(22, –17, –14, –20)
Nyíregyháza, 150 néző. V: Mocsnik, Adler
NYÍREGYHÁZA: VERDES 12, Horváth G. 3, Pampuch 4, Szalai 13, Mondi 4, Toronyai 3. Cs: Bugyi (liberó), Nyíri 2, Fekete 5, Berkes 1, Kőnigh. Edző: Botos Ferenc
DUNAFERR: Pajor 3, SZABÓ G. 2, SZEKERES 10, MÓZER 17, Tóth T., 7, URFI 10. Cs: Nagy A. (liberó), Forgó 8, Lukács 1, Németh Sz. 2, Tóth G., Németh G. 4. Edző: Ruffing Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:2, 8:2, 12:7, 17:12, 17:16, 22:21. 2. játszma: 3:1, 3:6, 6:9, 6:14, 8:18, 12:22. 3. játszma: 1:6, 3:7, 3:12, 6:15, 9:16, 9:19, 12:23. 4. játszma: 3:3, 3:7, 9:10, 10:14, 15:16, 18:18, 19:21
Továbbjutott: a Dunaferr (kettős győzelemmel)

A remek nyitásokkal megszerzett hazai előnyt a Dunaferr szorgos munkával majdnem ledolgozta, de az egyenlítésig nem jutott el, így az NYVRC egyet lefaragott játszmahátrányából. A második etapban előbb Szekeres, majd Forgó nyitásai állították megoldhatatlan feladat elé a nyíregyháziak fogadóit. A nagyon simán megnyert játszmával a Dunaferr az elődöntő kapujába ért, ezek után csak úgy juthatott volna tovább a Nyíregyháza, ha a következő két szettet egyaránt megnyeri, és közben 13 pontos összesített hátrányát is ledolgozza. Erre azonban nem kerülhetett sor, mert nem javult a hazaiak nyitásfogadása, és mindemellé ráadásul kritikán aluli mezőnymunka is párosult részükről. Az újabb sima Dunaferr-szakaszgyőzelemmel eldőlt a továbbjutás, a folytatásban az addig kevesebbet játszók jutottak szerephez, és a vendégek a fiatalok különcsatáját is megnyerték.

Mestermérleg
Botos Ferenc: – Az elején még úgy éreztem, hogy szépen haladunk a cél felé, de a második szettben az idény legjobb játékát nyújtó Dunaferr teljesen szétzilált bennünket a nyitásaival, ami által a csapat szerkezete is megbomlott.
Ruffing Péter: – Az első játszma nyitásfogadási hibái miatt tetemes előnyre tett szert a hazai csapat, és ez eldöntötte annak sorsát. A második szettől a játék minden elemében feljavultunk, és örömröplabdát bemutatva sikerült eldöntenünk a továbbjutás sorsát. A negyedik játszmát a többségében juniorokból felálló csapatom biztosan hozta.

Nők
Architecton Gödöllői RC–V-fon Jászberény 3:1

(22, 21, –22, 23)
Gödöllő, 200 néző. V: Mezőffy, László
GÖDÖLLÔ: Gudmann 3, MESTER 19, Villányi 7, SZENDRÔI 19, Nagy K. 9, Kurucz 15. Cs: Puskás (liberó), Szurkos, Szabó M. Edző: Németh Lajos
JÁSZBERÉNY: Kiss D. 10, BÓTA 15, Vargáné 3, Fésüs 11, HÉJJAS 17, Adorján 2. Cs: Selmeczi (liberó). Edző: Deme Gábor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:0, 6:2, 10:4, 11:8, 16:9, 20:13, 21:19. 2. játszma: 1:5, 6:8, 10:9, 13:15, 16:15, 20:16, 22:21. 3. játszma: 1:3, 7:5, 11:8, 11:10, 16:11, 16:16, 18:19, 22:22. 4. játszma: 4:0, 5:4, 8:10, 13:12, 13:15, 20:19, 23:21
Tj: a Jászberény (4:4-es szettaránnyal, 187:179-es pontaránnyal)

Kifogástalan összpontosításának, hatékony centertámadásainak és eredményes sáncmunkájának köszönhetően alaposan nekiveselkedett a visszavágót 3:1-es szetthátrányból kezdő hazai alakulat. A vendéglátóknál Mester Orsolya és Kurucz Ágnes szebbnél szebb pontokkal éltették csapatuk továbbjutási reményét a későn ébredő jászberényiekkel szemben. A folytatásra felocsúdó vendégeknél főként Héjjas Valéria vitte a prímet. A továbbjutás szempontjából sorsdöntő fordulat akkor következett el, amikor a házigazdák a harmadik szettben 16:11-es vezetésüknél megtorpantak, ezáltal a harcias jászságiak játszmát csíptek. A negyedik felvonás előtti számolgatáskor kiderült, hogy ha a vizitálók legalább 16 pontot összegyűjtenek, ők kerülnek a legjobb négy közé. Céljukat – Vargáné ravasz pörgetése jóvoltából – a vártnál könnyebben érték el.

Németh Lajos: – Megpróbáltuk véghezvinni a csodát, ami sajnos nem sikerült. Büszke vagyok a lányokra, hogy mindent megtettek a győzelemért.
Deme Gábor: – Nagy dolog, hogy ilyen gyenge játékkal is továbbjutottunk. Ma megérdemelten nyert a Gödöllő.