Simának indult, végül a németek csak egygólos győzelmet arattak Boszniában

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.11. 22:40
Deniz Undav (13) duplájának köszönhetően nyertek a németek (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Nemzetek Ligája A-ligájában a magyar válogatottal azonos csoportban szereplő Bosznia-Hercegovina és Németország egymással csapott össze Zenicában, ahol a vendégek kétgólos előnyre tettek szert, a hazaiak pedig szépítettek, így 2–1-re nyert a nationalelf.

NEMZETEK LIGÁJA
3. FORDULÓ
A-LIGA
3. CSOPORT
BOSZNIA-HERCEGOVINA–NÉMETORSZÁG 1–2 (0–2)
Zenica, Bilino Polje Stadion, 11 000 néző. Vezette: Letexier (francia)
BOSZNIA-HERCEGOVINA: Vasilj – Gazibegovic, Kolasinac (Tabakovic, 90+1.), Katic, A. L. Barisic – Gigovic (Saric, 65.) – Huseinbasic (Hajradinovic, 65.), Burnic (Bajraktarevic, 84.), I. Basic (Tahirovic, a szünetben), Demirovic – Dzeko. Szövetségi kapitány: Sergej Barbarez
NÉMETORSZÁG: Nübel – Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstädt (Gosens, 66.) – Andrich (Stiller, 66.), Gross (Anton, 90+1.) – Wirtz, Gnabry (Führich, 82.), Undav (Burkardt, 66.) – Kleindienst. Szövetségi kapitány: Julian Nagelsmann
Gólszerző: Dzeko (70.), ill. Undav (30., 36.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!

Marc-André ter Stegen súlyos térdsérülése miatt nagy kérdés volt, ki védi a német kaput. Julian Nagelsmann szövetségi kapitány választása Alexander Nübelre esett, így a Stuttgart 28 éves kapusa a bosnyákok ellen debütált a nationelfben. Azonban ahogy az várható volt, nem a vendégek tizenhatosának környékén zajlott a játék, izgulnivalója inkább Nikola Vasiljnak volt, bár órási nyomást nem helyeztek a németek a hazai kapura. Először Pascal Gross bombája emelte meg a bosnyákok vérnyomását a 25. percben, de akkor a labda elsuhant a bal felső sarok mellett.

Pascal Gross lövése nem sokkal kerülte el a bal felső sarkot (Fotó: Getty Images)

Öt perccel később viszont megszületett a németek vezető gólja, gyönyörű támadás végén, Florian Wirtz pompás lekészítése után Deniz Undav lőtt a jobb alsóba. Majd Tim Kleindienst lőtt lesgólt, Ermedin Demirovic a másik oldalon pedig kapufát, aztán jött Undav újabb találata. A Stuttgart 28 esztendős támadója remekül érkezett Maximilian Mittelstädt beadására, és ismét a kapu jobb oldalába lőtt, így ötödik válogatott mérkőzésén már három gólnál jár.

Deniz Undav jól érkezett középen, meg is szerezte a második gólját (Fotó: Getty Images)

Az első félidő vége sok izgalmat nem hozott, de a szünet után is a nyugodt labdajáratás jellemezte a mérkőzést. Undav az 58. percben ismét betalált, de les előzte meg a szituációt, így nem jött össze a mesterhármas a csatárnak. Serge Gnabry meglőtte a németek harmadik lesgólját, akik így nem zárták le a mérkőzést, Edin Dzeko pedig fejjel szépített, esélyt adva csapatának a pontszerzésre. A vendégegyüttes viszont jól kontrollálta a játékot a hajrában, nem engedélyezett több helyzetet a hazaiaknak, így begyűjtötte a három pontot – a vártnál kicsit nehezebben. 1–2

A csoport másik mérkőzésén
Magyarország–Hollandia 1–1 (Sallai 32., ill. Dumfries 83.)

A BOSNYÁK VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: Osman Hadzikic (Velez Mostar), Nikola Vasilj (St. Pauli – Németország), Martin Zlomislic (HNK Rijeka – Horvátország)
Védők: Adrian Barisic (FC Basel – Svájc), Ermin Bicakcic (Eintracht Braunschweig – Németország), Amar Dedic (RB Salzburg – Ausztria), Jusuf Gazibegovic (Sturm Graz – Ausztria), Nikola Katic (FC Zürich – Svájc), Sead Kolasinac (Atalanta – Olaszország), Nihad Mujakic (Partizan – Szerbia), Stjepan Radeljic (HNK Rijeka – Horvátország)
Középpályások: Esmir Bajraktarevic (New England Revolution – Egyesült Államok), Ivan Basic (FK Orenburg – Oroszország), Dzenis Burnic (Karlsruher SC – Németország), Ifel Dakovac (Topolyai SC – Szerbia), Armin Gigovic (Holstein Kiel – Németország), Haris Hajradinovic (Kasimpasa – Törökország), Denis Huseinbasic (1. FC Köln – Németország), Dario Saric (Palermo – Olaszország), Benjamin Tahirovic (AFC Ajax – Hollandia)
Támadók: Edin Dzeko (Fenerbahce – Törökország), Ermedin Demirovic (VfB Stuttgart – Németország), Haris Tabakovic (TSG Hoffenheim – Németország)
Szövetségi kapitány: Sergej Barbarez

A NÉMET VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: Oliver Baumann (TSG Hoffenheim), Alexander Nübel (VfB Stuttgart), Janis Blaswich (Red Bull Salzburg – Ausztria)
Védők: Waldemar Anton (Borussia Dortmund), Robin Gosens (Fiorentina – Olaszország), Joshua Kimmich (Bayern München), Maximilian Mittelstädt (VfB Stuttgart), Antonio Rüdiger (Real Madrid – Spanyolország), Nico Schlotterbeck (Borussia Dortmund), Jonathan Tah (Bayer Leverkusen)
Középpályások: Robert Andrich (Bayer Leverkusen), Chris Führich (VfB Stuttgart), Pascal Gross (Borussia Dortmund), Aleksandar Pavlovic (Bayern München), Angelo Stiller (VfB Stuttgart), Florian Wirtz (Bayer Leverkusen)
Támadók: Serge Gnabry (Bayern München), Tim Kleindienst (Borussia Mönchengladbach), Jamie Leweling (VfB Stuttgart), Kevin Schade (Brentford – Anglia), Deniz Undav (VfB Stuttgart)
Szövetségi kapitány: Julian Nagelsmann