Szoros Statisztika-siker

SEBASTIAN TAMÁSSEBASTIAN TAMÁS
2004.05.11. 22:19
Az már a legelső mérkőzés után kristálytisztán látszódott, hogy a Statisztika ezúttal nem 7:0 arányban hengerel a BSE ellen, mint az Extraliga alapszakaszában.
Fazekas Mária két gyôzelmet tett hozzá a Statisztika sikeréhez (fotó: Farkas József)
A Braun, Iszajeva kettős ugyanis – bemelegítésként egy hihetetlenül szoros, ötjátszmás meccsen – felülmúlta a Boros, Póta párost. Igaz, 7:0 nem lett, de ennyire szoros csatára azért mégis kevesen számítottak. Amikor a horvát Kornelia Vaida – szintén öt szettben – legyőzte Fazekas Máriát, a BSE már 4:2-re vezetett a hét nyert mérkőzésig tartó összecsapáson. A szenzációt szimatolóknak azonban persze még sem lett igazuk, végül a Marcibányi tériek zsinórban öt meccset nyerve 7:4-re fordítottak.
De idézzünk fel még néhány pillanatig a fent említett Fazekas– Vaida mérkőzésnél. Amit a két olimpiai résztvevő produkált – mindketten a luxemburgi kvalifikációs tornán harcolták ki az athéni indulás jogát – az a legválogatósabb ínyencek ízlését is kielégítette. Felváltva nyerték a szetteket, Vaida a negyedik játszmában 9:9-nél két labdamenetnyire volt a rendkívül fontos győzelemtől, ám ekkor Fazekas még vissza tudta hozni a meccset. Sőt az ötödik szettben 4:1-re még vezetett is, innen jött fel 6:6-ra a horvát, majd meg is nyerte a fordulatos összecsapást.
Nem volt kevésbé izgalmas Vaida másik összecsapása sem. A BSE idegenlégiósa, aki az idei évad elején a Budapest-bajnokság megnyerésével már végigszáguldott a magyar mezőnyön, az első felnőttszezonját teljesítő Póta Georgina ellen is remek meccsen nyert, naná, hogy öt játszmában. A Statisztika szerencséjére a beírás folytán Vaida nem játszott több mérkőzést, többek között a Boros–Vaida horvát rangadó sem jött létre. Bár a Statisztika játékosai ezúttal nem hengereltek csúcsközeli formában, azért Boros, Fazekas és Póta is hozták a kötelezőt (mindhárman nyertek két-két meccset), így diadalmaskodtak a döntő első mérkőzésén, még ha nyögvenyelősen is.
A hazai mezőnyben úgy tetszik, még ez is belefér.

Extraliga nők, döntő, első mérkőzés
Statisztika–BSE 7:4

Boros, Póta–Iszajeva, Braun 2:3 (7, –9, –9, 9, –2), Fazekas–Demeter 3:0 (5, 7, 3), Póta–Vaida 2:3 (9, –5, 9, –8, –8), Boros–Braun 3:1 (8, 10, –8, 2), Molnár–Iszajeva 0:3 (–6, –9, –7), Fazekas–Vaida 2:3 (–8, 3, –8, 10, –9), Póta–Braun 3:1 (7, 9, –6, 7), Boros–Iszajeva 3:1 (3, 4, –9, 4), Molnár–Demeter 3:0 (9, 7, 7), Fazkeas–Braun 3:1 (7, –8, 5, 6), Póta–Iszajeva 3:0 (8, 4, 3)

A három megszerzett pontig tartó párharc állása: 2:0 a Statisztika javára
Második mérkőzés: május 15.-e, Szamos utca