Casillas már letett az aranyról

CSILLAG IMRE, MONCZ ATTILACSILLAG IMRE, MONCZ ATTILA
2004.12.23. 20:55
Az egész éves produkciójához méltó módon zárta a 2004-es esztendőt a Real Madrid: hazai vereséggel.
Júlio Baptista (balra) gólja a Sevillát a harmadik helyre repítette, a Real Madridot pedig az ötödikre tolta vissza
A tulajdonképpen a tavaszi Spanyol Kupa-döntő óta hullámvölgyben lévő, a finálét követően a Bajnokok Ligájában és a bajnokságban is elvérző, az új idényben pedig a BL-ben és a Primera Divisiónban is bukdácsoló együttes a Sevilla előtt hajtott fejet, és csak az ötödik helyről várhatja a következő évet. A pozíció talán nem is lenne anynyira aggasztó, ha az éllovas Barcelona nem 13 pontos fórral robogna a táblázat élén…
A Sevilla elleni diadal a második helyre repíthette volna az alakulatot, csakhogy ahhoz nem lett volna szabad annyira kilátástalanul játszania, mint szerda este. Az 1-0-s vendégsiker különbsége a hazaiakra nézve hízelgő, ha Iker Casillas nem véd jól, ha a vendégek pontosabban céloznak, illetve ha a játékvezető nem fúj "hazai pályát", a Sevilla ki is üthette volna a királyi gárdát. Így viszont az andalúzok kénytelenek voltak beérni egy góllal, amelyet sorozatos védőhibákat követően (a sorsdöntőt "természetesen" Samuel követte el) Júlio Baptista lőtt Iker Casillas mellett a kapu jobb sarkába.
A hét elején, a Santander elleni idegenbeli sikert követően még feltámadásról, aranyéremről beszélő Realnál pedig ismét megkongathatták a vészharangokat, és alighanem még az optimisták sem mernek a bajnoki elsőségről beszélni. "Hatalmas csalódás, hogy már decemberben kénytelenek vagyunk megbarátkozni a gondolattal, hogy nincs esélyünk megnyerni a bajnokságot, de sajnos ez a realitás - ismerte el Iker Casillas, a Real kapusa. - Ha a Sevilla négy nullára győzött volna, talán az sem lepne meg. Ez az év katasztrofális volt a számunkra, remélem, kétezer-ötben jobban megy majd a csapatnak."

A következő esztendő "éhgyomorra" az Atlético Madrid elleni városi derbivel indul, majd néhány bajnoki fordulót követően jöhet a Bajnokok Ligája nyolcaddöntője - az idén eredménycentrikusság szempontjából talán első számú európai klub, a Juventus ellen. Addigra talán Arrigo Sacchinak, az új szakosztály-igazgatónak valamelyest sikerül rendet tennie az egyesületen belül, és néhány játékossal megerősíteni a gyenge lábakon álló védelmet. A letámadásokat erőltető szakember ugyan nem a kispadra érkezett - ott még Mariano García Remón ücsörög -, de gyanítható, azért az ő szája íze szerint is alakítgatja majd a keretet. Márpedig a mai Realból talán a labdaszerző középpályások hiányoznak a leginkább. Nem is olyan régen még hárman voltak, de Esteban Cambiasso, Flávio Conceicao és Claude Makelele is odébbállt már. A sztárok pedig nehezen vehetőek rá a "piszkos munkára".
Pedig szükség lenne minderre, ha a csapat vissza akar kapaszkodni a dobogóra. A Barcelona elérhetetlennek tűnik, de a Sevilla, Valencia, Espanyol hármas megfogható. Persze, nem a szerdaihoz hasonló játékkal.
Különösen az Espanyol lehet sebezhető, amely megmagyarázhatatlanul jól teljesít ebben a szezonban, és ez még akkor is igaz, ha a gárda az évzáró fordulóban csúnya pofont kapott a Valenciától. A hat meccse veretlen címvédő 3-0-ra nyert, igaz, csak a hajrában tette fölényessé a sikerét, holott már az első félidő végétől, Raúl Tamudo és Óscar Serrano kiállításától kettős emberelőnyben játszott. "Szégyellje magát a bíró, olyan eseményeknek lehettünk szemtanúi, amelyek megengedhetetlenek az első osztályban. De ezen már senki sem lepődik meg, úgy tűnik, néha mindent lehet. Amit Esquinas Torres művelt, rossz volt nekünk, a labdarúgásnak és neki is" - háborgott Miguel Ángel Lotina, az Espanyol trénere.

A második osztály eredményei

Segunda división
18. forduló: Eibar-Recreativo Huelva 1-2, Valladolid-Salamanca 3-2, Lleida-Gijón 0-2, Almeria-Gimnastic 1-1, Xerez-Murcia 0-1, Terrassa-Celta Vigo 1-4, Córdoba-Alavés 1-2, Elche-Ejido 3-1, Ciudad-Cádiz 0-0, Tenerife- Málaga B 1-1. A Pontevedra-Racing Ferrol mérkőzés lapzártánk után fejeződött be.
Az élcsoport: 1. Cádiz 37 pont, 2. Alavés 35, 3. Elche 31 (26-20), 4. Eibar 31 (24-19)