Szabó László 2015 nyarán lett a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke, és a 2021-es tokiói, valamint a 2024-es párizsi nyári paralimpiai játékokat megelőző teljes ciklusban már ő állt a szervezet élén. Csapatunk ezen a két viadalon összesen tizenkét aranyérmet, tizenegy ezüstérmet és nyolc bronzérmet szerzett, ami azt ezt megelőző évtizedekhez képest kiugróan jó eredmény.
Korábbi interjúiban az elnök az elmúlt éveket a magyar parasport „aranykornak” nevezte, és hogy ezt nemcsak ő gondolta így, hanem az egész közösség, jelzi, hogy a november 15-i tisztújító közgyűlésen egyhangúan választották meg újra a szervezet elnökévé, amelynek élén harmadik ciklusát kezdheti el.
„Az elmúlt évek sportsikerei úgy a sportban, mint a sportvezetésben összetartó csapatmunka eredményei. Fontos számomra és számunkra, mint köztestület számára, hogy minden fogyatékossági ág sportjának érdekeit képviseljük – fogalmazott Szabó László a közgyűlésen. – Ha a tokiói volt az Aranycsapat, akkor a párizsi az Aranycsapat Plusz, hiszen több sportolóval és több sportágban is voltunk jelen, mint Tokióban.”
Az elnök a Nemzeti Sportnak adott korábbi interjújában elmondta, hogy 2028-as, Los Angeles-i paralimpián is lehet olyan sikeres a magyar parasport, amilyen Tokióban és Párizsban volt, látja is az odáig vezető utat, egy dologban azonban biztos: az erősödő nemzetközi konkurencia miatt többet kell dolgozniuk érte, mint eddig.
A közgyűlés az MPB alelnöki pozíciójában négy évre megerősítette Deutsch Tamást is, az elnökség tagja pedig Becsey János (kétszeres paralimpiai bajnok úszó, a Paralimpiai Bajnokok Klubjának elnöke), Berente Judit (a Magyar Szervátültetettek Szövetségének elnöke), Fülöp Attila (a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára), dr. Galgóczi Ágnes (a Nemzeti Népegészségügyi Központ Járványügyi és Infekciókontroll Főosztályának vezetője), Lengyel Lajos (a Magyar Speciális Olimpiai Sportszövetség elnöke), Mager Andrea (a Szerencsejáték Zrt. vezérigazgatója), dr. Ralovich Zsolt (az Észak-Budai Szent János Centrumkórház intézményvezető főigazgatója), Soós Imre (a Magyar Országos Asztalitenisz-szövetség alelnöke), Sors Tamás (kétszeres paralimpiai bajnok úszó), Tapolczai Gergely (a Magyar Hallássérültek Sportszövetségének elnöke), Toponári Gábor (a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetségének elnöke), dr. Vitályos Eszter (a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati kommunikációért felelős államtitkára) és Weisz Róbert (a Magyar Kajak-kenu Szövetség alelnöke) lettek.
A tisztségviselők megválasztása és a paralimpiai beszámoló mellett a közgyűlés elfogadta a Magyar Búvárszakszövetség tagfelvételi kérelmének jóváhagyását, ezzel a köztestület tagszervezetinek létszáma 42-re bővült.