Tét nélküli túlélőtúra Opavába

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
Vágólapra másolva!
2006.09.13. 00:58
Címkék
Gulyás Róbert (jobbra) remeklése nélkül most sincs esély a sikerre
Gulyás Róbert (jobbra) remeklése nélkül most sincs esély a sikerre
Czeglédi Zsolt
Gulyás Róbert (jobbra) remeklése nélkül most sincs esély a sikerre
Gulyás Róbert (jobbra) remeklése nélkül most sincs esély a sikerre
Gulyás Róbert (jobbra) remeklése nélkül most sincs esély a sikerre
Czeglédi Zsolt
Gulyás Róbert (jobbra) remeklése nélkül most sincs esély a sikerre
A szombati, oroszok elleni vereséget követően csupán matematikai esélye van férfikosárlabda-válogatottunknak arra, hogy kijusson az Eb-re. Meszlényi Róbert együttese szerdán a cseh csapattal mérkőzik. A keret a szombati, debreceni selejtezőt követően hétfőn találkozott Budapesten, és kétszer tréningezett a Körcsarnokban.

„Délelőtt dobóedzést tartottunk, délután már a támadóvariációkat és a csehek elleni védőfeladatokat gyakoroltuk” – mondta Meszlényi Róbert szövetségi kapitány, akinek nemcsak a csoportban elfoglalt helyezés, hanem a tét hiánya, a motiválhatóság miatt is nehéz dolga van, és igazából csupán játékosai önbecsülésére apellálhat.

A hétfő délelőtti edzést követően a játékosok nem tudtak lezuhanyozni a Körcsarnokban, mert nem volt víz. Sebaj, gondolták a kosarasok, az együttes szállásául szolgáló Stadion Hotelig izzadtan is kibírható az alig 50 méteres távolság. Ám amikor beléptek a szálló halljába, a recepciós közölte velük, hogy a szobáikat csupán délután két órától foglalhatják el, és ebéd sincs, mert ahhoz viszont el kellene foglalni a szobáikat. A tusolást azért viszonylag hamar megoldhatták a fiúk a szálló fitnesztermében, és egy ebédre való pénz is lapult a játékosok zsebében. A délutáni tréningre már javult a helyzet, fakadt víz a zuhanyrózsából, igaz, csak hideg... Viszont a hotelben lehetett választani: vagy vacsora van, vagy másnap reggeli, mert a foglalás egy étkezésre szólt, így a kettő együtt nem fér bele.

Mint ahogy nem fért bele a kedd reggel nyolckor a bejárat elé gördülő buszba a kétméteres vagy jóval afölötti magassággal megáldott tagokból álló társaság. A jármű már ránézésre sem tűnt nagyobbnak azoknál a Robur típusú járgányoknál, amelyekkel a hetvenes években a serdülő futballcsapatokat szállították.

Mészáros Lajos szakmai alelnök azonnal kezébe vette az irányítást és elsősorban a telefonját, perceken belül megszervezte, hogy a minibusz helyett bocsássanak a magyar kosárlabda-válogatott rendelkezésére egy olyat, amelyben maradandó károsodás nélkül elutazhat a nemzeti együttes a Csehország északkeleti részén, Budapesttől mintegy ötszáz kilométerre fekvő, Ostrava közelében, a lengyel határnál található Opavába. A csapatvezető azt is pillanatok alatt elintézte, hogy Mosonmagyaróvárott rendes ebéddel várják a csapatot – a bekészített uzsonnás csomagok a várakozás nehéz órái alatt ripsz-ropsz eltűntek –, valamint a kinti edzésidő módosítására is kérte a munkatársait. Nem kifejezetten szakmai alelnöki feladatok – most ne bocsátkozzunk a „ki legitim, és ki nem a magyar kosárlabdasportban” témájú, negyedik hónapja aktuális vetélkedőbe –, de az egykori szövetségi kapitány átélt már egyet s mást ebben a sportágban és a honi szövetségben, így azonnal tudta, mi a teendő akut problémák esetén.

A minibuszt végül a hölgyválogatott „nyerte meg”, igaz, neki csupán Ferihegyig kellett azzal eljutnia. A férfiak számára érkezett végül a normál járat, így a tervezett nyolc óra helyett fél tizenegykor el is indult a válogatott a Eb-középdöntőre. Az már csupán hab a tortán, hogy a szombati, belgák elleni záróselejtező lebonyolításának költségei is a szövetségre hárulnak, mert „sikerült” olyan szerződést kötni, hogy a rendező Albacomp kihátrálhatott a fizetési kötelezettségek alól, mondván, nem látja rentábilisnak a hét végi esemény lebonyolítását.

Ennyit a magyar válogatott presztízséről.

Megyünk selejtezni.
Az állás
1. Oroszország431342–3047
2. Csehország431320–3087
3. MAGYARORSZÁG413281–2975
4. Belgium413278–3125
Legfrissebb hírek

Spanyol példa – Patai Gergely publicisztikája

Vízilabda
5 órája

Kezdődik a török labdarúgó-bajnokság három magyarral; Vályi Vanda 25 évesen a rutint képviseli

E-újság
5 órája

Pénteki sportműsor: Kazincbarcika–DVSC az NB I-ben

Minden más foci
5 órája

Kl-selejtezők: Bolla gólpasszt adott, a Rapid nem tudott előnyt szerezni a Dundee United ellen

Európa-konferencialiga
5 órája

Bognár György: A Zsitomir jobban játszott, még az ekkora különbség sem túlzás – reakciók

Európa-konferencialiga
6 órája

Kosár: legyőzte a norvégokat az U16-os fiúválogatott a B-divíziós Eb-n

Utánpótlássport
6 órája

Höjlundra fáj a Milan foga, elvesztheti kulcsemberét a Barcelona – csütörtöki transzferhíradó

Minden más foci
6 órája

Otthon kapott ki a CFR az El-selejtező harmadik körében; gól nélkül maradtak a görög csapatok

Európa-liga
6 órája
Ezek is érdekelhetik