Belgium: Kikapott az Anderlecht

G. P.G. P.
2003.11.09. 20:56
Óriási meglepetést hozott a 12. forduló, hiszen a Standard Liege-nek sikerült megállítania a kör előtt még veretlen Anderlechtet.
Az idén egyre inkább magukra találó "vörösök” bő negyedóra alatt eldöntötték a pontok sorsát, hiszen a 18. percben már 2–0-ra vezettek a Constant Vanden Stock-stadionban.Az Anderlecht papíron legnagyobb vetélytársa, a címvédő FC Bruges két kínos vereség után ismét győzni tudott, de játéka minden volt, csak meggyőző nem. Clement egy fejes góllal vezetést szerzett, aztán a kék-feketék nemcsak képtelenek voltak az előny növelésére, de a végén örülhettek az egy pontnak is. A Charleroi – amelyben Lendvai Miklós az első perctől az utolsóig játszott – többször is közel járt az egyenlítéshez – a bruges-i David Rozehnalnak a 90. percben egyenesen a gólvonalról kellett mentenie.A Bodor Boldizsárt végig a pályán tudó Germinal Beerschot simán kikapott az újonc Heusden-Zoldertől, ami azt jelenti, hogy a Germinal új edzőjével, Dojcin Peraziccsal eddig négy pontot gyűjtött a lehetséges 15-ből. A csapat ugyanis legutóbbi három meccsén sem pontot, sem gólt nem szerzett. Bukrán Gábor kezdő volt az Antwerpben, de a 77. percben lecserélték a Cercle Bruges elleni 2–2-es döntetlen során. A középpályás csapattársa, Bernáth Csaba nem jutott szóhoz a találkozón.Jupiler League
12. forduló:
Gent–Genk 1–1 (Mrdakovics 66., ill. De Brul 27. – öngól), Antwerp–Cercle Bruges 2–2 (Cissé 20., Pinxten 65., ill. Jbari 21., 85.), Heusden-Zolder–Germinal Beerschot 2–0 (Okoth 43., De Condé 51.), La Louviere–Lokeren 3–2 (Murcy 17., 65., Van Der Bossche 29., ill. Bance 1., 41.), St. Truiden–Lierse 3–2 (Buvens 57., Mbonabucya 58., 62., ill. Mitu 34., 84.), Westerlo– Mouscron 1–1 (Wagenamkers 37., ill. Dugardein 30.), Beveren–Mons-Bergen 2–0 (Kaiper 53., 75.), FC Bruges–Charleroi 1–0 (Clement 20.), Anderlecht–Standard Liege 1–4 (Mornar 23., ill. Kaklamanosz 8., 61., É. Mpenza 18., Walasiak 54.)
Az élcsoport: 1. Anderlecht 31 pont, 2. Standard 25, 3. Genk 24, 4. FC Bruges 21, 5. Mouscron 20, 6. St. Truiden 19 (18–16), 6. Westerlo 19 (17–18)