos válogatottak Eb-selejtezős meccseit az elmúlt évekből. Kiderül, hogy az U19-eseknél a törökök ellen az utolsó tíz percben bekövetkező rövidzárlat nem példa nélküli az elmúlt éveket tekintve.

U21-es Eb-sel.: ikszelt a magyar csapat Lengyelországban

U21-es Eb-selejtezőn a B-csoport negyedik helyén álló magyar válogatott a 3. helyezett Lengyelországgal találkozott Zabrzéban. Bár az első félidőben sikerült vezetést szereznie Gera Zoltán csapatának, amely egészen az utolsó pillanatokig őrizte az előnyt, a hazaiak tizenegyesből egyenlítettek (1–1). Ezzel lényegében eldőlt, ami egy ideje már sejthető volt, hogy Magyarország nem lesz ott az U21-es Eb-n.

Az utolsó pillanatban buktuk el a győzelmet az U21-es Eb-selejtezőn

U21: Németh András-gól kellene a lengyelek ellen is

A belga Genk magyar légiósa, Németh András remek formában várja a Lengyelország elleni korosztályos Eb-selejtezőt.

Schäfer, Szalai és Szoboszlai nyomában – U-válogatottak az Eb-ért

Németh Antal 2014-től szövetségi edzőként dolgozott a labdarúgó utánpótlás-válogatottaknál, 2020-ig, idén januárban pedig, egy másfél éves dunaszerdahelyi kitérőt követően az U-válogatottak szakmai vezetője lett. Új pozíciójában máris itt az első nagy szakmai kihívás: egy héten belül három korosztályban nyolc Eb-selejtezőn lépnek pályára a magyar válogatottak, a sort szerda este Izrael ellen kezdi meg az U19-es válogatott.

U21: Félig viccesen mindig kérik, hogy lőjek gólt – Szánthó

A Lettország ellen nyerő cserének bizonyuló Fradi-támadó, Szánthó Regő bízik benne, hogy idővel az NB I-es meccseken is több szerep jut neki.

U21: Debütáltam az El-ben, most győztest gólt lőttem – Szánthó

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn Felcsúton a csereként beálló ferencvárosi Szánthó Regő lövésével 1–0-ra legyőzte a lett korosztályos együttest. A találkozó után a győztes találat szerzője mellett a debütáló Soltész Dominikkal és Gera Zoltán szövetségi edzővel beszélgetett az NSO Tv stábja.

U21-es Eb-sel.: a magyarok egy góllal legyőzték Lettországot

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn Felcsúton a csereként beálló ferencvárosi Szánthó Regő lövésével 1–0-ra legyőzte a lett korosztályos együttest. Gera Zoltán csapata hazai pályán első diadalát aratta a sorozatban, így életben maradtak a továbbjutási reményei.

Szánthó betalált, életben maradtak a magyar remények az U21-es Eb-selejtezőben

U21: két újonc került be Gera Zoltán keretébe

Gera Zoltán, a magyar U21-es válogatott szövetségi edzője 23 játékost hívott meg a Lettország és az Izrael elleni Európa-bajnoki selejtezőre készülő keretébe – számolt be róla a Magyar Labdarúgó-szövetség.

U21: Olyan volt a tempó a németek ellen, mint egy holland bajnokin – Kiss Tamás

Az U21-es Európa-bajnokság selejtezőjében Németország nem kegyelmezett, könyörtelenül kihasználta a magyarok védelmi hibáit, és 5–1-re nyert. A szegedi találkozó után Gera Zoltán szövetségi edzővel, a mieink gólját szerző Kiss Tamással, illetve az AC Milanban futballozó Kerkez Milossal beszélgetett az NSO Tv stábja.

U21-es Eb-sel.: hazai pályán vereség Németországtól

Az U21-es Európa-bajnokság selejtezőjében Lengyelország után Németország következett hazai pályán Gera Zoltán csapatának. A legutóbbi U21-es Európa-bajnok nem kegyelmezett, könyörtelenül kihasználta a magyarok védelmi hibáit, és 5–1-re nyert.

Német ötös egy magyar góllal szemben az U21-es Eb-selejtezőn

Németh-dupla, négy gól, két piros lap, iksz a lengyelekkel

Az első félidő visszafogottabb kezdése után a magyar U21-es válogatott szerezte meg a vezetést a második félidőben a lengyel csapat elleni korosztályos Eb-selejtezőn. A lengyelek ezután fordítottak, de a két kiállítást is hozó hajrában Németh másodszor is betalált, döntetlenre mentve a mérkőzést (2–2).

U21: a magyar válogatott ikszelt a lengyelekkel Szegeden

U21-es Eb-selejtező: kreatív megoldást választott a portugál eredménykezelő

Nagyon sima, 11–0-s győzelmet aratott a portugál U21-es válogatott a liechtensteiniek felett. A nagy különbségű sikerre az eredményjelző sem volt felkészítve, így orvosolni kellett a problémát.

U21: a magyar válogatott simán győzött San Marinóban

A Gera Zoltán irányította magyar U21-es válogatott a 2023-as kontinensbajnokság selejtezőjének 2. fordulójában 4–0-ra győzött San Marinóban.

4–0 a vége! Gerával először győzött az U21-es válogatott tétmeccsen

A Gera Zoltán irányította magyar U21-es labdarúgó-válogatott a 2023-as kontinensbajnokság selejtezőjének 2. fordulójában 4–0-ra győzött San Marinóban.

Kézilabda Eb: Tudta-e?