Izgalmas hajrák mindenhol, már a Barcának, az Olympiakosznak és a Milannak is van győzelme a kosár Euroligában – videók

K. Zs.K. Zs.
2024.10.12. 00:20
Dario Brizuela (balra) és Jan Vesely Barca-pontot ünnepel az Alba Berlin ellen (Fotó: Getty Images)
Három hazai győzelemmel folytatódott a férfi kosárlabda Euroliga alapszakasza: az Olympiakosz, a Barcelona és a Milan is az idénybeli első sikerét könyvelte el a 2. forduló pénteki játéknapján..

OLYMPIAKOSZ–ZALGIRIS 74–68

A pireusziak sokáig magabiztosan játszottak, kézben tartották az irányítást, aztán a hajrában a Zalgiris megmutatta, hogy a nyitányon nem véletlenül győzte le a Barcelonát: Sylvain Francisco triplájával két pontra csökkent a korábban tekintélyes különbség másfél perccel a vége előtt (75–73). Az egyidényes sacramentói kitérő után visszatérő Szasa Vezenkov a legjobbkor dobott duplát, a hazaiak újra lendületet vettek, és végül behúzták a meccset. Vezenkov 17 ponttal és 11 lepattanóval zárt, a vendégeknél Deividas Sirvydis szintén 17 -et dobott.

BARCELONA–ALBA BERLIN 88–73

Ha nem is nagy különbséggel, de a Barca is szinte végig vezetett, azonban a harmadik negyed második felében volt egy mélyrepülése, tízpontos szakasszal fordított az Alba (53–54). Hazai szempontból a legjobbkor jött Alex Abrines triplája, Dario Brizuela is elkapta a fonalat, és a katalánok 14–0-s futással eldöntötték a meccset. Brizuela 18, Kevin Punter 14, Jan Vesely 10 pontot dobott a hazaiaknál, Martin Hermannsson 13-at a berlinieknél.

MILAN–PARIS 79–74

Az utolsó pillanatokig kiélezett csatát vívott a két csapat. A negyedik negyedben sokáig a párizsiak jártak előrébb, a hazaiak Zach LeDay 1:52-vel a zárás előtt dobott duplájával vették vissza a vezetést, és „kibüntetőzték” a végét. Shavon Shields 21, Nikola Mirotic 15 ponttal finiselt a győztes oldalon, TJ Shorts 17-tel a párizsiaknál.