Női kézi: az MTK-hoz távozik a DKKA házi gólkirálya

A Dunaújváros női kézilabdacsapata a Facebook-oldalán jelentette be, hogy az idény végén távozik egyik legjobbja, Farkas Johanna, aki az MTK-ban folytatja.

Női kézi: stabilabb játékra törekszik a Dunaújváros

Várakozáson felül szerepel eddig az élvonalban a Dunaújvárosi Kohász KA, amely a fél távhoz közeledve az ötödik, nemzetközi kupaindulást jelentő helyen áll a tabellán. Noha az újvárosiak kikaptak az idei utolsó mérkőzésükön Vácon, nem estek kétségbe, s továbbra is hisznek a hosszú távú építkezés sikerében.

Női kézi NB I: a Győr legyőzte a sereghajtót, Érden nyert az Újváros

A női kézilabda NB I listavezetője, a Győri ETO 12 góllal legyőzte hazai pályán a sereghajtó Békéscsabát, míg a Dunaújváros Érdről el tudta hozni a két pontot.

Női kézi NB I: az FTC tízzel nyert Siófokon; a Győr és az MKC is győzött

Jobban kezdett a vendég FTC a Siófok elleni idegenbeli rangadón a női kézilabda NB I negyedik fordulójának szerdai játéknapján, s ugyan a hazaiak az első negyedórában próbáltak kapaszkodni, de a fővárosiak már a szünetre eldöntötték a lényegi kérdéseket, majd 29–19-re nyertek. A Győri Audi ETO KC Vácon, a Mosonmagyaróvár pedig hazai pályán a Dunaújváros ellen győzött könnyedén.

Női kézi NB I: a Vác négy góllal legyőzte a Siófokot

A Vác 26–22-re legyőzte a Siófokot a női kézilabda NB I szombati játéknapján. Nyert a Dunaújváros, a Kisvárda és az Érd.

Női kézi: néhány éven belül ismét nemzetközi kupameccset játszanának Újvárosban

Hosszú távú stabilitás megteremtése a cél a Dunaújvárosi Kohász NB I-es női kézilabdacsapatánál, ahová hat év elteltével tért vissza Rapatyi Tamás vezetőedző. A veszprémi utánpótlásból hazaigazoló rutinos dunaújvárosi szakember sokadik ciklusát kezdi meg az „acélvárosban”, ahol néhány év múlva ismét nemzetközi kupameccset játszana a piros-fehérekkel.

Női kézi NB I: új vezetőedzőt neveztek ki Dunaújvárosban

Az eddigi vezetőedző, Vágó Attila helyett a jövőben Rapatyi Tamás irányítja a szakmai munkát a női kézilabda NB I-ben szereplő DKKA-nál – tudtuk meg a dunaújvárosi csapat hivatalos honlapjáról.

Női kézi: Suba az MTK-nál folytatja; szerb átlövő a DKKA-nál

A női kézilabda NB I-ben szereplő MTK-nál folytatja a pályafutását Suba Sára, a Ferencváros kapusa – írja a klub honlapja.

Női kézi NB I: visszatér a rutinos kapus Dunaújvárosba

Négy év után visszatér a Dunaújváros kapujába Oguntoye Viktória – tudtuk meg az NB I-es kézilabdacsapat hivatalos honlapjának pénteki híréből.

Női kézi MK: Jobb lett volna a pályán befejezni, de így lett vége – Bulath Anita

Dunaújvárosban már elbúcsúztatták, de hivatalosan a női kézilabda Magyar Kupa bronzmérkőzésén zárult le Bulath Anita hosszú és sikeres pályafutása. A balátlövő nem így szerette volna befejezni, hiszen bár nevezték a meccsre, egy percet sem játszott, viszont így is élvezte minden pillanatát.

Női kézi MK: Ez a meccs bemelegítés volt a Fradi elleni döntőre – Háfra Noémi

Míg az FTC hétméterespárbajban, addig a Győr könnyed, huszonegy gólos győzelemmel jutott a női kézilabda Magyar Kupa vasárnapi döntőjébe. Ahogy a győriek tudtak tartalékolni a fináléra, úgy a dunaújvárosiak is a Siófok elleni bronzmeccsre – erről beszélt Háfra Noémi és Matucza Gabriella az NSO Tv-nek.

Női kézi MK: sima ETO-siker a DKKA ellen – jöhet az álomdöntő

A Győri Audi ETO legyőzte (39–18) a Dunaújvárost a női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében. A címvédő győriek a Ferencvárossal találkoznak a vasárnapi fináléban.

Női kézi MK: az FTC hetesekkel legyőzte a Siófokot, s ott van a döntőben

A Ferencváros hétméterespárbajban legyőzte a Siófokot a női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében, s bejutott a vasárnapi fináléba.

Női kézi: maradnak a kulcsemberek a DKKA-nál, két légiós távozik

Több kulcsjátékosával szerződést hosszabbított a női kézilabda NB I-ben szereplő Dunaújváros. A klub honlapja  távozókról is beszámolt.

Női kézi NB I: Pál Tamara 10 gólt lőtt – MTK-siker a Siófok ellen

Az MTK hazai pályán 26–24-re legyőzte a Siófokot a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. A DVSC az utolsó pillanatokban szerzett góllal nyert Dunaújvárosban.

Női kézi MK: nyolccal nyert az FTC Debrecenben, ezzel négyes döntős

A Ferencváros biztosan nyert Debrecenben a női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében, ezzel bejutott a május végi final fourba. A címvédő Győri ETO nem hagyott kérdést a Kisvárda ellen, egy gólon múlt a Siófok továbbjutása a Váccal szemben, Békéscsabán ment tovább az Újváros.

Bulath Anita: Most már tényleg ez az utolsó idényem

Bulath Anita maga sem gondolta volna, hogy 38 évesen még aktív játékos lesz, ráadásul egyértelműen húzóembere a Dunaújvárosnak. A játék iránti szenvedélye tartja a pályán, de ígéri, a mostani idény után tényleg abbahagyja, miközben szakmai igazgatóként már a visszavonulása utáni feladatát is tanulja.

Női kézi NB I: a DVSC a második félidőben lelépte az Újvárost

A DVSC második félidei játékának köszönhetően végül magabiztosan győzte le a Dunaújvárost a női kézilabda NB I 9. fordulójában. A Siófok az MTK-t, a Vác a Szombathelyt múlta felül.

Kézilabda Eb: Tudta-e?