Serie A: nem bírt egymással a Bologna és az Atalanta

T. Z.T. Z.
2024.09.28. 22:44
Az Atalanta az utolsó pillanatban mentett pontot Bolognában (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójának szombati játéknapján a Bologna odahaza 1–1-es döntetlenre végzett az Atalantával.

A két csapat múlt idénybeli szereplését figyelembe véve valódi rangadónak is nevezhettük volna a Bologna és az Atalanta ütközetét – ehhez képest nagy csalódás volt szembesülni a valósággal, és azzal, hogy sem a Bologna, sem az Atalanta nem próbálja megnyerni a találkozót.

Az első félidőben az Atalanta hagyta ki a meccs addigi legnagyobb helyzetét, a csapat gólgyárosa, Ademola Lookman csak a Łukasz Skorupskival állt szemben, ám a lengyel kapus hárította a lapos lövést.

A fordulás után azonnal gólt szerzett a Bologna: nem telt el egy perc a középkezdés után, amikor Santiago Castro talált az Atalanta kapujába. Pár perccel később azonban rosszabbra fordult a hazai csapat helyzete, Jhon Lucumínak ugyanis a játékvezető VAR-vizsgálat után piros lapot mutatott fel, emberelőnybe került tehát az Európa-liga címvédője.

Az egyenlítésért nagy erőket mozgósított a már emberelőnyben futballozó Atalanta, amely Lazar Samardzic révén a 90. percben meg is szerezte az egy pontot jelentő gólt. Csalódást keltő meccsen végzett 1–1-re egymással a két csapat.

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ
Bologna–Atalanta 1–1 (Castro 46., ill. Samardzic 90.)
Kiállítva: Lucumí (50., Bologna)
Genoa–Juventus 0–3 (Vlahovics 48., 55. – az elsőt 11-esből, Conceicao 89.)
Udinese–Internazionale 2–3 (Kabasele 35., Lucca 83., ill. Frattesi 1., L. Martínez 45+3., 47.)