Győzelem a britek ellen

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
Vágólapra másolva!
2003.05.03. 22:36
Címkék
Egy ki-ki "meccs mindenkor jól jön. Nemcsak motivációt, plusztöltetet jelent, de siker esetén roppant jó hatással lehet a versenyzők önbizalmára. Az olimpiai kvalifikáció évében pedig mindennél fontosabb az olyan győzelem, amelyet a magyar csapat tagjai vívtak ki a brit válogatott ellen a moszkvai csapat Európa-bajnokság első napján.
Fekete Levente a nyújtón elkövetett bakiját tökéletes gyűrűgyakorlattal feledtette
Fekete Levente a nyújtón elkövetett bakiját tökéletes gyűrűgyakorlattal feledtette
Fekete Levente a nyújtón elkövetett bakiját tökéletes gyűrűgyakorlattal feledtette
Fekete Levente a nyújtón elkövetett bakiját tökéletes gyűrűgyakorlattal feledtette
Fekete Levente a nyújtón elkövetett bakiját tökéletes gyűrűgyakorlattal feledtette
Fekete Levente a nyújtón elkövetett bakiját tökéletes gyűrűgyakorlattal feledtette
Mert bizony ez a siker fordulópontot jelenthet, annak ellenére is, hogy ez az újdonságnak számító kontinensviadal (második alkalommal rendezik meg) a lebonyolítási rendszere miatt nem kulcsfontosságú esemény a nemzetközi tornaéletben. Az európai szövetség által létrehozott viadalon tornászokból és ritmikus gimnasztikázókból álló csapatok küzdenek meg a helyezésekért, egyenes kieséses formában, s legjobbjainknak ezúttal a britekkel kellett felvenniük a harcot a továbbjutásért.
Azzal a válogatottal, amely a női torna és a ritmikus gimnasztika "vonalán” klasszisokkal jobb a magyarnál – előbbiek a tavalyi patraszi Európa-bajnokságon a hatodikok voltak, míg utóbbiak Granadában a tizedik helyet szerezték meg –, s a férfiaknál olyan klasszist tudhat soraiban, mint Kanukai Jackson.
A magyar siker az első szer, azaz a nyújtó után egyáltalán nem volt kikövetkeztethető, Fekete Levente ugyanis látványos rontással kezdte meg a versenyt, és félő volt, hogy ez rossz hatással lesz majd a többiek teljesítményére.
Ám a folytatás a rossz nyitány ellenére meseszerűre sikerült, hiszen gyakorlatilag mindenki nagyobb hiba nélkül teljesítette a viadalt.
Fekete gyűrűgyakorlata (amely az egyik dzsókerünk, vagyis dupla szorzójú szerünk volt) 9.325-öt ért, s Gál Róbert is megingás nélkül teljesítette a tőle vártakat. A cottbusi Világkupa-viadal talajgyőztese kedvenc szerén 9.275-tel, míg ugrásban 9.2-vel távozhatott a pódiumról. Ráadásul talajon több pontot kapott a gyakorlatára, mint az oroszok összetett olimpiai bajnoka, a jelenlegi tornasport egyik legnagyobb kedvence Alekszej Nyemov.

2. csapat Európa-bajnokság, Moszkva
Magyarország–Nagy-Britannia 122.464:120.147
A magyarok eredményei: Gál Róbert (talaj: 9.275, ugrás: 9.200), Fekete Levente (gyűrű: 18.650, nyújtó: 7.700), Kiss Renáta (felemás korlát: 17.800, gerenda: 7.200), Péntek Tünde (ugrás: 8.700, talaj: 8.700), Haris Brigitta (karika: 14.332, labda: 7.083, buzogány: 7.633), Daróczi Petra (szalag: 6.191)
A britek eredményei: Kanukai Jackson (lólengés: 17.650, gyűrű: 9.325), James Evans (talaj: 7.100, nyújtó: 7.950), Cherrelle Fennel (ugrás: 17.450, felemás korlát: 7.500), Renay Jones (gerenda: 8.275, talaj: 7.250), Rebecca Jose (labda: 7.733, buzogány: 7.416), Hannah McKibbin (karika: 15.882, szalag: 6.616)
További eredmények: Ukrajna–Ausztria 134.440:117.823, Oroszország–Bulgária 139.107:116.374, Fehéroroszország–Olaszország 131.482:130.382
"Egy kicsit izgultunk a verseny előtt, ez is okozhatta például Levente hibáját, de hamar lehiggadtunk, és a folytatásban már simán ment minden. Olyan gyakorlatokat mutattunk be, amelyekkel jó volna az anaheimi világbajnokságon is kirukkolni – mondta a versenyt követően Gál Róbert.
A női "tornarészleg” sem okozott csalódást, Kiss Renáta felemás korláton, ami szintén dzsóker volt, 8.9-es produkciót hozott össze, míg Péntek Tünde ugrásban és talajon is két 8.7-es gyakorlattal segítette a válogatottat.
"Összességében szerintem nem tornáztunk rosszul. Úgy érzem, nagyobb rontásom nem volt, de azért örültem volna neki, ha a talajon jobban sikerül az első sorom. A gyakorlat után még egy kicsit csalódott voltam, de most, hogy tudom, továbbjutottunk, nem kesergek. Igyekszem a következő versenynapra koncentrálni” – magyarázta a békéscsabai Péntek Tünde, akinek ez a viadal élete első felnőttvilágversenye.
Akárcsak a ritmikus gimnasztikázó Daróczi Petrának, aki ugyan már összemérte tudását a legjobbakkal a kijevi Grand Prix-viadalon, ám felnőtt Európa-bajnokságon most szerepel először.
"Én csak egy szerrel, szalaggal segíthettem a csapatot, éppen ezért igyekeztem nagyon bátran versenyezni. Örülök, hogy jól sikerült a gyakorlatom, főként azért, mert általában a szalag a mumusom, minden versenyen ezzel a szerrel szoktam hibázni” – mondta Daróczi a versenyt követően.
Haris Brigitta, aki már ismert név a nemzetközi ritmikus gimnasztika életében, és már jóval nagyobb tapasztalattal büszkélkedhet, a buzogánnyal "bűvészkedett” a legjobban, és neki is sikerült nagyobb rontás nélkül megúsznia ezt a meglehetősen nehéz viadalt.
"Csak karikában akadtak kisebb hibáim, amit azért bánok, mert nálunk ez volt a dzsóker” – tette hozzá Haris.
Versenyzőink tehát nagyszerű teljesítményüknek köszönhetően a legjobb négy közé jutottak.
Ám balszerencséjükre a folytatás már nem sok jót ígér számukra. A sorsolás alapján ugyanis vasárnap a döntőért folyó csatában az olimpiai bajnok Alekszej Nyemovval, az Európa-bajnok Alekszej Bondarenkóval, a világbajnok Szvetlana Horkinával, a junior Európa-bajnok Anna Pavlovával, valamint a ritmikus gimnasztika jelenlegi két legnagyobb világsztárjával, Alina Kabajevával és Irina Csacsinával felálló házigazda orosz válogatottal kerültünk egy ágra.
És ezen elképesztő sztárnévsort alapul véve talán nem is nagyon érdemes további esélyeinket taglalni…
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik