A leltár: 15 összetört szék a felső lelátón, két berúgott ajtó és egy betört ablak, letört vízcsapok és WC-ülőkék, megrongált reklámtáblák és korlátok. Tájkép csata után – pontosabban egy kosármeccs, még pontosabban egy csarnokavató férfibajnoki után.
Unger Tamás
Ôrök kellettek a szombathelyiek mellé, elvégre ôk sem voltak angyalok
Unger Tamás
Ôrök kellettek a szombathelyiek mellé, elvégre ôk sem voltak angyalok
„Nemrégiben tájékoztatott a létesítmény üzemeltetője, hogy körülbelül hat-nyolcszázezer forintos kár keletkezett. Ez nyilván megoszlik a két tábor között, erről még készül a pontos jegyzék, de az biztos, hogy az ülések tönkretétele a körmendiekhez köthető. Mindenesetre abban a négy szektorban, amelyben a vendégek voltak, a csapatukat működtető kft.-nek kell magára vállalnia a helyreállítás költségeit. Beszéltem is már róla körmendi kollégámmal, Fodor Sándorral a mérkőzés végén, amikor gratuláltam neki. Ő azt válaszolta, hogy nincs gond, a győzelem ennyit megér” – tudtuk meg Gráczer Györgytől, a Falco KC-Szombathely ügyvezetőjétől, aki kérdésünkre azt is elmondta, hogy két rendőrségi előállításról tud a vasárnapi vasi rangadó, a Falco KC-Szombathely–Lami-Véd-Körmend összecsapás kapcsán.
Egy nap távlatából ilyenek az emlékeink a végig izgalmas meccsről, amely előtt sajnos várható volt, hogy szerephez jutnak majd az indulatok. Így is lett, azt viszont nehéz felgöngyölíteni, ki kezdte a balhét: az egymásra mutogatás azóta is tart, de hogy senki sem szent a felek közül, azt a mérkőzés folyamán jó néhány sportpályára – és újságba – nem illő rigmus elhangzása is bizonyítja. Innen is, onnan is fölzengtek ugyanis ilyesfajta kórusok, a bedobálások és a rendbontások tekintetében azonban játék közben inkább a hazai tábor jeleskedett. Talán mert túl közel kapott helyet a pályához, ami viszont rendezési hiányosság – akárcsak az, hogy a lelátói történések mellett a pálya is veszélyforrást jelentett. Annyira csúszott…
„A játékvezetőknek vagy nyolc-tíz alkalommal kellett megszakítaniuk a játékot, mert a Falco B-közép belökte a reklámtáblákat, áttörte a kordont, és mindenfélét beszórt a pályára – mondta a körmendi ügyvezető, Fodor Sándor. – Azt gondolom, a körmendi szurkolók abszolút normálisan viselkedtek, felnőttek a megyei rangadóhoz, tartották magukat az internetes felhíváshoz, hogy ne legyen balhé. Az az ezer ember, aki elkísért bennünket, semmiféle rendbontást sem okozott. Amikor vége lett a mérkőzésnek, és a szimpatizánsaink ünnepelték a csapatunkat, a sárga-fekete ruhások közül néhányan felrohantak, és verekedést provokáltak. Egy körmendi hölgyet leütött az egyik Falco-szurkoló, akit egyébként utána a nagyon korrektül eljáró szombathelyi rendőrök előállítottak. Ez volt az egyetlen rendbontás. A nőt a mentők vitték el, kórházba került.”
Túlzsúfolt volt a vendégszektor
Unger Tamás
Tájkép csata után, avagy az ülôkeroncsok a züllöttek nyomában
Ami az összetört székeket illeti: az elöljáró szerint „más a leányzó fekvése”, mint ahogy az első ránézésre látszik, ő ugyanis összefüggést lát a kár és a vendégszurkolók szektorainak túlzsúfoltsága között. Mint elmondta, az vezetett a székek tönkremeneteléhez, hogy mintegy 600 helyen zsúfolódott össze a majdnem kétszer annyi piros-feketébe öltözött látogató, akik így nemcsak a földön vagy a lépcsőkön, hanem a székeken is álltak. Ugyanakkor megerősítette, a Körmendnek szándékában áll megtéríteni a kárt, ha a drukkereik okozták, de megjegyezte: rendkívül szerencsétlennek tartja, hogy a rendezők a szünetben nem engedték ki a vendégszurkolókat a szektorukból. Fodor Sándornak az a véleménye, fel kell hívni a szövetség és a liga figyelmét, milyen súlyos rendbontások történtek a Falco-tábor részéről.
A helyszín változhat, a gyűlölet örök
Végül az ügyvezető önkritikával is élt, mondván, nem ért egyet a körmendiek mérkőzés előtt felmutatott transzparensével. „A csarnokotok változhat, de a gyűlöletünk örök” – állt rajta, ami nem sok jót ígér a két szomszéd vár későbbi találkozóira.