Eklemovics nélkül

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
Vágólapra másolva!
2009.06.17. 01:14
Címkék

A horvátoktól vasárnap Za darban elszenvedett vereség (26–25) után csak hétfőn pihenhettek a héten további két férfi Eb-selejtezőt vívó válogatott tagjai. Hajdu János kapitány kedden már Békéscsabán, a görögök elleni csütörtöki találkozó helyszínén vezényelt edzést legjobbjainknak, akik közül továbbra is hiányzik a veszprémi Eklemovics Nikola.

„Beszéltem az orvosunkkal és Hajdu Jánossal is – mondta a rutinos irányító –, és abban maradtunk, hogy amíg fáj a bordám, nem tudok annyit segíteni a csapatnak, amennyit szeretnék. Ezért nem léphetek pályára Görögország ellen, de a fiúk nélkülem is legyőzik a nem lebecsülhető, de koncentrált, összefogott játékkal megverhető ellenfelet.”

Az irányító szavaihoz Hajdu János hozzáfűzte, hogy a vasárnapi, szlovákok elleni mérkőzés előtt, várhatóan pénteken újra visszatérnek Eklemovics esetleges játékának kérdésére. Ha javul az állapota, s tudja vállalni a galgóci szereplést, bizonyosan számíthat rá a csapat.

Ismét együtt gyakorol társaival Nagy László, aki a szlovákoktól elszenvedett vereség után – kimerültségre és családi ügyeire hivatkozva – pihenőt kért és kapott a kapitánytól. Ezért nem utazott el Zadarba, de tartotta magát a megbeszéltekhez, s kedden megérkezett Békéscsabára.

„A pihenő után is csak azt tudom mondani, hogy voltam már jobb erőben is – sóhajtotta az edzés után Nagy László. – Ez nem is csoda a hosszú, rettentően kimerítő és családi gondoktól sem mentes idény végén.

Miként társaim, én is összeszedem magam, mert fontos két pontot kell szerezni a görögök ellen. Aztán az utolsó fordulóban győzni kell, vagy legalább pontot szerezni a szlovákok ellen. Így kijut a csapat az ausztriai Európa-bajnokságra.”

Legfrissebb hírek

A három magyart foglalkoztató Melsungennel is összecsap a Ferencváros az Európa-ligában

Kézilabda
7 perce

Szerződést bontott korábbi kapitányával a Vasas – hivatalos

Labdarúgó NB II
18 perce

Férfi vízilabda-vb: Románia–Magyarország

Vizes vb 2025
24 perce

Vécsei Bálint a büntetőkről: Szerdán azt álmodtam, hogy lesz egy ilyen lehetőség, és be fogom rúgni

Európa-liga
32 perce

„Nem azért vagyok itt, hogy tizenharmadik meg tizennegyedik legyek” – Rasovszky Kristóf

Vizes vb 2025
49 perce

A címvédő spanyolokkal egy csoportban a női válogatott a 3x3-as kosárlabda Eb-n

Kosárlabda
52 perce

A DVTK szerződést bontott a támadóval

Labdarúgó NB I
1 órája

A Dundee Unitedhez igazoló Keresztes Krisztián: „Újra szintet léptem”

Légiósok
1 órája
Ezek is érdekelhetik