Belgium: Szökésben az Anderlecht

G. P.G. P.
2003.09.14. 23:05
Kezd meglépni az Anderlecht a bajnoki címvédő FC Bruges-től, mivel a százszázalékos brüsszeli csapat szombaton idegenben is tönkreverte a Lokerent, a kék-feketék ellenben már második döntetlenjüket játszották az idény kezdete óta.
Persze a két nagycsapatnak nem azonos nehézségű feladat jutott, elvégre a Lokeren a sereghajtó, míg a Bruges ellen az utolsó percekben egyenlítő Gent az ötödik. A harmadik pozícióba, a Standard Liége helyére a Genk kapaszkodott fel, mégpedig éppen a Standard elleni győzelemmel.Bernáth Csaba és Bukrán Gábor együttese, az Antwerp a Charleroi vendégeként szerzett három pontot, s már a 9. helyen állomásozik. A még nyeretlen hazaiaknál nem kapott lehetőséget Lendvai Miklós, Bernáth és Bukrán azonban egyaránt kezdő volt az antwerpeni együttesben, sőt utóbbi végig a pályán maradt. "Óriási küzdelemben győztünk, Darko Pivaljevics egy szöglet után kotorta be a vezető gólunkat, utána elsősorban kontrákra játszottunk. Engem a megbeszéltek szerint a hetvenedik perc környékén cserélt le az edzőnk, René Desaeyere, hiszen korábban sokat kihagytam. Azt mondta, elégedett velem” – emlékezett vissza Bernáth Csaba.A negyedik magyar légiós, Bodor Boldizsár végigjátszotta a 0–0-ra végződő GBA–La Louviére találkozót. Jupiler League
5. forduló: Heusden-Zolder–St. Truiden 0–1 (J. Janssen 4.), Lokeren–Anderlecht 0–6 (Szeol Ki Hjon 18., Katana 35. – öngól, Doha 51. – öngól, Mornar 72., Hendrikx 83., Dindane 85.), Charleroi–Antwerp 0–1 (Pivaljevics 35.), FC Bruges–Gent 1–1 (Clement 40., ill. Mrdakovics 87.), GBA–La Louviére 0–0, Westerlo–Beveren 3–2 (Dosunmu 62., Paas 64., 81., ill. Kaiper 30., 39.), Standard Liége–Genk 0–2 (Daerden 7., T. Janssen 90.), Mons-Bergen–Lierse 1–3 (Ban 70., ill. Imschoot 14., Thompson 40., De Wilde 87.), Mouscron–Cercle Bruges 4–0 (Zewlakow 14., Dugardein 42., Gregoire 54., Pieroni 85.)
Az élcsoport: 1. Anderlecht 15 pont, 2. FC Bruges 11, 3. Genk 10 (8–3), 4. Standard Liége 10 (8–4), 5. Gent 8 (10–8), 6. Lierse 8 (5–3), 7. St. Truiden 8 (5–4)