„Nem értjük, mi történt. Azt gondoltuk, egyetlen pályázóként megfelelő ajánlatot tettünk. A négyszázmillió forint ajánlati biztosítékot elhelyező Esplanade Real Estate Ingatlanforgalmazó Kft. vezetőivel együtt csalódottak vagyunk...”
Ezt Kevin McCabe, a Sheffield United elnöke s a Fradi-ingatlanokra pályázó cégcsoport vezetője nyilatkozta. A brit üzletember egyébként a sheffieldi klub szakemberével együtt vasárnap óta a magyar főváros vendégszeretetét élvezte, és a Fradi jövőjét tervezte.
Nagy-Britannia egyik leggazdagabb üzletemberéről van szó. Hiteles, sikeres, futballszerető és a Ferencvárosban jó üzletet látó férfiról. Ő sem volt jó – ő sem volt elég.
„A bejelentés ellentmond annak, amit az utóbbi négy hónapban a kormányzati képviselők és a hivatalos szervek mondtak, és mind az Esplanade magyarországi vezetősége, mind a Sheffield United álláspontja szerint hátrányos az FTC jövőbeni sikereire és fellendülésére nézve. Cégünk nem kíván további ajánlatot tenni...”
Kulcsmondat egy kusza, ellentmondásokkal teli, s egyre elkeserítőbb történetben. A Fradi évek óta tartó válságában, amelyből sokáig úgy tűnt, nem lesz kiút, elnökök, vezetők, hamis próféták váltották egymást az Üllői úton, az adósság pedig egyre csak nőtt. Aztán jött az első biztató jel, a brit partner megjelenése, a folyamatos tárgyalások, a bizakodó nyilatkozatok és az egyre inkább kibontakozó jövőkép. Új stadionról, három éven belül a Bajnokok Ligájába jutó Ferencvárosról.
Hittük is meg nem is.
Ám Rieb György, az FTC elnöke, aki több mint hét hónapja vette át a csődhelyzetbe vitt zöld-fehér klubot, egyre optimistábbnak tűnt. Ezen a csütörtökön viszont már egy megtört ember nyilatkozott.
„Teljesen egyetértek az angolok felháborodásával – mondta Rieb György. – A Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács tagjai sajátságosan értelmezték korábbi megállapodásokat. Nem akarok itt újból magyarázkodni az angol partner helyett, de például az egymilliárd forint, amelyre hivatkoznak, teljesen logikus érvek után hiányzik a pályázatból. Nem csak az angoloknak kell tudniuk, hogy az ingatlan értéke a pályázatok során veszített értékéből, előbb húsz, aztán harminc százalékot. Ezért szerepelt két és fél milliárd a korábbi három és fél milliárd helyett az angolok beadványában. Jogtalannak érzem tehát az érveket s a tanács döntését.