Bayern: addig játékosbarát Guardiola, amíg elfogadják döntéseit

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2013.10.17. 11:24
A Bayern München labdarúgócsapatát nyár óta irányító Pep Guardiola először figyelmeztette nyíltan játékosait arra, hogy el kell fogadniuk a döntéseit, máskülönben kikerülhetnek a csapatból.

„Jó barátságban vagyok a játékosokkal, ha elfogadják, amit mondok – mondta a tréner a bajor klub magazinjának. – Számíthat a támogatásomra az, aki elfogadja a választásaimat, aki viszont nem akarja ezeket megérteni, gyakran a lelátón találja majd magát.”

A 42 éves trénernek – aki júniusban vette át a bajor alakulattal bajnokságot, kupát és Bajnokok Ligáját nyerő Jupp Heynckes helyét – meggyőződése, hogy a Bayern München akkor lesz még jobb, „ha minden játékos részt vesz a támadásokban”, s úgy véli, csapata akkor harcolhat a szezon végén a bajnoki címért, ha az összes futballista elfogadja a döntéseit.

Guardiola jelenleg nem számolhat a sérült spanyol Javi Martínezzel és Thiago Alcántarával, valamint a svájci Xherdan Shaqirivel. A hiányzókat érintve a tréner utalt arra, hogy Philipp Lahm azonnal visszakerülhet majd a megszokott helyére, a védelem jobb oldalára, amint Martínez és Alcántara visszatér, azzal együtt is, hogy a csapatkapitány „igazán jó” teljesítményt nyújtott védekező középpályásként az utóbbi mérkőzéseken.

„Philipp nélkül nem lett volna lehetséges jó meccseket játszanunk Manchesterben és Leverkusenben” – vélekedett a Barcelonával korábban sikert sikerre halmozó edző.

A saját jövőjét illető felvetésre kizárólag rövid távú terveket fogalmazott meg.

„Lehet, hogy a következő szezonban más ül majd az irodámban. Számomra ezért a jövő jelenleg a Mainz, a Plzen és a Hertha” – utalt a soron következő ellenfelekre.

Legfrissebb hírek

Bayern, Manchester City, Liverpool vagy Real Madrid – hol folytatja Wirtz?

Külföldi foci
16 órája

Florian Wirtz már áldását adta a müncheni transzferre, de a klubok még nem egyeztek meg – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.05.12. 13:53

Florian Wirtz kikosarazta a Real Madridot és a Manchester Cityt – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.05.06. 21:10

Lőw Zsolt: Ha a félidőben ajánlották volna fel, nem írom alá a döntetlent, de...

Német labdarúgás
2025.05.04. 11:45

Kétgólos hátrányból fordított a Bayern Lőw Zsolték ellen, de Poulsen a 95. percben elnapolta a bajnokavatást

Német labdarúgás
2025.05.03. 17:25

Pep Guardiola szerződése lejártával távozik a Citytől, pihenőt tartana

Angol labdarúgás
2025.05.02. 20:21

Lőw Zsolt és a Lipcse elrontaná a Bayern München ünnepét

Német labdarúgás
2025.05.02. 13:41

Hétfőtől a Beckenbauer téren áll a Bayern München stadionja

Német labdarúgás
2025.04.30. 16:16
Ezek is érdekelhetik