Ligue 1: a Marseille kettős emberhátrányban ikszelt

2021.02.14. 22:59
Wissam Ben Yedder duplázott, a Monaco hazai pályán játszott döntetlent (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának vasárnapi játéknapján a Monaco hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Lorient-nal, míg a Lille gól nélküli döntetlenre végzett a Bresttel. Az Olympique Marseille és a Bordeaux találkozóján szintén nem született gól.

A kiesés elől menekülő Lorient némi meglepetésre a találkozó hosszabbításáig 2–1-re vezetett a Monaco otthonában, aztán jött a – Terem Moffihoz hasonlóan – duplázó Wissam Ben Yedder, és a második góljával megmentette a vereségtől az idén eddig mind a hét korábbi bajnokiját megnyerő csapatát.

Hétmérkőzéses győzelmi sorozata szakadt meg a Lille-nek is, amely 0–0-s döntetlent játszott hazai pályán a Bresttel.

A rossz formában lévő Olympique Marseille idegenben 0–0-s döntetlent játszott a Bordeaux-val, így már hétmérkőzéses nyeretlenségi sorozatban van a bajnokságban. Igaz a pontszerzés értékét erősen növeli, hogy a vendégek az 55. perctől kezdve szimpla, míg az 59. perctől kettős emberhátrányban voltak kénytelenek játszani.

FRANCIA LIGUE 1
25. FORDULÓ
Monaco–Lorient 2–2
(Ben Yedder 48., 90+2. – az első 11-esből, ill. Moffi 7., 62. – az első 11-esből)
Angers–Nantes 1–3 (Mangani 33. – 11-esből, ill. Moses Simon 4., Louza 7. – 11-esből, K. Bamba 86.)
Dijon–Nimes 0–2 (Ripart 76., Eliasson 87.)
Metz–Strasbourg 1–2 (Delaine 17., ill. Thomasson 33., 84.)
Rennes–Saint-Étienne 0–2 (Bouanga 27., Nordin 71.)
Lille–Brest 0–0
Bordeaux–Olympique Marseille 0–0