NFL: Brees gyengén kezdett, de nyert a Saints Carolinában

2014.10.31. 07:35
Mark Ingram két touchdownnal segítette győzelemhez a Saintst Carolinában (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 9. fordulójában a New Orleans Saints idegenben 28–10-re legyőzte a csoportrivális Carolina Pantherst. A Szenteknél Mark Ingram két touchdownt futott.

Hétmeccses idegenbeli nyeretlenségi sorozattal érkezett a Saints a csoportrivális Panthers otthonába, de Drew Breesék döcögős kezdés után könnyed sikert arattak Carolinában.

Az első negyedben Brees (297 yard) interceptiont és fumble-t is jegyzett, szerencséjére viszont a Panthers sem tudott pontokat szerezni. Ezt követően a Saints öt támadásából négyet touchdownnal fejezett be, ez pedig eldöntötte az összecsapást.

A második játékrészben a találkozón összesen 100 yardot futó Mark Ingram kezdte meg a pontgyártást, a szünetre pedig 14–0-s vendégvezetéssel mentek a felek Jimmy Graham jóvoltából.

A Panthers Cam Newton futott hatpontosával zárkózott, de az irányítónak roppant nehéz napja volt. SuperCamet – aki csupán 151 yardot passzolt a meccsen – négyszer vitték földre, s emellett egy-egy interceptionje és fumble-je is volt. A történethez hozzátartozik, a Carolina támadófalának három alapembere is hiányzott.

A Saintsből Brees is futott egy TD-t, illetve Ingram még egy alkalommal bejutott a célterületbe. A túloldalon Graham Gano mezőnygólján kívül nem jött össze több pont, így a vége 10–28.

A Saints (4–4) győzelmével megelőzte a Pantherst (3–5–1), s így vezeti az NFC déli csoportját.