Ligue 1: Depay óriási meccset játszott, hengerelt a Lyon

2018.04.08. 19:14
Memphis Depay (balra) itt éppen Bertrand Traoré köszönetnyilvánítását fogadja, előtérben a Metz kapusa, Kavasima Eidzsi<br />(Fotó: AFP)
Memphis Depay remek napot fogott ki, vezérletével a Lyon 5–0-ra győzött a sereghajtó Metz vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vasárnap kora esti mérkőzésén.

Memphis Depay lőtte a lyoniak harmadik gólját, előtte és utána előkészített további négyet: az első két gólt Marcelo fejelte a holland játékos szögleteiből, a második félidőben előbb Bertrand Traoré, majd Mariano Díaz lőtt a hazaiak kapujába – ugyancsak Depay közreműködésével.

Az OL legutóbbi nyolc bajnoki gólja nem született volna meg Depay nélkül (4 gól és 4 gólpassz).

Egy kis stat: Depay előtt legutóbb 2013 májusában adott labdarúgó négy gólpasszt egy mérkőzésen az öt nagy európai liga valamelyikében – Santi Cazorla (Arsenal).

A Nice–Rennes döntetlenje inkább a nyolc forduló óta veretlen vendégeknek kedvező, de olyan nagy a tömörülés a tabella 5–12. helye között, hogy a Nizzában hagyott két pont még fájhat is a bretonoknak.

A Nice Alassane Pléa megpattanó lövésével szerzett vezetést – a támadó a 13. gólját szerezte ebben a bajnoki szezonban, Mario Balotelli 14-gyel vezeti a házi góllövőlistát –, Benjamin Bourigeaud közeli találattal válaszolt.