Szerb Szuperliga: könnyedén szerzett három pontot a Topolya

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2023.12.18. 18:00
Fotó: fktsc.com, archív
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának hétfői játéknapján a Topolyai SC a Javort fogadta, s magabiztosan, 3–0-ra legyőzte.

SZERB SZUPERLIGA
19. FORDULÓ
Topolyai SC–Javor3–0 (2–0)
Topolya,
TSC Aréna. Vezette: M. Ilics
TSC: Ilics – Calusic, Antonics, Krsztics – Petrovics, Radin, Djakovac (Sztanics, 75.), Miloszavljevics (Pantovics, 62.), Cvetkovics (Sós, 85.) – Jovanovics (Csirkovics, 75.), Rakonjac (Milovanovics, 62.). Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Javor-Matisz: Manojlovics – Gojkovics (Z. Petrovics, 88.), Obradovics, Kopitovics, Dolmagics (M. Ilics, 83.) – Boszics (Ratkovics, 88.), Miletics, Doucoure, Tanko (Eliomar, 83.) – Tojcsics – Gigics (Loue Bayere, 66.). Vezetőedző: Radovan Csurcsics
Gólszerző
: Djakovac (28.), Rakonjac (45+2.), Pantovics (82.)

A görögországi vendégszereplés sok energiát kivett a Topolyai Sport Club játékosaiból, ugyanis csütörtökön Athénban az Olympiakosz vendégei voltak, hétfőn pedig már saját közönségük előtt kellett pályára lépniük a kellemetlen Javor-Matisz ellen. Az első huszonöt a vendégek rá is szolgáltak a Zsarko Lazetics által rájuk aggatott jelzőre, ugyanis nagyon jól védekeztek, s a TSC igencsak tanácstalannak tűnt a támadások során. A 28. percben azonban Ifet Djakovac kapott remek labdát Marko Rakonjactól, s a kiváló lehetőséget nem hagyta ki, hanem közelről a kapuba emelt, megszerezve ezzel a vezetést a hazaiaknak. A félidő hajrájában a vendégek már elkönyvelték, hogy egygólos hátránnyal vonulnak pihenőre, azonban ekkor jött Szasa Jovanovics, aki a jobb szélen elviharzott, majd erős és éles beadásából Marko Rakonjac három méterről szépségdíjas, bevetődő mozdulattal a kapuba fejelt.

A második félidőben sokkal agresszívebbek voltak a vendégek, de ezzel se sokra mentek, érződött a két csapat közötti klassziskülönbség. A TSC magabiztosan őrizte meg kétgólos előnyét egészen a hajráig, amikor a 82. percben Milos Pantovics szép akció végén beállította a 3–0-s végeredményt.

A TSC tizennyolc mérkőzésen harminchat pontot gyűjtött, ezzel továbbra is magabiztosan őrzi harmadik helyét a táblázaton. Zsarko Lazetics együttesére az idén még egy mérkőzés vár: pénteken a TSC Arénában a krusevaci Napredak lesz a vendége, s ha a TSC megnyeri azt a mérkőzést, pontosan ugyanannyi ponttal zárja a bajnokság első részét, mint tette azt egy évvel ezelőtt.

A szerb Szuperliga élcsoportja: 1. Crvena zvezda 46 pont, 2. Partizan 44, 3. TSC 36

90. perc Nincs ráadás, vége a mérkőzésnek, magabiztosan nyert a Topolya

88. perc Még kettőt cserélnek a vendégek: Gojkovics helyett Zvonimir Petrovics, Boszics helyére Ratkovics érkezik

85. perc Érkezik Sós Bence is a TSC-be, Milos Cvetkovicsot váltja

83. perc Kettős csere a vendégeknél: Tanko helyett Eliomar, Dolmagics helyett Milan Ilics a pályán

82. perc MÁR HÁROM KÖZTE! Milos Pantovics a gólszerző, aki Milan Radintól kapott egy remek labdát, s közelről a kapuba pöckölt. A VAR még leellenőrizte a helyzetet, de nem volt les, így hárommal vezet a TSC

75. perc Újabb kettős csere a hazaiaknál: a gólszerző Ifet Djakovac megy le és adja át a helyét Petar Sztanicsnak, Szasa Jovanovics helyére pedig Alekszandar Csirkovicsáll be

74. perc Pantovics kap egy labdát az ötös vonalán, ő és a védő is forgolódik, keresgélik a labdát, amelyet végül Manojlovics szed fel a földről

69. perc Kopitovics durván lép oda Pantovicsnak, ő kapja a mérkőzés első sárga lapját

66. perc Gigicset cseréli le a vendégek edzője, Loue Bayere áll be

65. perc A horvát légiós, JosipCalusic kerül helyzetbe, hét méterről leadott lövését Manojlovics bravúrral védi

62. perc Cserék a hazaiaknál: Rakonjac helyett Milovanovics érkezik, Miloszavljevicset pedig Pantovics váltja.

57. perc Jovanovics lábát rúgja meg Doucoure, tizenhét méterről, szemben a kapuval végezhet el szabadrúgást a TSC. Petrovics lövése Tanko fejéről az alapvonalon túlra pattan

51. perc Gigics fejeli kapu mellé a bal oldali beadást

Egyik edző sem cserélt a félidőben, a hazaiak részéről ez érthető, a vendégek szemszögéből már kevésbé

46. perc A hazaiak indították útjára a labdát a második félidőben

45+3. perc Vége az első félidőnek. Nemsokára folytatjuk

45+2. perc OTT A MÁSODIK! Marko Rakonjac a gólszerző. Djakovac hozza játékba a jobb szélen Jovanovicsot, akit nem tudnak utolérni, ő pedig futtából élesen ad középre, ahol az érkező Marko Rakonjac három méterről, bevetődve a kapuba fejeli a labdát

45. perc Letelt az első negyvenöt perc, két perc a ráadás

38. perc Hatalmas lehetőség marad ki: Ilics kapus észrevette, hogy Miloszavljevicsre nem figyel senki, azonnal játékba is hozta, a TSC játékosa szemtől szembe került Manojloviccsal, azonban tizenkét méterről rosszul helyezett lövését a kapus hárította

32. perc Boszics adja be a vendégek szögletét jobbról, Doucoure szabálytalankodik, a TSC-é a labda

28. perc OTT A GÓL! VEZET A TSC! Ifet Djakovac a gólszerző. Krsztics passzolt a középen, de a kapunak háttal álló Rakonjachoz, aki a védő szorongatásában megtartotta a labdát, majd a lendületből érkező Djakovac elé készítette le, a középpályás átvette, betört a tizenhatosba, majd a kapuba emelt

18. perc Egy gyors akció végén Rakonjac lő közelről a kapuba, de lesen volt, így marad a gólnélküli döntetlen. Biztos, ami biztos a VAR is leellenőrizte a szituációt, nincs gól.

Folyamatosan támad a TSC, de a vendégek elég jól lezárják a területeket, így egyelőre nem sikerült a hazaiaknak helyzetet kialakítaniuk

7. perc Milan Radin lő, de nem találja el a kaput

5. perc Cvetkovics adja be jobbról a szögletet, Manojlovics kapus húzza le a labdát mindenkit megelőzve.

1. perc Elkezdődött a mérkőzés

Szokásos kék szerelésében lép pályára a TSC, fehérben a vendgek.

Görögországba nem utazhattak ela TSC drukkerei, mivel zárt kapus mérkőzést kértek és kaptak a görögök, viszont most ott vannak a Kék Betyárok a lelátón, és már skandálják is az Itthon vagyunk rigmust.

ELŐZMÉNYEK

Az Európa-ligában az Olympiakosz ellen elszenvedett 5–2-es vereség után a Topolyai Sport Club saját közönsége előtt feledtetheti a kudarcot a szerb Szuperliga 19. fordulójában, amikoris az ivanjicai Javor-Matisz együttesét fogadja 16 órai kezdettel.

– Az európai kupaszereplés mellett a csapat egy pillanatra se veszítette el a fókuszt a bajnoki mérkőzésekről – mondta Zsarko Lazetics a találkozó előtti sajtótájékoztatón. A TSC vezetőedzője hozzátette, ebben a félévben a TSC huszonhat mérkőzésen lépett pályára, és még kettő vár rá, ez pedig kétharmada lesz a tavalyi idény összes mérkőzésének.

– Elsősorban mentálisan volt ez az időszak fárasztó a játékosoknak, akik ehhez hasonló tempóval korábban nem találkoztak. Amit eddig elértünk a bajnokságban, az kiváló, s jó úton járunk, hogy jövőre is szerepelhessünk Európában – nyilatkozta Lazetics, aki szerint az Olympiakosz elleni vereséggel az európai álom erre az idényre véget ért, de a hat mérkőzésből nagyon sokat tanultak és rengeteg tapasztalattal lettek gazdagabbak.

A mai ellenfélről Lazetics annyit mondott, hogy az egyik legkellemetlenebb csapatról van szó, amely a védekezésből másodpercek alatt megy át támadásba.

– Még nem tudjuk, hogy Szasa Jovanovics és Goran Antonics bevethető lesz-e, ami viszont biztos, hogy Dusan Cvetinovics és Mateja Djordjevics sérülés miatt nem lép pályára – mondta Lazetics, aki számára jó hír, hogy Athénban másfél hónapos kényszerpihenő után visszatért a csapatba a Crvena zvezdából érkezett Petar Sztanics, aki korábban kulcsszerepet töltött be a középpályán, s nem mellékesen ő szerezte a TSC első gólját az Európa-liga csoportkörében a West Ham United ellen.

A TSC tizenhét mérkőzésen harminchárom pontot gyűjtött, s ezzel a harmadik helyen áll, míg a Javor húsz ponttal a tizedik helyen várja a mai mérkőzést. Amennyiben a topolyai együttes megnyeri a Javor-Matisz és a pénteken sorra kerülő Napredak elleni mérkőzését, úgy ugyanannyi ponttal fejezi be a bajnokság őszi idényét, mint tette azt tavaly.

Üdvözöljük a Topolyai SC–Javor labdarúgó mérkőzés onlive közvetítésében!