NB II: az Ajka is legyőzte a Lokit; nyert a Vasas, és élre állt

A labdarúgó NB II 27. fordulójában a listavezető DVSC ismét vereséget szenvedett, a Loki most Ajkán kapott ki, így utóbbi öt bajnokijából négyet elveszített. A Vasas megragadta az esélyt, és a 90+3. percben szerzett Berecz Zsombor-góllal legyőzte a Siófokot, így átvette a vezetést a tabellán.

Sportpolitika: Kecskemét és Szolnok sportélete is jelentős támogatásban részesült

Kilencvennégy millió forint kormányzati támogatást kap a Kecskeméti Junior Sport Nonprofit Kft. a világjárvány negatív hatásainak enyhítésére – jelentette be Deutsch Tamás, a Sportegyesületek Országos Szövetségének (SOSZ) elnöke Kecskeméten. Nem sokkal korábban Szolnokon hasonló bejelentést tett, ott a Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft. százhuszonhárommillió forintot kapott – minderről a Magyar Távirati Iroda számolt be.

Az utolsó pillanatban harcolta ki a győzelmet a Gyirmót

A labdarúgó NB II 26. fordulójában a Szolnoki MÁV szerezte meg a vezetést a Gyirmót ellen, a feljutásért küzdő vendégek azonban fordítottak, és a ráadásban fejelt góllal megnyerték a mérkőzést, így továbbra is a dobogón állnak.

NB II: vége a Szolnok sorozatának, továbbra is hibátlan tavasszal a Gyirmót

A hazai csapatok domináltak a labdarúgó NB II 25. fordulójának vasárnap kora délután rendezett mérkőzésein, hiszen a vendégek a hét találkozón egyetlen gólt sem tudtak összehozni. A Gyirmót 2–0-ra verte meg a Siófokot, így 2021-ben még mindig hibátlan. Meglepetésre a sereghajtó DEAC ugyanilyen különbséggel győzött a Szolnoki MÁV ellen, amelynek ezzel megszakadt a 11 meccsen át tartó veretlenségi sorozata.

Fontos három pontot szerzett a DEAC, vége a szolnoki veretlenségnek

A labdarúgó NB II 25. fordulójában a sereghajtó Debreceni EAC a remek formában lévő, a találkozó előtt 11 bajnoki mérkőzés óta veretlen Szolnokot fogadta. Remek második félidei játékának köszönhetően otthon tartotta a három pontot az egyetemi csapat, amely győzelmével csökkentette hátrányát a bennmaradó pozíciókhoz képest.

NB II: Pápáról érkező középpályással lett teljes a Szolnok kerete

Megvan a második, egyben utolsó téli érkezője a labdarúgó NB II-ben szereplő Szolnoki MÁV-nak a 24 éves Irmes Dávid személyében.

NB II: ikszelt a Pécs Csabán, emberhátrányban is nyert a Csákvár

A harmadik Pécs és a negyedi Budaörs is döntetlent játszott a labdarúgó NB II 24. fordulójában. Előbbi Békéscsabán, utóbbi pályaválasztóként Tatabányán, a Szeged ellen végzett 1-1-re. A Csákvár úgy is nyerni tudott Felcsúton a Kaposvár ellen, hogy több mit egy félidőt emberhátrányban játszott. A hosszú ideje veretlen Szolnok mind a három pontot elvitte Siófokról, a Szpari otthon a sereghajtó DEAC-ot verte, míg a kiesés ellen küzdő Dorog értékes egy pontot gyűjtött be az ETO otthonában.

Két góllal nyert a Szpari és a Csákvár, Siófokon győzött a Szolnok

A zord téli időjárás nem kedvezett a pályáknak, ezért csonka fordulót rendeztek a labdarúgó NB II-ben. A Csákvár úgy is nyerni tudott Felcsúton a Kaposvár ellen, hogy több mint egy félidőt emberhátrányban játszott. A hosszú ideje veretlen Szolnok mind a három pontot elvitte Siófokról, a Szpari otthon a sereghajtó DEAC-ot verte meg, míg a kiesés ellen küzdő Dorog értékes pontot gyűjtött be az ETO otthonában. A harmadik helyezett Pécs és a negyedik helyen álló Budaörs is döntetlent játszott – előbbi Békéscsabán, utóbbi pályaválasztóként Tatabányán, a Szeged ellen végzett 1–1-re. A nap meccsét este Szombathelyen vívták, ahol nem esett gól a Vasas vendégszereplésén.

Az Újpest nyerte meg a szolnoki „mocsárjárást″

A labdarúgó Magyar Kupa 8. fordulójában az Újpest 2–0-ra nyert nagy csatában a Szolnok otthonában, ezzel a legjobb 16 közé jutott.

NB II: kikapott a Loki a Szolnok otthonában

A labdarúgó NB II 23. fordulójában a Debreceni VSC 2–1-es vereséget szenvedett a Szolnoki MÁV vendégeként. Ezzel megszakadt a Loki 17 meccses veretlenségi sorozata.

Botlott az éllovas, kikapott a Loki Szolnokon

NB II: Ajkáról igazolt Szolnokra a támadó, és már be is mutatkozott

A vasárnapi, Budaörs elleni NB II-es mérkőzésen (0–0) csereként beállva bemutatkozott Lakatos István, a Szolnok labdarúgócsapatának új szerzeménye, aki Ajkáról érkezett a klubhoz.

Pátkai góljával győzött a Vasas és feljutó helyen áll; fordított és nyert a Debrecen a Siófok ellen

Héthetes szünet után folytatódtak vasárnap a küzdelmek a labdarúgó NB II-ben. A 22. fordulóban az éllovas Debreceni VSC Szécsi Márk duplájának köszönhetően fordított és nyert a Siófok ellen. A játéknap előtt második helyen álló Pécsi MFC 11 veretlen meccs után maradt alul, így át kellett adnia a feljutó helyet a Csákváron győztes Vasasnak. A Budaörs csak döntetlenre volt képes a Szolnok ellen, az Ajka hármat vágott Békéscsabán, a kiesési helyosztón a Dorog megverte a DEAC-ot. A Kazincbarcika–Kaposvár találkozón gól nem esett, két kiállítás azonban volt.

NB II: a hajrában csikarta ki a győzelmet a Vasas, pontot vesztett a Budaörs

A hajrában csikarta ki a győzelmet a Vasas a kiesőhelyen álló Csákvár otthonában a labdarúgó NB II 22. fordulójában.  A Budaörs gól nélküli döntetlenre végzett otthon a Szolnok ellen, az Ajka bravúrdiadalt aratott Békéscsabán. Az alsóházban hazai sikerek születtek, a Szentlőrinc a Szeged, a Dorog a DEAC ellen gyűjtötte be a három pontot.

Nem bírt egymással a Budaörs és a Szolnok

A házigazda Budaörs az első félidőben jobban játszott a Szolnoknál, de nem tudta feltörni a vendégek védelmét. A másodikban már kiegyenlítettebb volt a küzdelem, de gólt továbbra sem láthattunk, így 0–0-val ért véget a mérkőzés Tatabányán, a labdarúgó NB II 22. fordulójában.

Feljut-e végre a Vasas, vagy egyből két osztályt ugrik a Pécs?

Január 31-én, vasárnap folytatódnak az NB II küzdelmei, elkezdődik a tavaszi szezon. Az őszi 21 forduló lejátszása után most 17 forduló maradt a helyezések eldöntésére. Az idény végén az első két helyezett jut fel az első osztályba, illetve az utolsó három esik ki az NB III-ba.

Férfi vízi ob I: először vesztett pontokat a Szolnok

Ebben az idényben először vesztett pontokat a Szolnok csapata a férfi vízilabda ob I-ben, miután a vasárnapi játéknapon 8–8-as döntetlent játszott idegenben a BVSC-vel.

Felkészülés: a Szpari legyőzte a Lokit, ötöt vágott a Csákvár, négyet a Pécs

Több másodosztályú labdarúgócsapat játszott egymás ellen felkészülési mérkőzést szombaton. A Nyíregyháza két góllal győzött a Loki otthonában, a Csákvár öt találatot szerzett a Szolnok ellen, míg a Pécs négyet vágott a Soroksár otthonában. A két részre osztott Békéscsaba egy győzelemmel, illetve egy vereséggel zárta a napot – a DEAC győzte le a csabaiakat, amelynek színeiben a visszatérő Sidibe Ibrahima első találkozóján be is talált.

NB II: a Szentlőrinc a Kaposvárt, az Ajka a Szolnokot győzte le

Az élvonalbeli együttesekkel játszó NB II-es labdarúgócsapatok mellett volt ma egy olyan párosítás, ahol másodosztályú gárdák egymás ellen meccseltek. Ezen az Ajka a Szolnok ellen diadalmaskodott, míg kedden a Szentlőrinc legyőzte a Kaposvárt.

NB II: Berecz Zsombor a Vasasé, a sértett csapatkapitány Siófokon kötött ki – így zárt be a magyar piac

Az élvonalhoz hasonlóan a labdarúgó NB II-ben is hivatalosan január 15-től február 14-ig tartott a téli átigazolási időszak, most már csak szabadon igazolható játékosok szerződtethetők. A vasárnapi piaczárás után tekintse át rövid összefoglalónkban az utolsó napok történéseit és az összes téli átigazolást csapatonként!