Ismét második az Arsenal

G. P.G. P.
2005.01.23. 23:07
Dennis Bergkamp (jobbról a második) döntő találatot szerzett (fotó: Reuters)
Arséne Wenger a Newcastle elleni meccs előtt még szakított időt arra, hogy néhány mondattal nevetségessé tegye a Premier League vezetőit, egyszersmind saját klubjának irányítóit. Az Arsenal vezetőedzője a következőképpen reagált a csütörtöki közleményekre, amelyek örömhírként jelentették be, hogy Wenger és Sir Alex Ferguson megígérte nyilatkozatháborúja beszüntetését. "Nem is ismerem a liga által közzétett szöveget, hiszen nem olvastam. És fogalmam sincs, miért ne mondhatnám ki a jövőben, amit gondolok. Ha úgy érzem, meg kell szólalnom, ezután is meg fogom tenni" - közölte hetykén a francia tréner.

Ugyancsak a vasárnapi találkozó előtt röppent fel a hír, hogy Craig Bellamy nem a hivatalos verzió (szalagsérülés) miatt maradt ki a vendégek kezdőcsapatából, hanem mert nem volt hajlandó a középpálya jobb oldalán játszani. Így volt, vagy sem, a walesi kétségkívül hiányzott a Newcastle-ból, amelynek támadójátéka csupán Alan Shearerre épült - márpedig ő ha nem is fogatlan, de kicsit öregedő oroszlán már.
Igaz, a túloldalon egy nála is korosabb csatár, Dennis Bergkamp szerzett vezetést az "ágyúsoknak". Mathieu Flamini lekezelt egy hosszan előreívelt labdát, s mielőtt a rárontó védők elvehették volna tőle, külsővel a középen berobbanó Bergkamphoz emelt. A holland nem vette át jól a passzt, de nyomban javította a hibát: az eldőlő Shay Given mellett a bal alsó sarokba gurított.
Az első félidő hajrájára kicsit feljött a Newcastle, bár a kapura így sem volt veszélyes. Nem úgy a hazaiak, akik a szünet után Shay Given valamennyi fontosabb testrészét eltalálták legalább egyszer, aztán a végén kis híján ráfaragtak a kihagyott helyzetekre. Szerencséjükre Manuel Almunia nem merevedett le teljesen, megfogta Lee Bowyer lövését, így maradt az 1-0 - és az Arsenal tízpontos hátránya a Chelsea-vel szemben.

Tv: a Sport1 19.30-tól sugározza a forduló összefoglalóját, a Sport2 pedig 20.45-től élőben közvetíti a Blackburn Rovers-Bolton Wanderers mérkőzést