Oláh Katalin verhetetlen

SEBASTIAN TAMÁSSEBASTIAN TAMÁS
2003.06.28. 23:14
Hatvanhét egyesület 800 versenyzője nevezett, a férfiaknál 6 km, a nőknél 4.1 km; 15, illetve 10 ellenőrző pont, 250 méteres szintkülönbség és legalább 35 Celsius-fokos levegő. Ezek voltak a pilisszentkereszti középtávú ob alapvető paraméterei.
De a száraz számoknál sokkal érdekesebb volt maga a verseny, ahogy kicsik és nagyok (14-től 80 évesekig) megküzdöttek a tereppel, a csúszós, köves lejtőkkel, emelkedőkkel, bozótokkal – no és a térképpel. A férfi elitkategóriában az esélyesek bizonyítottak. Domonyik Gábor távollétében a miskolci Lévai Ferenc közel egyperces előnnyel nyert a szintén vb-kerettag Dénes Zoltán előtt. A svájci vb-re utazó negyedik válogatott, Forrai Gábor hibázott és csak a 12. időt futotta. A nőknél hét hónapja második kislányának életet adó Oláh Katalin az idei rövid távú ob után a középtávon sem talált legyőzőre, s megszerezte a pályafutása 29. egyéni bajnoki titulusát (nyolcadszor nyert középtávon, előzőleg tizenegyszer rövid és tízszer hosszú távon), ha a csapatversenyt és váltót is számításba vesszük, már 37 bajnoki címnél tart. "Nagyon örülök győzelmemnek, de még nem vagyok csúcsformában. Keményen edzek, készülök a svájci világbajnokságra, célom, hogy hiba nélkül fussak és kihozzam magamból a maximumot. Ha szerencsém van, az első tízbe is bekerülhetek” – tekint előre kétszeres világbajnoknőnk. Az ifjúságiak versenyét Zsebeházy István nyerte meg. A szlovákiai ifjúsági Eb másik magyar aranyérmese, Gösswein Csaba, noha addig vezetett, az egyik ellenőrző pontnál 3:50 percet vesztett és végül a negyedik helyre csúszott. Vasárnap a váltóversenyekkel folytatódnak az országos bajnokság küzdelmei.