Breda-ajándék Rotterdamnak

G. P.G. P.
2003.08.31. 22:22
Mindhárom nagycsapat nyert a hét végén, mégis egy negyedik, az RKC Waalwijk vezeti a tabellát.
Torma Gábor együttese (a magyar támadó sérült, ezért nem lépett pályára) már a 25. percben 3–0-ra vezetett a Volendam ellen, aztán ez lett a végeredmény is, ami azt jelenti, hogy a százszázalékos Waalwijk még mindig nem kapott gólt. A második helyezett Ajax 1–0-ra legyőzte a sereghajtó Zwollét, és az amszterdami gárda csak rosszabb gólkülönbségével szorul az éllovas mögé. A Twente otthonában gond nélkül szerzett három pontot a címvédő PSV.A három magyar játékost foglalkoztató NAC Breda a Feyenoord otthonában szerepelt, és jó játékkal egészen a hajráig 1–0-ra vezetett, a rotterdamiak mégis fordítottak. Babos Gábort, a Breda kapusát éppen akkor értük utol, amikor otthon videóról megnézte a mérkőzést, s mint mondta, a tévé képernyőjén keresztül is ugyanolyannak látta, mint belülről: "Olyannyira megérdemelten vezettünk egy nullra a nyolcvanharmadik percig, hogy a Feyenoord-közönség kifütyülte saját csapatát. Akkor az egyik középpályásunk, Arne Slot egy bedobást röviden fejelt hazafelé, a csatár rácsapott, és elrúgta mellettem a labdát. Volt még egy nagy helyzetünk, de a bíró négy percet hosszabbított, és a végén újabb gólt kaptunk. Egy hosszú oldalra ívelt labdát visszafejeltek, Slot lemaradt az emberéről, én már tehetetlen voltam. A saját teljesítményemmel elégedett vagyok, de ha egy csapatnak nagyobb álmai vannak, ilyen hibákat nem lehet elkövetni. Ajándékba adtuk a három pontot a Feyenoordnak” – elevenítette fel a történteket feldúltan a válogatott hálóőr.A meccsen egyébként Fehér Csaba és Pető Tamás is kezdő volt, utóbbit épp az első hazai gól előtt cserélték le. Holland Casino Eredivisie
3. forduló: Vitesse–AZ 1–2 (Bochem 66., ill. Buskermolen 41., Meerdink 86.), Willem II–Heerenveen 2–0 (Hadouir 2., Sukov 31.), Twente–PSV 0–2 (Kezsman 18., Rommedahl 34.), Roda JC–RBC Roosendaal 0–2 (Juszuf 18., Daelemans 89.), Feyenoord–NAC Breda 2–1 (Bombarda 83., Buffel 90., ill. Diba 23.), Ajax–Zwolle 1–0 (Pienaar 32.), Groningen–ADO Den Haag 2–0 (Matt-
hijs 14., Salmon 87.), Utrecht–NEC 0–1 (Schuurman 42. ), RKC Waalwijk– Volendam 3–0 (Hoogendorp 8., 14. – az elsőt 11-esből, Redan 25.)
Az élcsoport: 1. Waalwijk 9 pont (7–0), 2. Ajax 9 (4–1), 3. PSV 7