A válogatottakat az erősségük alapján négy divízióra (A, B, C, D) osztják – a kiindulópont az UEFA 2017 novemberi országranglistája lesz –, azon belül csoportokba sorsolják őket, amelyekben 2018 szeptembere és novembere között rendezik meg az oda-visszavágós körmérkőzést. A csoportelsők egy divízióval feljebb jutnak, az utolsó helyezettek egyosztálynyit zuhannak (értelemszerűen az A-ból nem lehet feljutni, a D-ből nem lehet kiesni).
Az A-divízió négy csoportelsője 2019 júniusában vív négyes döntőt a Nemzetek Ligája trófeájáért, de a többi divízió csoportelsői számára is jelentős a tét: számukra is nyílhat út a 2020-as Európa-bajnokságra a 2020 márciusában sorra kerülő NL-rájátszásban.
A 2020-as Eb selejtezői addigra befejeződnek – azokat 2019 márciusa és novembere között bonyolítják le –, és annak eredményei is befolyásolják, hogy végül az NL csoportelsői vesznek-e részt a 16 csapatos NL-playoffban. Ha ugyanis ők az Eb-selejtezőből kijutottak az Eb-re, a divíziójuk lejjebb rangsorolt csapatai indulhatnak a négy Eb-kvótáért zajló, egyenes kieséses rájátszásban.
„Ezzel a formátummal nő az érdeklődés az európai nemzetek közötti mérkőzések iránt" – idézte az MTI Gianni Infantinót, az UEFA főtitkárát a szervezet vezető testületének nyoni ülése után.
Mint ismert, a 2020-as Eb 13 rendező városa közül az egyik Budapest lesz.
AZ UEFA NEMZETEK LIGÁJA FELÉPÍTÉSÉRŐL KORÁBBI CIKKÜNKBEN BŐVEBBEN OLVASHAT!