Mindenre nem ő a megoldás

K. Zs.K. Zs.
Vágólapra másolva!
2005.08.05. 22:07
Címkék
Ahhoz képest, hogy április elsején még "címlaptréfa" keretében foglalkozott a francia sportnapilap, a L'Équipe Zinedine Zidane válogatottbeli visszatérésével, tegnap már a miniszterelnök üdvözölte a játékmester döntését. "Szép szimbóluma ez annak, hogy amikor baj van, mindenki összefog a közös ügy érdekében" - mondta Dominique de Villepin egy vannes-i kórházlátogást megszakítva.
Zinedine Zidane visszatérésének Franciaországban egyként örül mindenki (Fotó: Imago)
Zinedine Zidane visszatérésének Franciaországban egyként örül mindenki (Fotó: Imago)
Zinedine Zidane visszatérésének Franciaországban egyként örül mindenki (Fotó: Imago)
Zinedine Zidane visszatérésének Franciaországban egyként örül mindenki (Fotó: Imago)
Zinedine Zidane visszatérésének Franciaországban egyként örül mindenki (Fotó: Imago)
Zinedine Zidane visszatérésének Franciaországban egyként örül mindenki (Fotó: Imago)

A miniszterelnök szólt néhány szót a világbajnoki kvalifikációról, pontosabban a reménybeli továbbjutásról is, amelyben kulcsszerepe lehet Zidane-nak, valamint a vele egy ütemben állítólag visszatérő Makelelének és Thuramnak. A francia szakírók nem vitatják, hogy a legendás 10-es visszatérése lélektani szempontból nagy lökést adhat a világ- és Európa-bajnok "nagyok" örökségét egyelőre átvenni képtelen újaknak, és a csapatkapitány, Patrick Vieira is jelezte: a karszalagot illetően bármilyen megoldás érdekli. Mert azt nehéz elképzelni, hogy Zizou, bármilyen szerény ember is legyen, csak "lélekben" lesz kapitány, a szalag pedig valaki másnak a karján feszül majd.

Nemcsak a férfiak kedvence a galloknál
Nemcsak a férfiak kedvence a galloknál
Nemcsak a férfiak kedvence a galloknál
Természetesen technikailag is javul a "kék játék" minősége, és taktikailag sem okozhat gondot, hogy Raymond Domenech csapatában feltűnik az eddig ismeretlen "elem", az extra szabadságot élvező játékmester. Megfigyelők ugyanakkor emlékeztetnek arra a tavalyi Eb után megfogalmazott kritikára, amely szerint Zidane sok labdaérintésével lassította a kontrákat; hogy még sohasem (!) sikerült igazi gólpasszt adnia az első számú gólvágónak, Thierry Henrynak; hogy a később kezdődő európai bajnokságok (olasz, spanyol) francia légiósainak ősz elején még nem nagyon megy a játék - márpedig sorsdöntő meccsek következnek akkor (Feröer, Írország). "Nem szabad mindent egy harminchárom éves futballistától várni" - vonható le a konklúzió.

Thuram visszatérése okozná a legkevesebb gondot - leszámítva azt a tényt, hogy ő a Juventus védelmének közepén futott szép idényt legutóbb, márpedig a válogatott sikereinek idején inkább a jobb oldalon dolgozott. Ami Makelelét illeti, az ő szerepét alaposan felértékeli, hogy Zidane ragaszkodik hozzá - no és az sem szól éppen ellene, hogy a Real Madrid után a Chelsea-ben is az egyik legfontosabb játékosnak tekintik. Feröer ellen még elég lehet a technikás Pedretti, de Írország ellen már a Makelelében megtestesülő erőre lesz szükség - hangzik a francia értékelés.
A FRANCIA VÁLOGATOTT MÉRLEGE
MeccsPontátlag
Zidane-nal (1994–2004)932.28
Zidane nélkül (1994–2004 júl.)372.08
Zidane nélkül (2004 júl.–)101.60
Forrás: L'Équipe
---- "Nincs mit mondanom. Ez nem úgy működik, hogy most így döntök, vagy úgy döntök… Zizou mondott valamit, hát kérdezzék őt" - igyekezett kitérni a kérdések elől Lilian Thuram, aki Zidane-hoz és Makeleléhez hasonlóan a tavalyi Eb után mondta le a válogatottságot.

Zidane szerint ő lesz a harmadik nagy visszatérő, amit alátámasztani látszik Fabio Capello tegnapi bejelentése: a Juventus edzője szerint a torinói klubhoz megérkezett a francia szövetség hivatalos kikérője a 17-i mérkőzésre… ---- Zidane visszatérésének híre mozgósította a francia szurkolókat: az augusztus 17-ei, Elefántcsontpart elleni barátságos mérkőzésre csurig megtelik majd a 30 ezer néző befogadására alkalmas montpellier-i Mosson-stadion.

Zizou bejelentésének másnapján, azaz csütörtökön a France Billets 10 ezer belépőjegyet adott el a meccsre - csak összehasonlításképpen: kedden 288, szerdán, amikor a késő délutáni órákban robbant a Zidane-hír, 1697 jegy kelt el.
Legfrissebb hírek

Barcelonai sokk: Lewandowski lemaradhat a BL-elődöntőről és a kupadöntőről − sajtóhír

Spanyol labdarúgás
43 perce

Az agyrázkódást szenvedő Gulácsi Pétert kiengedték a kórházból

Német labdarúgás
59 perce

NB I: Fehérvár FC–MTK Budapest

Labdarúgó NB I
1 órája

El Maestro: Valami egészen különlegeset láttunk szombaton – edzői értékelések

Labdarúgó NB I
1 órája

„Nem én vagyok a hős” – a 98. percben győztes gólt szerző Raphinha

Spanyol labdarúgás
1 órája

30 főre szűkült a vb-re készülő magyar férfi jégkorong-válogatott kerete

Jégkorong
2 órája

A cseréikben mindig bízhatnak a zöld-fehérek

Labdarúgó NB I
2 órája

Nem bírtuk tartani a lépést a görögökkel, ezüstérmes a magyar női vízilabda-válogatott a világkupán

Vízilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik