-->
Serie A: drámai végjáték, a hosszabbításban nyert a Sassuolo

A Spezia hazai pályán 2–1-re legyőzte a Sampdoriát, míg a Sassuolo 1–0-ra nyert Torinóban az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában.

Serie A: emberhátrányban lőtt győztes gólt a Milan

A Milan idegenben 2–1-re legyőzte a Sampdoriát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén.

Serie A: nyolc perc, három gól – a Verona legyőzte a Sampdoriát

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában a Hellas Verona 2–1-re legyőzte a Sampdoriát.

Serie A: a hosszabbításban egyenlített a Samp a Lazio ellen

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójának szerdai játéknapján a Lazio idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Sampdoriával, az Empoli szintén 1–1-re végzett a Verona ellen, míg az Udinese 1–0-s győzelmet aratott a Fiorentina ellen.

Serie A: győzelemmel távozott Veronából az Atalanta

Az Atalanta a Veronát 1–0-ra, a Salernitana a Sampdoriát 4–0-ra győzte le az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójában.

Serie A: négy gólt lőtt, hazai győzelemmel rajtolt a Milan

Szombat este a címvédő győzelmével kezdődött meg az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2022–2023-as idénye: bár az Udinese korai góllal ráijesztett, a Milan 4–2-re legyőzte vendégét a San Siróban. Az Atalanta a Sampdoria idegenbeli legyőzésével (2–0) vágott neki az idénynek.

Akit Signor Futballistának hívtak – így lett Marco Rossiból élvonalbeli játékos

Még a húszat sem töltötte be, amikor bemutatkozott a Serie A-ban, hogy aztán nyolc évvel később játszhasson újra az olasz élvonalban. Megfordult közben a harmadosztályban is, de hogy az ott töltött évekért is hálás lehet a sorsnak, az a magyar válogatott szövetségi kapitányát bemutató sorozatunk második részéből kiderül.

Serie A: a Milan simán nyert – 11 év után újra bajnok

A Serie A 38. fordulójában az AC Milan bő fél óra alatt három gólt szerzett a Sassuolo vendégeként, így nagyon hamar lezárta a bajnoki cím kérdését. Hiába nyert ugyanis az Inter is 3–0-ra a Samp ellen, a Milan kétpontos előnnyel végzett a tabella élén, és 2011 után újra bajnoki címet ünnepelhet.

Amikor Ronald Koeman gólja megtörte a Barca-átkot – 30 éves az utolsó BEK-döntő

Május 20-án volt 30 éve, hogy a Barcelona és a Sampdoria lejátszotta a labdarúgás történetének utolsó BEK-döntőjét. Egy este emlékei, amikor Ronald Koeman szabadrúgásgóllal, Pep Guardiola még hajjal a fején, Johan Cruyff már nyalókával a szájában, Gianluca Vialli ellenben akkor is Roberto Mancinivel együtt alkotott maradandót.

Serie A: fontos pontokat veszített a Fiorentina

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában a Sampdoria 4–1-re legyőzte a Fiorentinát.

Serie A: Arnautovic duplájával győzött a Bologna

A Bologna az osztrák Marko Arnautovic duplájával legyőzte a Sampdoriát az olasz Serie A 32. fordulójának hétfő esti záró mérkőzésén.

Videó: Mourinho elégedett lehet a játékosával, aki okosan „kisárgázta” magát

Mint ismert, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójában a Roma 1–0-ra legyőzte a Sampdoriát. A 93. percben José Mourinho cserére szánta el magát, Sérgio Oliveira mellett Lorenzo Pellegrinit is lehívta a pályáról, aki olyan lassan hagyta el a játékteret, hogy időhúzásért sárga lapot kapott. De ezt aligha bánja…

Serie A: a Roma egy góllal legyőzte a Sampdoriát

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójában a Roma 1–0-ra legyőzte a Sampdoriát.

Serie A: óriásit hibázott a Venezia kapusa – videó

A Venezia hazai pályán 2–0-ra kikapott a Sampdoriától vasárnap, az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában – az első gól Niki Mäenpää nagy bakija miatt született.

Serie A: magabiztosan nyert a Juventus a Sampdoria vendégeként

Az olasz élvonal 29. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Juventus 3–1-re győzött az egymás után harmadik bajnoki vereségét elszenvedő Sampdoria otthonában.

Serie A: 13 perc alatt három gól Udinében, utána semmi

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának első szombati mérkőzésén az Udinese gyorsan kétgólos előnyre tett szert a Sampdoria ellen, és 2–1-re győzött.

Serie A: a Samp ellen tört meg az Atalanta pocsék sorozata

Az Atalanta 4–0-ra legyőzte otthon a Sampdoriát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójának záró mérkőzésén, hétfőn.

Serie A: kétgólos hátrányból Roma-pontszerzés – kiállították Mourinhót

Hiába vezetett 2–0-ra a Hellas Verona, a Roma a második félidőben egyenlíteni tudott, és 2–2-es döntetlent harcolt ki az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában. A Sampdoria Fabio Quagliarella duplájával győzte le az Empolit a szombati nap első mérkőzésén.

Olaszország: 46 évesen játszott újra a 12 évre eltiltott csatár

Francesco Flachi korábbi olasz élvonalbeli futballista tizenkét éves eltiltását követően, 46 évesen az ötödosztályú AD SS Signa csapatában lépett újra pályára vasárnap – számolt be róla a La Gazzetta dello Sportra hivatkozva az MTI.

Serie A: a Sampdoria legyőzésével élre állt a Milan

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában az AC Milan hazai pályán legyőzte a Sampdoriát, és ezzel a tabella élére ugrott.

Kézilabda Eb: Tudta-e?