Vezetés után kétgólos vereség a Videoton II-től

2010.07.06. 23:54
Küzdelmes meccsen kétgólos vereség a fehérvári tarcsitól (Fotó: Burszán Sándor)
Lejátszotta első mérkőzését a Most Wanted-csapat. A Nike által támogatott tehetségkutatón részt vevő fiatalok a Videoton másodosztályban szereplő második együttesével mérték össze magukat a felcsúti Puskás Ferenc-akadémián, és hiába szereztek szép akció végén gyönyörű gólt az első félidőben, a lefújást követően legyőzőiknek kellett gratulálniuk (1–3). A Ferencváros elleni július 20-ai mérkőzésre való felkészülést azonban így is jól szolgálta a kétszer negyven perces összecsapás.

Kedd délelőtt ötvenperces taktikai edzést tartott a Most Wanted-csapat, amely már egyértelműen a délutáni találkozóra való ráhangolódást szolgálta. A fehérváriak második csapatában több olyan játékos is pályára lépett, akinek van élvonalbeli múltja, azonban pillanatnyilag az első keretben nem számol velük a szakvezetőség. A rutin mellett az összeszokottság is egyértelműen az ő javukra billentette a képzeletbeli mérleg nyelvét az első találkozóján pályára lépő alkalmi együttessel szemben, amelynek játékosai alig egy hónapja ismerik egymást.

SZAVAZÁS

Milyen eredmény születik a júliusi gálamérkőzésen az Üllői úton?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Most Wanted-csapat remek játékkal kezdett, és formás, többérintős támadás végén Kazi László igazítás nélkül vágott be a fehérvári kapuba egy bal oldalról érkező beadást. A második félidőben mindkét oldalon érkeztek a cserék, ám ez, valamint a fáradtság már látható nyomokat hagyott Egervári Sándor csapatán. Ehhez a tempóhoz nyolcvan percen keresztül még nem nagyon szokott fiatalok koncentrációja kihagyott, a Videoton szöglet után, büntetőből és átlövésből is eredményes tudott lenni, így megfordította az állást, és 3–1-re megnyerte a találkozót.

„A mérkőzés elején a védekezésre koncentráltuk és nagyon jól tettük, mert egy jó ellenféllel találkoztunk – mondta a Most Wanted-csapat góljának szerzője, a harmadosztályú Tisza Volán támadója, Kazi László. – Engem kicsit megzavart, hogy nem a megszokott posztomon, támadóként játszhattam, hanem fél sorral hátrébb, amolyan árnyékékként. Tíz perc után azonban már otthonosan éreztem magam. A gólom szép akció végén született. Több passzal átvittük a labdát a jobb oldalról a balra, majd a középre adást igazítás nélkül, dropból sikerült a fehérváriak kapujába lőnöm. Szép gól volt, de nekem az akció is nagyon tetszett, amelynek a végén a vezető gólunk megszületett. Kiegyenlített volt a mezőnyjáték, de az első félidőt még sikerült kapott gól nélkül kihúznunk. Nem úgy a másodikat. Egyre fáradtabbak lettünk, elsősorban mentálisan, ez a koncentrációban mutatkozott meg, hiszen olyan helyezkedési hibákat követtünk el, olyan passzokat rontottunk el, olyan simának tűnő labdákat adtunk az ellenfélnek, amelyeket addig nem. A Videoton így megnyerte a találkozót, ami azért számtalan tanulsággal és élménnyel szolgált mindannyiunknak."

A szegedi nevelésű játékos ifjúsági korában két évig a fehérváriak utánpótlását erősítette, de onnan kiöregedve nem kapott szerződést. Így elkezdte főiskolai tanulmányait Szegeden, és edzésre jelentkezett a harmadosztályú helyi együttesnél. Azonban nem adta fel a terveit, hogy egyszer profi futballistaként is kipróbálja magát.

„Lehet a főiskolai tanulmányokat szüneteltetni, mondani sem kell, hogy egy profi csapat kedvéért nagyon szívesen megtenném magam is. Ahogyan a többiek, úgy én is bízok benne, hogy tehetségkutatóban való részvétel, valamint a Ferencváros elleni mérkőzés segítségével megvalósíthatóvá válik számomra ez a tervem."