Ligue 1: Cavani büntetett, a PSG most sem fékezett

2013.09.28. 19:35
Zlatan Ibrahimovic is megünnepelte Edinson Cavani gólját (Fotó: Reuters)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 8. fordulójában is veretlen maradt a PSG: a párizsi együttes hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Toulouse-t.

A házigazdák Marquinhos révén kerültek előnybe, majd a csereként beálló Edinson Cavani büntetőből döntötte el a meccset a 79. percben. A PSG nyolc forduló után öt győzelemmel és három döntetlennel áll, amivel jelenleg vezet a tabellán, ám a Monaco vasárnap a Reims vendégeként pontszerzésével visszaveheti pozícióját.

Az immár négy forduló óta veretlen Marseille Mathieu Valbuena szabadrúgásával szerzett vezetést az 58. percben a Lorient ellen, majd nem sokkal a lefújás előtt André Ayew közelről belőtte a második gólt is. Mindkét játékos az első találatát szerezte a most futó bajnokságban. A Marseille egyelőre veretlen idegenben ebben a bajnoki szezonban, két döntetlen mellett a szombati volt a harmadik győzelme.

A késő esti programban a Lyon nem bírt a Lille-lel, a Saint-Etienne kétgólos előnyt hagyott veszni az utolsó percekben a Bastia ellen, míg az edzőt váltó, eddig sereghajtó Sochaux megszerezte az első győzelmét.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1, 8. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Lorient–Olympique Marseille 0–2
(Valbuena 58., A. Ayew 90.)
PSG–Toulouse 2–0 (Marquinhos 41., Cavani 79. – 11-esből)
Evian TG–Bordeaux 1–1 (Bérigaud 25., ill. Diabaté 68.)
Lyon–Lille 0–0
Nice–Guingamp 1–0 (Cvitanich 48.)
Saint-Étienne–Bastia 2–2 (Tabanou 27., Diomandé 57., ill. Bruno 85., Modesto 94.)
Sochaux–Valenciennes 2–0 (Bakambu 12., Carlao 18.)