Belgium: Hengerelt a Bruges

G. P.G. P.
2003.08.31. 22:36
Gólszegény fordulót bonyolítottak le a belga élvonalban a hét végén, de a bajnoki címre esélyes csapatok persze ebből is jól tudtak kijönni.
Az éllovas Anderlecht és a harmadik helyen álló Standard Liége egyaránt 1–0-s győzelmet aratott, a bajnok Bruges együttesén viszont semmi sem múlt: idegenben verte meg 4–0-ra az FC Antwerpet. Vagyis az egyetlen gólgazdag mérkőzésen sajnos éppen két magyar labdarúgó csapata volt a szenvedő fél. Bukrán Gábor végig a pályán volt, míg Bernáth Csaba, a Debrecen egykori védője most mutatkozott be az Antwerpben, a szünetben áll be."Tudtuk, hogy nehéz lesz, mert a címvédő Bruges a legjobb csapat manapság Belgiumban, nem véletlen, hogy a Borussia Dortmundot is kiverte a Bajnokok Ligája selejtezőjében. A négygólos különbség egyébként meglehetősen túlzó, nem volt ekkora a differencia. Javarészt elkerülhető gólokat kaptunk, jó néhány helyzetet kihagytunk. De a legnagyobb baj, hogy úgy éreztem, a második kapott gól után lélekben többen feladták a társaim közül, pedig addig szinte teljesen egyenrangú ellenfelek voltunk. Ebben a szezonban feltétlenül előrébb kell végeznie az Antwerpnek, mint legutóbb, amikor a tizenkettedik lett, és szerintem nem is lesz ezzel gond, mert az első tízbe bőven beférünk. Ami engem illet, bár sokan vagyunk a posztomra, bízom benne, hogy legközelebb már kezdő lehetek. Most bajnoki szünet következik, előbb Franciaországban, majd Észak-Írországban játszunk edzőmeccset” – mondta a lefújást követően Bernáth Csaba.Ami a többi magyar labdarúgó szereplését illeti. A kisebbik bruges-i együttes, a Cercle otthonában 1–0-s vereséget szenvedő Germinal Beerschotban végigjátszotta a meccset Bodor Boldizsár, a La Louviére–Charleroi (0–0) találkozón pedig Lendvai Miklóst a 89. percben cserélte be a vendégek szakvezetője, Dante Brogno. Jupiler League
4. forduló: Lierse–Standard Liége 0–1 (Bangoura 54.), Anderlecht–Beveren 1–0 (Mornar 11.), FC Antwerp–FC Bruges 0–4 (Simons 28. – 11-esből, Verheyen 59., Saeternes 72., Mendoza 73.), Cercle Bruges–Germinal Beerschot 1–0 (Jbari 67.), La Louviére–Charleroi 0–0, St. Truiden–Westerlo 0–0, Gent–Heusden-Zolder 2–0 (Theunis 4., Ribus 89.), Genk–Mouscron 2–0 (Vandenbergh 28., Thijs 70.), Mons–Lokeren 1–1 (La-Placa 77., ill. Fofana 5.)
Az élcsoport: 1. Anderlecht 12 pont, 2. FC Bruges 10 (10–3), 3. Standard Liége 10 (8–2), 4. Genk 7 (6–3), 5. Gent 7 (9–7), 6. La Louviére 6