Fordított és nyert az FTC a Dabas ellen a férfi kézilabda-bajnokságban

R. P.R. P.
2024.09.28. 19:56
Nagy Bence hat góllal segítette győzelemhez az FTC-t (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A férfi kézilabda-bajnokság 4. fordulójában az FTC legyőzte idegenben a Dabast, az ETO University HT hazai pályán nyert a Gyöngyös ellen, míg a Csurgó és a PLER nem bírt egymással.

Az eddig pont nélkül álló Dabas nagyon jól tartotta magát. A szünetben egy góllal vezetett a hazai csapat, és az utolsó tíz perc kezdetekor is teljesen nyílt volt a csata. Azonban a zöld-fehérek jobban bírták a hajrát, és végül három góllal megnyerték a találkozót. A legtöbb gólt a dabasi Fekete Bálint dobta, a válogatott jobbátlövő kilenc találatig jutott. A Fradiban Nagy Bence és Kovacsics Péter is hat gólt termelt.

Az ETO University HT szekere kissé döcögött a Gyöngyös ellen az első negyedórában, de utána a győriek átvették az irányítást, és lényegében magabiztos győzelmet arattak. Dely Márton hét gólt dobott, Bősz Dániel 38 százalékkal védett, és ezzel csapatuk a második helyre lépett előre a tabellán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. forduló
DABAS KC–FTC-GREEN COLLECT 32–35 (18–17)
Dabas, 800 néző. V: Andorka M., Hucker
DABAS: Nagy T. – Horvat 5 (2), FEKETE B. 9, Garajszki, KOLLER 5, Török 5, ÁG 3. Csere: Pallag (kapus), Gáspár V., Dobrkovics 3, Bognár N., Kádár, Katona, Tisza 2, Hunyadi. Edző: Tomori Győző
FTC: Győri K. – TÓTH Á. 4, Ónódi-Jánoskúti M. 3, KARAI 3, Győri M. 3 (3), NAGY BENCE 6, KOVACSICS 6. Csere: Borbély (kapus), Füzi, Debreczeni, ANCSIN 4, Juhász Á., Prainer 2, Lékai 2, Csörgő 1, Bujdosó 1. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 13. p.: 9–6. 24. p.: 15–13. 39. p.: 22–24. 46. p.: 26–26. 55. p.: 28–31
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Tomori Győző: – Nem szeretek szimpatikus vesztes lenni, de a múlt heti teljesítményünk után jó volt látni, hogyan jöttünk ki erre a mérkőzésre. Amíg bírtuk erővel, jól tartottuk magunkat, sajnos a végjátékra elfáradtunk.
Pásztor István: – Borzasztóan nehéz mérkőzést nyertünk meg Dabason. Sajnos jellemző ránk ez a hullámzás most, ezért örülök a győzelemnek, mert az előző idényben ezekből a meccsekből vesztesen jöttünk ki.

CSURGÓI KK–PLER-BUDAPEST 27–27 (16–12)
Csurgó, 700 néző. V: Bócz, Wiedemann
CSURGÓ: HOLLÓ 1 – Majstorovic 3, GÁBOR M. 6, Vasvári, Papp T., Tóth P. 2,Tufegdzics 4 (1). Csere: Füstös (kapus), Fekete, Zagar, Bazsó 1, Herceg 2, Szeitl E. 1, Brajovics 3, Mazurek, KISS B. 4. Edző: Vladan Matics
PLER: Zaponsek – Zalai B. 2, Perisics, Szunajkó F., KEMÉNY 6, Ocvirk 6 (5), Sunajko S. 3. Csere: KRÁNITZ (kapus), Dénes, FEKETE Á. 4, Várszegi, Groff, Sztraka, Kavin 4, Holdosi 2, Boros B. Edző: Lepsényi Sándor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 12. p.: 5-5. 14.p.: 8-5. 18. p.: 9–7. 22. p.: 11–9. 27. p.: 13–11. 35. p.: 18–14. 41. p.: 21–17. 49. p.: 25–24. 53. p.: 26–24. 57. p.: 27–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5
Vladan Matics: – Az ellenfél csúszott, mászott minden labdáért, nagyot küzdött. Csalódott vagyok a teljesítményünk miatt, bár az első félidőben minden úgy alakult, ahogy szerettük volna, a másodikban nem ismertem rá a csapatra. Kritikus helyzetben sorozatosan rossz döntéseket hoztunk, sokat hibáztunk, és ahogy Gyöngyösről mi hoztunk el egy pontot, most tőlünk vitt el egyet a PLER.
Lepsényi Sándor: – Hatalmas élmény volt Matics mester ellen meccselni, hiszen játékosaként is feltekintettem rá. Nagyon örülök a csapatom teljesítményének. A második félidőben a hét a hat elleni játékban sokat tudtunk hozni, ez volt a mai siker kulcsa. Külön köszönet a szurkolóinknak, akik elkísértek bennünket és végig buzdították a csapatunkat.

ETO UNIVERSITY HT–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 32–26 (17–11)
Győr, 1500 néző. V: Bíró, Kiss O.
GYŐR: BŐSZ 1 – Dörnyei 1, DELY 7, Vilovszki 1, Pieczonka 1, Bozsovics 4, BOMBAC 5. Csere: Pásztor I. (kapus), Balogh Zs. 4 (2), LAURINYECZ 5, Vajda J. 3, Fazekas M., Lang. Edző: Kilvinger Bálint
GYÖNGYÖS: Uszik – Lakosy, Markez 2, Bodor M. 4, HEGEDÜS M. 4, Ubornyák 3, EDWARDS 5 (3). Csere: Tomics, Gyánti (kapusok), Gráf 3, Jóga 1, Potisk, Nagy Á. 2, Schäffer, Gyallai 2. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 10. p.: 5–7. 15. p.: 9–7. 21. p.: 13–8. 28. p.: 16–10. 34. p.: 20–13. 42. p.: 24–16. 49. p.: 26–20. 55. p.: 27–24
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Kilvinger Bálint: – Az első negyedóra után át tudtuk venni az irányítást, és folyamatosan éltünk is vele, de a Gyöngyös a második félidőben megmutatta, milyen jó csapat, felzárkózott ránk, csak a rutin segített ki minket. Kiváló hangulat volt a csarnokban, továbbra is lépésről lépésre haladunk, ám vannak hibáink, amin dolgoznunk kell.