Egyéni csúcsokig jutottak

B.CS. B.CS.B.CS. B.CS.
2008.07.31. 23:11

Közel került az éremszerzéshez a magyar ifjúsági úszóválogatott a belgrádi Európa-bajnokság második napján: az olimpiai résztvevő Balog Gábor gyengébb számában, 100 méter háton a negyedik helyet szerezte meg. Szilágyi Ádám ugyanitt nyolcadik lett, de az ő eredménye sem lebecsülendő, hiszen akárcsak Balog, ő is egyéni csúcsot úszott. Az olimpián 200 méteres mellúszásban vérmes reményeket tápláló Gyurta Dániel öccse, Gergely sem panaszkodhat: 1500 gyorson a hetedik helyen végzett – szintén egyéni legjobbjával. A pekingi résztvevők közül Balog mellett Kapás Boglárka, Pecz Réka és Kozma Dominik lépett még rajtkőre a csütörtöki napon. Kapás nem jutott be a 400 gyors döntőjébe – Pecz ugyanígy járt 200 mellen. Kozma azonban megmentette olimpikonjaink becsületét: 200 vegyesen harmadikként kvalifikálta magát a péntek délutáni fináléba – Bordás Péterrel az oldalán, aki a hatodik helyen jutott tovább ugyanebben a számban. „Mindenképp dicséret illeti két hátúszónkat, akik megúszták egyéni legjobbjukat, ami ezúttal egy pontszerző helyre volt elég. Szilágyinak sem kell viszont elkeserednie, mert fiatal még. Gyurta Gergely is nagyon jól úszott; végre elmozdult holtpontjáról, és szintén egyéni csúcsot ért el” – értékelte az Eb második napját Güttler Károly, a válogatott szövetségi edzője.