Luka Modric 2018-ban az Aranylabdát is megkaparintotta!

2018.12.03. 20:20
Modric lett az első horvát aranylabdás! (Fotó: AFP)
A Real Madrid horvát válogatott középpályása, Luka Modric nyerte meg a 2018-as Aranylabdát, megelőzve Cristiano Ronaldót, valamint Antoine Griezmannt. Magyarországról a Nemzeti Sport futballrovatának vezetője, Vincze András szavazott a legjobbakra.

A 33 éves Modric idén sorozatban a harmadik, összességében a negyedik Bajnokok Ligája-győzelmét szerezte meg, majd világbajnoki döntőbe jutott a horvát válogatottal. 2018-ban eddig egy gólt szerzett a Real Madridban, január 21-én a Depor ellen (7–1) ő szerezte csapata negyedik találatát, a válogatottban kétszer volt eredményes, a világbajnokságon Nigéria (2–0) és Argentína (3–0) ellen is ő módosította 2–0-ra az állást.

Ezen gálán osztották ki először a női aranylabdát és a legjobb fiatal labdarúgónak járó Kopa-díjat is. Utóbbit a francia válogatottal világbajnoki címet szerző Kylian Mbappé kapta meg, aki a Paris Saint-Germainnel bajnokságot, Francia Kupát és Ligakupát is nyert, az idei 56 meccsén 32 gólja és 13 gólpassza volt a klubjában és a válogatottban összesen.

Az első női Aranylabdát
az Olympique Lyon 23 éves norvég támadója, Ada Hegerberg kapta, aki sorozatban harmadszor nyerte meg csapatával a Bajnokok Ligáját, 15 találatával a sorozat gólkirálya is lett, 2016 után másodszor.

SZAVAZÁS

Ön kinek adta volna az Aranylabdát?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

AZ ARANYLABDA-SZAVAZÁS VÉGEREDMÉNYE

1. Luka Modric (horvát, Real Madrid)
2. Cristiano Ronaldo (portugál, Real Madrid/Juventus)
3. Antoine Griezmann (francia, Atlético Madrid)
4. Kylian Mbappé (francia, PSG)
5. Lionel Messi (argentin, FC Barcelona)
6.
Mohamed Szalah (egyiptomi, Liverpool)
7. Raphaël Varane (francia, Real Madrid)
8. Eden Hazard (belga, Chelsea)
9. Kevin De Bruyne (belga, Manchester City)