Ujjgyakorlat volt

RÁC BENEDEK BALÁZSRÁC BENEDEK BALÁZS
Vágólapra másolva!
2007.08.27. 23:15
Címkék
A Long Beachen rendezett világbajnokság döntőjében a magyar juniorválogatott 9–6-ra legyőzte Olaszországot, s ezzel 12 év után újra aranyérmet ünnepelhetett.

A negyeddöntő és az elődöntő talán nehezebb volt, mint a finálé. A négy közé jutásért 11–11-et követően csak ötméteresekkel győztek a magyarok Ausztrália ellen, míg az elődöntőben hoszszabbítás után hatalmas csatában búcsúztatták el a nagy rivális szerbeket (17–16). Ehhez képest az olaszok másodszori felülmúlása (a csoportmérkőzéseken 11–7, a döntőben 9–6) már könnyed ujjgyakorlat volt. Olaszország egyszer sem vezetett, döntetlen is csak 1–1-nél volt a meccs állása, utána a lefújásig folyamatosan a magyar fiatalok domináltak. Mindvégig kézben tartották az irányítást, rendre volt válaszuk az olaszok felzárkózási kísérleteire. Niccolo Figari találataival legalább a reményt megőrizte a rivális, ám a négy gólig jutó játékosnak nem akadtak társai, míg a mieinknél szerencsére nemcsak a nagyválogatott két tagja, Varga Dénes és Hárai Balázs pólózott kiválóan, hanem felnőttek melléjük a többiek is. A fináléban Bisztritsányi Dávid – aki a torna legjobb kapusaként Varga Dénessel, illetve Háraival együtt bekerült a vb All Star-csapatába – ötven százalék felett védett, miközben fontos gólokat lőtt Salamon Ferenc, Vörös Viktor és Szabó Botond. Az utolsó negyedet Marnitz Gergő gólja nyitotta meg, Hárai is betalált (8–4), a magyarok már készülhettek az ünneplésre. Bisztritsányi még ötméterest védett, az olaszoknak pedig annyi vigaszuk maradt, hogy a lefújás előtt háromgólosra csökkentették hátrányukat.

A találkozó után Kemény Ferenc utánpótlás-igazgató a vb hivatalos honlapján elmondta, az igazi döntő az ausztrálok és a szerbek elleni mérkőzés volt, míg ezúttal már a meccs legelejétől fogva érezte, hogy fölényben vannak a magyarok. A csapat játékosa, Borsós Endre hozzátette: „Ezért a győzelemért dolgoztunk az elmúlt tizenkét évben. Bár az eredmény nem azt mutatja, de rendkívül nehéz volt az olaszok ellen, végig koncentrálnunk kellett.”

Magyarország legutóbb 1995ben Kemény Ferenc vezérletével nyert junior-világbajnokságot, a névsorban sok az olimpiai bajnok ismerős: Fodor Rajmund, Hesz Máté, Kásás Tamás, Kiss Gergely, Mód Péter, Molnár Tamás, Pelle Balázs, Regős Áron, Steinmetz Barnabás, Székely Bulcsú, Tiba Péter, Varga Tamás, Vári Attila. A 2001-es ifi Ebgyőzelem óta nem álltak a dobogó tetején magyarok a korosztályos világversenyeken.

Legfrissebb hírek

Idényzáró légióskörkép: Szoboszlai több mutatóban az élen, de nem ő töltötte a legtöbb időt a pályán

Légiósok
2 perce

Kilenc olimpiai bajnok érkezése már biztos a Gyulai István Memorialra

Atlétika
4 perce

Férfi kézilabda: Bartha Csaba nem akarta megfosztani Xavier Pascualt az olimpiai álmától

Kézilabda
13 perce

Debrecenben rendezik meg az V. Nemzeti Összetartozás Labdarúgó Tornát

Minden más foci
32 perce

Két távozót jelentett be a Kisvárda

Labdarúgó NB I
58 perce

Az FTC-től igazolt korosztályos válogatottat a Kecskemét – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Fucsovics a főtábla küszöbén Wimbledonban

Tenisz
1 órája

Bad Homburg-i tenisztorna: Babosék az elődöntőben

Tenisz
1 órája
Ezek is érdekelhetik