Kleinheisler gólt szerzett, az NK Osijek legyőzte a Hajdukot

H. D.H. D.
2021.02.06. 14:50
Az NK Osijek hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Hajduk Splitet (Fotó: nk-osijek.hr)
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 20. fordulójának szombati játéknapján az NK Osijek (Eszék) hazai pályán 2–0-ra legyőzte a szinte a teljes második félidőt emberhátrányban töltő Hajduk Splitet. Az eszéki együttes három ponttal vezeti a tabellát az egy meccsel kevesebbet játszó Dinamo Zagreb előtt.

HORVÁT 1. HNL
20. FORDULÓ
NK Osijek–Hajduk Split 2–0 (Kleinheisler 59., Miérez 89.)
Kiállítva: Mujakic (51., Hajduk)

Az élmezőny állása: 1. NK Osijek 45 pont (20 mérkőzés), 2. Dinamo Zagreb 42 (19), 3. Gorica 33 (18), 4. HNK Rijeka 27 (16), 5. Hajduk Split 23 (19)

Az NK Osijek remek formában várta a Hajduk Split elleni hazai mérkőzést: az eszékiek odahaza legutóbbi nyolc bajnokijukat egyaránt megnyerték, ezek közül hatot ráadásul kapott gól nélkül.

Ennek ellenére az első félidőben csak elvétve tudott veszélyeztetni a házigazda, Ramón Miérez nem túl jól helyezett lövését leszámítva nem is volt kaput eltaláló lövése. A fordulópont az 51. percben jött el: Nihad Mujakic megkapta a második sárga lapját, így a Hajduk Split emberhátrányba került.

Ezt az eszékiek gyorsan kihasználták, az 59. percben Kleinheisler László a splitiek tizenhatosának előterében átvett egy labdát, meghúzott egy cselt, majd 18 méterről, jobbal a kapu bal oldalába tekert. 1–0

A folytatásban az emberelőnyben játszó eszékiek taktikusan játszottak, a vendégeknek egyetlen egyenlítési lehetőségük sem volt, sőt, Ramón Miérez góljával még a hazaiak növelték az előnyüket, így az NK Osijek végül 2–0-ra megnyerte a mérkőzést, és három ponttal vezeti a tabellát az egy meccsel kevesebbet játszó Dinamo Zagreb előtt.

A hazaiaknál Kleinheisler Lászlót a gólja után nem sokkal, a 73. percben lecserélték, míg a mérkőzés másik magyarja, a Hajdukot erősítő Gyurcsó Ádám kezdőként 55 percet töltött a pályán.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés, az NK Osijek 2–0-ra legyőzte a Hajduk Splitet.

90+2. perc: Hazai csere, Bohar le, Ljopa be.

90. perc: Öt perc a ráadás.

89. perc: GÓL! ELDŐLT! Vuskovic hibája után Ramón Miérez lépett ki ziccerben, az argentint pedig a kapujából kilépő Kalinic sem tudta megzavarni, nyugodtan a bal alsó sarokba passzolta a labdát. 2–0

89. perc: Cseréltek a vendégek, Todorovic le, Dolcek be.

85. perc: Loncar is kapott egy sárga lapot, miután lekönyökölte az ellenfelét az eszéki tizenhatos előterében.

82. perc: Dimitrov lerántotta Miérezt, ez is megért egy sárga lapot.

79. perc: Hármas csere a hazaiaknál, Bockaj, Zaper és Brlek le, Guti, Vukovic és Pilj be.

74. perc: Miérez Jradit buktatta, sárga lapot kapott érte.

73. perc: Az eszékiek is cseréltek, Kleinheislert Jugovic váltotta.

73. perc: Újabb kettős csere a vendégeknél, Nejasmic és Jakolis le, Dimitrov és Diamantakosz be.

68. perc: Zaper lövése után Simic állt a labda útjába.

59. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ NK OSIJEK! Kleinheisler László a Hajduk tizenhatosának előterében átvett egy labdát, meghúzott egy cselt, majd 18 méterről, jobbal a kapu bal oldalába tekerte. 1–0

56. perc: Kettős csere a vendégeknél, Gyurcsó és Atanaszov le, Jairo és Jradi be.

51. perc: EMBERHÁTRÁNYBAN A HAJDUK SPLIT! Nihad Mujakic az oldalvonalnál lerántotta Bockajt, ezért megkapta a második sárga lapját.

Csere egyik oldalon sem történt a szünetben.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben gól nélküli döntetlen az állás.

45. perc: Két perc a ráadás.

44. perc: Mujakic nagyon csúnyán letalpalta Bockajt, örülhet, hogy megúszta egy sárga lappal.

41. perc: Vuskovicnak Bohar elől sikerült szögletre mentenie egy jobb oldali beadás után.

36. perc: Igor Silva is besárgult, Mujakicot rúgta fel a brazil védő.

29. perc: Kleinheisler próbálkozott 16 méterről, de Kalinic gond nélkül védett.

28. perc: Mujakic a labda helyett véletlenül Igor Silvát rúgta meg, de a tettében nem volt szándékosság, nincs harag és sárga lap sem.

26. perc: Nejasmic 26 méterről próbálkozott, de nem találta el a kaput.

18. perc: Gyurcsó bal oldali szöglete után Umut fejelte a kapu fölé a labdát.

16. perc: Juric előtt adódott lehetőség, de a közeli, nem túl erős lövése után Ivusic védett.

13. perc: Umut esett el a védője szorításában a tizenhatoson belül, a vendégek tizenegyest szerettek volna, de a játékvezető szerint Umut lesen volt.

12. perc: Ivan Bebek még visszanézi az esetet, de a játékvezető szerint piros lapot nem ért a szabálytalanság.

11. perc: Simic a mezénél fogva rántotta le Miérezt, villant a sárga lap.

7. perc: Gyurcsó rúgta fel Kleinheislert, előbbi egyelőre megúszta egy szóbeli figyelmeztetéssel.

3. perc: Miérez csapott le egy röviden hazafejelt labdára, lövése után azonban Kalinic könnyedén védett.

A hazaiak fehér-kék, a vendégek piros-kék szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Az Eszék kezdőcsapata: Ivusic – Milos, Gutieri, Skoric, Igor Silva – Zaper, Kleinheisler – Bohar, Brlek, Bockaj – Miérez.

A Hajduk Split kezdőcsapata: Kalinic – Todorovic, Vuskovic, Simic, Mujakic – Juric, Nejasmic, Atanaszov – Gyurcsó, Jakolis, Umut – Nayir.

A bajnokság élcsoportja: 1. Dinamo Zagreb 42 pont (50−22, 19 mérk.), 2. NK Osijek 42 (31−15, 19), 3. Gorica 33 (18), ...5. Hajduk Split 23 (18)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az NK Osijek–Hajduk Split mérkőzés a horvát bajnokság 20. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Újabb lépést tehet a hőn áhított bajnoki aranyérem megszerzése felé vezető úton az NK Osijek, amely szombaton a vendég Hajduk Split legyőzésére készül a horvát első osztályban. A Kleinheisler Lászlót is alkalmazó eszékiek remek formában vannak, odahaza meg különösen veszélyesek, a legutóbbi nyolc hazai bajnokijukat egyaránt megnyerték, ezek közül hatot ráadásul kapott gól nélkül. Igaz ugyanakkor, hogy a Hajduk (itt játszik Gyurcsó Ádám) rendre kemény diónak bizonyul, az elmúlt négy, Eszéken megrendezett egymás elleni bajnoki csatából csak egyet tudtak megnyerni a hazaiak. Izgalmas rangadónak ígérkezik a szombati összecsapás. K. J.

Az Eszék szombaton a Hajduk Splitet fogadja (Fotó: nk-osijek.hr, archív)