Paralimpia 2008: Csúri 10. lett 200 méter vegyes úszásban

2008.09.11. 16:07
Magyar szempontból befejeződött a paralimpia csütörtöki napja. Ahogy már beszámoltunk róla, Kovács Ervin és Sors Tamás révén két negyedik helyet szereztek a magyar sportolók, de nemcsak általuk voltunk érdekeltek.
Csúri Ferenc 200 m vegyes úszásban nem jutott be a döntőbe, az előfutamban eredménye alapján csak tizedik lett. Bocsában Béres Dezső és Gyurkota József harmadik csoportmérkőzését is elveszítette. A magyarokat a spanyol Maria Desamparados Baixauli, José Maria Dueso kettős győzte le 6-4-re. Béresék a hetedik helyen végeztek. Evezésben Serényi Tibor a B-döntőben negyedik lett, így a tizedik helyen fejezte be a játékokat. A vitorlázó Pegán Zoltán a 2.4 MR osztályában a nap egyetlen futamát 15.-ként zárta, és összesítésben is ezt a helyet foglalja el. A paralimpián eddig 60 ország versenyzői végeztek dobogós helyen, Magyarország jelenleg egy arany- és két bronzéremmel a 39.