Férfi kosár NB I: 100 pont fölé jutott a Falco, Szolnokon nyert a Kecskemét

A címvédő szombathelyiek a Szedeákot győzték le saját közönségük előtt 19 ponttal. Az Oroszlány Körmenden, a Kecskemét Szolnokon tudott nyerni, míg az Alba Fehérvár hosszabbítás után győzött Sopronban. A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak.

Férfi vízilabda ob I: távozik Gocics, a Szolnok vezetőedzője

Zsivko Gocics, a Szolnoki Dózsa férfi vízilabdacsapatának vezetőedzője hétfőn megerősítette, hogy távozik posztjáról.

A Szolnok nyerte a Közép-Tisza-vidéki rangadót

A labdarúgó NB II 37. fordulójában az utolsó előtti, 19. helyen álló Szolnok a 12. Tiszakécske otthonában lépett pályára, s 2–1-es győzelmével életben tartotta bennmaradási esélyeit. A hazaiak vereségük ellenére már biztosan megőrizték helyüket a másodosztályban.

A feljutás kapujában a Kecskemét, Vasas-gála, utolsó helyen a Budaörs

Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 37., utolsó előtti fordulójában. A már bajnok Vasas idegenben tömte ki a Budaörsöt, a negyedik Szeged otthon kapott ki az ETO-tól. Eldőlt az is, hogy a Budafok, a Szentlőrinc, a Tiszakécske és a Dorog már semmiképpen sem eshet ki. Győzelmével életben tartotta bennmaradási reményeit a III. Kerületi TVE és a Szolnok, az utolsó helyre csúszott vissza a Budaörs. A nap zárásaként a második helyen álló Kecskemét 3–1-re legyőzte a Haladást, és szinte biztossá tette a feljutását, amely hétfő este válhat véglegessé, ha a DVTK nem nyer Ajkán.

Újabb sikerével menetel az élvonal felé a KTE, az ETO hetet lőtt Pintér csapatának

Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 36. fordulójában. A bajnok Vasas a héten edzőváltáson átesett Szentlőrincet fogadta, és gólerős hajrájának köszönhetően könnyed győzelmet aratott. A második helyen álló Kecskemét egy első percben esett góllal verte a megyei rivális Tiszakécskét, így újabb lépéssel közelebb került az élvonalhoz. Két kiesési helyosztót is rendeztek, a Szolnok–Dorog és a Csákvár–Budaörs mérkőzések is 1–1-s döntetlennel zárultak. Egyre nehezebb, de még nem reménytelen a Pintér Attila által irányított III. Kerület helyzete, amely Győrben szenvedett hétgólos vereséget. Hazai pályán nyert az Ajka a Budafok, a Nyíregyháza pedig a Békéscsaba ellen. A Haladás nyerni tudott Siófokon, míg a Pécs–Szeged mérkőzésen nem született gól.

A Szolnok elhullajtott két pontot a Dorog ellen

A labdarúgó NB II 36. fordulójának kiesési helyosztóján a fordulót megelőzően sereghajtó Szolnok a 17. helyen álló Dorogot fogadta. A második félidő elején a hazaiak megszerezték a vezetést tizenegyesből, majd a vendégek a semmiből egyenlítettek, így megmentettek egy pontot (1–1) a balhésan véget érő találkozón.

Nyert a Kecskemét és a Szeged, kikapott a DVTK, feljutó a Vasas

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a második helyen álló Kecskemét a Dorog otthonában győzött három góllal. Nagy meglepetésre a DVTK kikapott a kiesés ellen küzdő Budaörs vendégeként, míg a Szeged hátrányból fordítva győzte le a meccset nyolc játékossal befejező Szolnokot. Ezzel eldőlt, hogy a hétfő este pályára lépő Vasas az ősszel már mindenképpen az NB I-ben folytatja. A bennmaradásért harcoló III. Kerület a Pécs elleni sikerrel menekül, míg a Csákvár Szentlőrincen diadalmaskodott.

Tizenegyessel és öngóllal fordított a Szeged a Szolnok ellen

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Szolnoki MÁV-ot látta vendégül. A vendégek vezetéssel mehettek szünetre, majd a fordulás után gyorsan jött Horváth Krisztofer tizenegyesgólja, később egy öngól, így a hazaiak 2–1-re megfordították a mérkőzést.

NB II: fölényes győzelemmel az NB I kapujában a Vasas

A labdarúgó NB II 34. fordulójában a Vasas a Tiszakécske elleni 4–0-s győzelmével az NB I kapujában áll, míg a Diósgyőr egy góllal győzte le otthon a Szentlőrincet. Kiesési helyosztót nyert meg a Szolnok a III. Kerület ellen, a Soroksár három találattal terhelte meg a Budafok hálóját. Újabb vereségével nehéz helyzetbe került a Budaörs, míg a Békéscsaba Pécsről távozott értékes sikerrel.

Gálázott a Vasas, és hétfőn már feljuthat; először nyert Vukmirral a DVTK

A labdarúgó NB II 34. fordulójában a listavezető Vasas négy góllal tömte ki a Tiszakécskét, és ha hétfő este nem nyer a Kecskemét, az angyalföldiek már biztosan feljutnak az első osztályba. A DVTK a Szentlőrincet látta vendégül, és Horváth Zoltán korai góljával először nyert Dragan Vukmir irányításával. Kiesési helyosztót nyert meg a Szolnok a III. Kerület ellen, a Soroksár három találattal terhelte meg a Budafok hálóját. Újabb vereségével nehéz helyzetbe került a Budaörs, míg az új edző által irányított Békéscsaba Pécsről távozott értékes sikerrel.

Szolnoki sikert hozott a kiesési helyosztó

A labdarúgó NB II 34. fordulójában a játéknapot megelőzően utolsó előtti Szolnoki MÁV a sereghajtó III. Kerületet fogadta. A kiesési helyosztón egy hazai gól született csupán, a Tisza-partiak 1–0-ra nyertek, míg az óbudaiak vereségükkel nagyon nehéz helyzetbe kerültek.

Az NB I küszöbén a Vasas, otthon kapott ki a Szeged, a ráadásban nyert a KTE

A szombati Budafok–ETO FC (2–0) találkozó után vasárnap nyolc mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó NB II 33. fordulója. A listavezető Vasas 3–0-s győzelmet aratott Dorogon, míg a feljutásért küzdő Szeged, Kecskemét duóból csak utóbbi tudott győzelmet aratni. A Szeged otthon kapott ki 3–2-re a Siófoktól, a KTE a III. Kerület otthonában nyert 2–1-re Pintér Attila bemutatkozó mérkőzésén. A kiesőzónában szereplő csapatok közül a Csákvár és a Szolnok is győzelmet aratott, előbbi így már nincs kieső helyen, utóbbi pedig elmozdult az utolsó helyről. A Budaörs újabb vereségével ismét kieső helyre csúszott vissza.

Hatpontos meccset bukott a Békéscsaba a Szolnok ellen

Vasárnap 2–1-es Szolnoki sikerrel zárult a Békéscsaba elleni kiesési helyosztó. Győzelmükkel a vendégek tovább reménykedhetnek a bennmaradás kiharcolásában.

A tizenegyest hibázó Szpari kikapott Szolnokon

A labdarúgó NB II 32. fordulójában a sereghajtó Szolnok a Nyíregyházát fogadta. Sokáig úgy tűnt, nem születik döntés a meccsen, ám a hazaiak némileg a semmiből vezetést szereztek. A Szpari négy perccel később tizenegyest kapott, de az kimaradt, így a Tisza-partiak 1–0-ra nyertek, és életben tartották bennmaradási esélyeiket.

Hazai pályán botlott a Diósgyőr, ötgólos soroksári siker Szentlőrincen

Nyolc napon belül immár a harmadik fordulót bonyolították le a labdarúgó NB II-ben. A második helyezett Diósgyőr kispadján nem sikerült jól az új vezetőedző, Dragan Vukmir bemutatkozása, hiszen a Tiszakécske elleni mérkőzésen nem született gól. A hétfőn Angyalföldön pályára lépő Szeged egy győzelemmel így akár megelőzheti a miskolci gárdát. Tovább folytatódott a Haladás gyenge tavaszi sorozata, ezúttal Ajkán szenvedett vereséget. A Szentlőrinc hazai pályán ötgólos vereséget szenvedett a Soroksártól, a Kecskemét szintén ötgólos meccsen, 4–1-re verte meg a Békéscsabát. Hazai pályán nyert az utolsó Szolnok, a Siófok, a Pécs és a Budaörs is. A Csákvár–Dorog mérkőzés 1–1-es döntetlennel zárult.

NB II: a ráadásban nyert a DVTK, hármat vágott Óbudán a Vasas

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a DVTK a ráadásban szerzett góllal győzött a Dorog vendégeként. Az ETO négyet vágott a Szolnoknak, míg a listavezető Vasas Óbudán nyert három góllal. A Szentlőrinc hazai pályán 1–1-re végzett a Budaörssel.

Három góllal nyert Óbudán a Vasas, a ráadásban harcolta ki a győzelmet a DVTK

Újabb teljes hétközi fordulót játszottak a labdarúgó NB II-ben. A DVTK a ráadásban szerzett góllal győzött a Dorog vendégeként, míg a listavezető Vasas Óbudán nyert három góllal. A harmadik Szeged Horváth Krisztofer tizenegyesével legyőzte a Csákvárt, és tartja a lépést a Diósgyőrrel. Négyszer talált a hálóba a Tiszakécske az Ajka, illetve a Békéscsaba a Siófok ellen – utóbbi találkozón a lila-fehérek valamennyi gólját Lukács Raymond szerezte. Távolodik a kiesőzónától a Budafok, miután két góllal megverte a Pécset, a Haladás pedig megint kikapott otthon, ezúttal a Soroksártól. A Nyíregyháza fordulatos meccsen 2–2-re végzett a Kecskeméttel.

Fölényes ETO-siker a Szolnok ellen

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a játéknap előtt kilencedik helyen álló ETO FC a papírformának megfelelően magabiztosan verte meg az utolsó pozícióban lévő Szolnoki MÁV-ot. A győriek még csak a második győzelmüket aratták 2022-ben.

A hajrában mentett pontot a Pécs a sereghajtó otthonában

A labdarúgó NB II 30. fordulójában az utolsó helyezett Szolnoki MÁV a nyolcadik Pécsi MFC-t fogadta. A találkozón a hazaiak szereztek vezetést, ám a hajrában egy megpattanó szabadrúgásgóllal egyenlítettek a vendégek, így 1–1-gyel ért véget az összecsapás. Mindkét csapatnak megszakadt a góltalansági sorozata, ám a döntetlennek a PMFC örülhetett, a Tisza-partiak nem sokra mennek az egy ponttal.

Hatot vágott a Vasas a Csabának, a Szeged kiütötte a DVTK-t

Mind a tíz mérkőzést lejátszották vasárnap a labdarúgó NB II 30. fordulójában. Az első három délutáni meccsen a KTE hátrányból fordítva verte az ETO-t, míg a Budafok és a Haladás idegenben szerzett fontos három pontot. A játéknap rangadóját Miskolcon játszották, ahol a Szeged meglepetésre 5–0-s, kiütéses győzelmet aratott a DVTK ellen. A listavezető Vasas hatgólos sikert aratott a Békéscsaba ellen, míg a Csákvár szintén hatgólos mérkőzésen ért el kiütéses győzelmet a III. Kerület ellen. Hazai pályán tudott nyerni a Siófok és az Ajka is, a Tiszakécske pedig Soroksáron folytatta remek tavaszi sorozatát.

Kézilabda Eb: Tudta-e?