Copa América: a hajrában szerzett góllal nyert és továbbjutott Argentína

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.06.26. 06:55
Lautaro Martínez volt az argentinok megmentője (Fotó: Getty Images)
Argentína, a Copa América címvédője egy 88. percben szerzett góllal 1–0-ra legyőzte Chilét, míg Kanada Perut verte meg magyar idő szerint szerda hajnalban.

Miguel Araújo kiállításáig jól tartotta magát Peru Kanada ellen. A közel egyórás emberelőny azonban a kanadaiak felé billentette a mérleg nyelvét. A piros mezesek végül egy kontratámadás végén Jonathan David góljával nyerték meg a mérkőzést. 0–1

A címvédő Argentína esélyeshez méltóan játszott Chile ellen. Lionel Messi az első félidőben, Nicolás González pedig a második félidőben találta el a kapufát, de Claudio Bravo is többször mentette meg csapatát. Hiába a mezőnyfölény, sokáig nem sikerült a gólszerzés az argentinoknak. A 88. percben egy szögletet követően Lautaro Martínezhez került a labda, aki átvétel nélkül a jobb felső sarokba vágta. Argentína tehát nyert, hat ponttal vezeti a csoportot és biztosan továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba. 0–1