Újra harcolt és győzött a Loki

Jutasi Róbert, Kecskés IstvánJutasi Róbert, Kecskés István
2006.08.26. 02:07
A Debrecen cseh edzője, Miroslav Beránek először irányította a Lokit idegenben, és a vizsga sikerült: a szakember alaposan felforgatta a bajnokcsapat hadrendjét, de sikerrel tette, hiszen a gárda győzetesen vonulhatott le a gyepről Kaposvárott.
Ibrahim Sidibe a légi harcok során legyôzte a túlerôt, hiszen Grúz Tamás (26) és Petrók Viktor sem tudta a Loki légiósa elôl elfejelni a labdát
A negyedik forduló nyitó mérkőzését a kaposváriak várhatták nyugodtabban, hiszen Prukner László minden játékosára számíthatott, senki nem kapott eltiltást, és egyik futballista sem sérült meg. Ezzel szemben a másik oldalon a cseh Miroslav Beráneknek volt baja bőven, hiszen több futballistája is hiányzott sérülés miatt. A cseh mester emiatt átalakította a csapatot, és húzott néhány meglepőt is. Először is a napokban távozó Éger László helyére a védelem közepére Virág Bélát állította, aki korábban védekező középpályásként futballozott, ráadásul a ballábas Halmosi Pétert a jobb szélre állította. A debreceni mester elgondolása azért is volt érdekes, mert a kispadon Dombi Tibor és Madar Csaba foglalt helyet, mindketten prímán futballoznak a jobb oldalon. Gondolhattuk volna, hogy Miroslav Beránek szándékosan megcserélte a játékosokat, ám a túloldalon Dzsudzsák Balázs kapott szerepet, aki szintén ballábas.

A mérkőzésen mindenesetre a Loki gőzerővel kezdve magához ragadta a kezdeményezést: az akciók rendre Sándor Tamástól, vagy a mellette helyezkedő Kiss Zoltántól indultak, s többször is azt láthattuk, hogy négy támadóval próbálkozik a Debrecen. A vendégek tizenöt percnyi attak után megszerezték a vezetést, és ekkor a cseh szakvezető átszervezte csapatát. Ibrahim Sidibe egyedüli ékként maradt a kaposvári térfélen, Igor Bogdanovics némileg visszahúzódott, és a középpályások előtt mozgott. A gólig nem túl aktív, sok hibával futballozó Kaposvár hiába próbálta meg összekapni magát, a roppant szervezett és fegyelmezett debreceniek között nem sok esélye volt.

Miroslav Beránek azután kényszerből váltott, ugyanis Halmosi Péter szerencsétlenül találkozott a pálya közepén a hazai Grúz Tamással, megsérült, így Madar Csaba állt a debreceniek jobb oldalára.

A fordulás után egész más volt a játék képe, mint az első félidőben. A Kaposvár sokkal veszélyesebben futballozott, mint korábban. Nos, tíz perc kellett az egyenlítéshez: Andruskó Attila elképesztő nagy gólt rúgott (avagy fogalmazhatunk úgy is, hogy Csernyánszki Norbert kapott nagy potya gólt). Lendületben is maradt a Kaposvár, úgy tűnt, hogy a Debrecennek sok az öt nap alatt lejátszott két mérkőzés, hiszen a piros-fehérek legutóbb hétfőn voltak pályán, amikor a Vasassal mecscseltek. A vendégcsapat középpályássora a második félidő jelentős részében szétesően futballozott.

Azonban felesleges lenne túlzottan kritizálni a Loki játékát, hiszen az utolsó pillanatban, kihasználva a hazai védelem megingását, megszerezte a győztes gólt, márpedig a futballban ez az igazi mérce: a Loki győztesen hagyhatta el a Rákóczi stadionját.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

---- 8. perc: Sándor Tamás magasan ívelt középre, a labdát Sidibe a felfutó Bogdanovics elé fejelte, akinek 17 méteres, jobblábas, lapos lövése után a labda elkerülte a kaput.
13. perc: Halmosi a Sándor Tamástól kapott labdával egy szép csellel elhúzott Zahorecz mellett a jobb oldalon, ám miután a nehéz helyzetet megoldotta, ígéretes helyzetben, könynyelműen Milinte kezébe emelt.
15. perc: Sándor Tamás középen ugratta ki Bogdanovicsot, aki már csak Milintével állt szemben, és 15 méterről, jobb lábbal, laposan a kapu közepébe lőtte a labdát.
0–1
36. perc: Andruskó a félpályáról indította Kovácsevicset, aki azonban nem tudta átvenni a labdát, megbotlott, s így odalett a lehetőség.
43. perc: Egy bal oldali Rákóczi-szabadrúgás után Vasziljevics jobbal, 18 méterről, laposan lőtt kapura, ám a labda Sidibéről kipattant, éppen Alves elé, aki 12 méterről, ugyancsak jobbal ismét megcélozta a kaput, de Csernyánszki jól zárta a szöget.
48. perc: Alves jó labdát adott Szakály Péternek, ám amikor a Rákóczi középpályása tíz méterről lőni készült, akkor Bernáth jó ütemű közbelépéssel azt meghiúsította.
56. perc: Andruskó a tizenhatos vonalával egymagasságban az alapvonalnál kapott labdát, maga elé tette, majd jobbal, magasan a kapu elé kanyarította; Csernyánszki beadásra számított, kissé kimozdult a gólvonalról, ám a labda nagy erővel a jobb felső sarokban landolt.
1–1
66. perc:
A hazai tizenhatosnál Sándor Tamás passzolt Leandróhoz, aki 15 méterről jobbal laposan lőtt, de a labda elakadt a tömör védőfalban.
88. perc: A hazai kaputól balra, többen is hibáztak: az elalvó és későn eszmélő védők között Dzsudzsák az alapvonalról középre pofozta a labdát, és az ott tartózkodó Kiss Zoltánnak egy lépésről már nem okozott gondot a hálóba pöccintenie.
1–2 ---- A hazai oldalon Milinte Árpádnak nem volt sok dolga. A védelemben igazából nem akadt rossz teljesítmény, leszámítva a csereként beálló Szakály Dénes megingását a végén. A középpályán Dusan Vasziljevics rengeteget dolgozott, így őt választottuk a találkozó legjobbjának. Andruskó Attila szép gólt szerzett, de az első félidőben gyakran eltűnt a mezőnyben. Oláh Lóránt és a brazil Andre Alves nem sok veszélyt jelentett a kapura. A vendégeknél sem volt gond a védekező játékkal. A középpályán Sándor Tamás az első félidei játékáért, Kiss Zoltán a győztes góljáért dicsérhető. Igor Bogdanovics fontos gólt szerzett, míg Ibrahim Sidibe ezúttal nem alkotott maradandót.