Amerikaifutball-Eb: szoros finn siker az északi derbin

2014.06.01. 21:20
Az Ausztriában zajló amerikaifutball-Európa-bajnokságon a rekordbajnok Finnország nagy csatában 16–13-ra legyőzte Svédországot.

Az ötszörös aranyérmes a németek elleni negyvenpontos vereség után ezúttal jobban kezdett, Akseli Olin két mezőnygóljával szerzett vezetést, de még a szünet előtt egy touchdownnal egyenlítettek a svédek (a jutalomrúgás kimaradt, 6–6).

A második félidő elején Olin a harmadik mezőnygólját is megszerezte, majd a harmadik játékrészében Veikka Lehtonen révén az első TD-t is feljegyezhette a finn csapat, és bár az utolsó felvonásban a svédek szépítettek, fordítani már nem tudtak (16–13).

A finnek ezzel a sikerrel gyakorlatilag kiharcolták a bronzmérkőzést – ha csak a svédek óriási meglepetésre le nem győzik a németeket. a németek elleni negyvenpontos vereség után ezúttal jobban kezdett, Akseli Olin két mezőnygóljával szerzett vezetést, de még a szünet előtt egy touchdownnal egyenlítettek a svédek (a jutalomrúgás kimaradt, 6–6).

A finnek ezzel a sikerrel gyakorlatilag kiharcolták a bronzmérkőzést – ha csak a svédek óriási meglepetésre le nem győzik a németeket.

AMERIKAIFUTBALL-EB (AUSZTRIA)
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Finnország–Svédország 16–13 (6–0, 0–6, 10–0, 0–7)
St. Pölten

PÉNTEKI EREDMÉNY

A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Németország–Finnország 47–7
(7–0, 17–0, 16–7, 7–0)
St. Pölten

A csoport állása: 1. Németország 1 győzelem/0 vereség (47–7), 2. Finnország 1/1 (23–60), 3. Svédország 0/1 (13–16)