Jobban hajrázott a Pécs

SZŐKE ILDIKÓSZŐKE ILDIKÓ
2006.02.08. 00:13
Légiósai ponterős játékával az első félidőben még csak tartotta a lépést a ZTE a pécsiekkel, a harmadik játékrészben viszont agresszív védekezéssel fordított, és tízpontos előnyre tett szert. A negyedik negyed eleji hétperces pontszünet azonban megpecsételte a hazaiak sorsát. Hiába támadhattak kétpontos hátránynál hét másodperccel a lefújás előtt, végül a rutinosabb Pécs nyert.

ZTE KK - PVSK-PÉCS EXPO 72–76 (21–27, 22–17, 21–14, 8–18)
Zalaegerszeg, 600 néző. V: Hartyáni, Cziffra, Pálla
ZALAEGERSZEG: HART 17, Baki 11/3, Hoffmann 2, EDMONSON 19/3, Csaplár-Nagy E. 11. Cs: Patton 3/3, Keresztes 6, Cseszlai, Vertetics 3/3. Edző: Kis Attila
PÉCS: Csirke 3/3, ALEKSZICS 17/9, Dénes 4, IVKOVICS 12, Orosz 10. Cs: Grebenár 11, Varga R. 3/3, Jovanovic 12/6, Lakatos 4. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–14. 15. p.: 32–39. 25. p.: 54–50. 35. p.: 64–67
Kipontozódott: Ivkovics (39. p.), Csirke (40. p.)

Mestermérleg
Kis Attila: – A döntő pillanatokban megint hibáztunk, sokszor az utolsó másodpercben kapunk kosarat. Egy-két játékosunknak fel kell nőnie a feladathoz.
Völgyi Péter: – A harcosságunk és az agresszív letámadásunk meghozta a sikert. Nem játszottunk jól, viszont remekül küzdöttünk.