Morientes válthatja Batistutát

MISUR TAMÁSSMISUR TAMÁSS
2003.01.06. 20:43
Vízkereszt napján, azaz hétfő délután háromkor megkezdődött a 2003-as labdarúgóév Itáliában, miután a Serie B-ben ekkor pótolták be a szeptemberben a televíziós sztrájk miatt elhalasztott második fordulót, és ugyanekkor kezdődött el Torinóban a 13. fordulóból elhalasztott A-ligás TorinoAtalanta bajnoki is. (A meccset annak idején azért nem játszották le, mert a bergamói gárda csapatorvosa a mérkőzés reggelén elhunyt.)
Batistutát török és angol csapatok hívják
A szakadó hóesésben megrendezett összecsapást a hazaiak kezdték erőszakosabban, ennek ellenére már a 4. percben Bucci kapus hálójában pihent a labda, igaz, Tombolini játékvezető les miatt nem adta meg Berretta gólját. Aztán tíz percre rá már "igaziból” is betaláltak a vendégek: Foglio szabadrúgását követően Natali fejjel szerzett vezetést az Atalantának. A "bikák” leszegett fejjel küzdöttek az egyenlítésért, és a második félidő 16. percében sikerrel is jártak: a csereként beállt Ferrantét Siviglia szabálytalanul állította meg a 16-oson belül, a büntetőt pedig Mezzano váltotta gólra. Az utolsó percekben mindkét gárda megszerezhette volna a győztes gólt, de sem Sommese, sem Rossini próbálkozását nem kísérte siker, így végül igazságosnak mondható a döntetlen, amely után mindkét gárda kiesőhelyen maradt, igaz, mindketten közelebb kerültek a megmenekülést jelentő 14. helyhez.
Az "igazi” pontvadászat a hét végén kezdődik meg, ám addig inkább az átigazolási piac eseményei tartják lázban a szurkolókat. A piacon a legaktívabb a Roma, amely nemcsak Olivier Dacourt-t, a Leeds francia középpályását csábítja nagy erőkkel, hanem Fernando Morientest, a Real Madrid spanyol csatárát is. Fabio Capello, a "farkasok” edzője vasárnap és hétfőn a spanyol fővárosban járt, megtekintette a Real–Valencia bajnokit, majd megpróbálta meggyőzni a támadót, hogy fogadja el a Roma ajánlatát.
Morientes ára egyébként 25 millió euró, és a játékos állítólag szívesen elhagyná Madridot, Del Bosque mester ugyanis egyre ritkábban számít rá. A Roma a spanyol megvásárlásához szükséges összeget Batistuta eladásából szerezhetné meg, az argentint ugyanis a Fenerbahce mellett több angol klub is hívja. (Ráadásul a nyáron lejár a szerződése, tehát még januárban kellene eladni.)
Ugyancsak a "farkasokkal” kapcsolatos hír, hogy Saliou Lassissi, a gárda elefántcsontparti védője fel akarja jelenteni a
A-liga
13. forduló, elmaradt mérkôzés: Torino–Atalanta 1–1 (Mezzano 61. – 11-esbôl, ill. Natali 14.)
Az élcsoport: 1. Milan 33 pont (30–10), 2. Internazionale 33 (31–16), 3. Lazio 32, …15. Atalanta 10, …17. Torino 8

B-liga
A szeptemberrôl január 6-ra halasztott 2. forduló eredményei: Ascoli–Vicenza 1–4 (Fontana 65. – 11-esbôl, ill. Dzseda 11., Schwoch 27. és 90. – mindkettôt 11-esbol, Marcolini 53.), Genoa–Ternana 1–0 (Giacchetta 10.), Lecce–Catania 1–0 (Chevanton 36. – 11-esbôl), Livorno–Cagliari 1–0 (Saverino 21.), Messina–Salernitana 2–0 (Iannuzzi 33. és 81.), Napoli–Ancona 1–1 (Dionigi 72., ill. Maini 68.), Triestina–Siena 2–1 (Muntasser 31., Fava 44., ill. Tiribocchi 5.), Venezia–Bari 1–1 (Anderson 25., ill. Spinesi 33.), Verona–Cosenza 1–0 (Abbruscato 51.). A Palermo–Sampdoria találkozó lapzártánk után ért véget.
Az állás 17 forduló után: 1. Triestina 32 pont, 2. Lecce 30, 3. Livorno 29 (22–14), 4. Siena 29 (18–13), 5. Sampdoria 27 (16 mérk.), 6. Messina 25 (26–22), 7. Ternana 25 (18–17), 8. Cagliari 25 (17–19), 9. Vicenza 23 (25–24), 10. Ancona 23 (22–21), 11. Palermo 22 (16 mérk.), 12. Verona 21 (23–21), 13. Genoa 21 (20–18), 14. Ascoli 21 (17–18), 15. Venezia 21 (17–19), 16. Catania 18, 17. Bari 16 (13–16), 18. Cosenza 16 (16–22), 19. Napoli 14, 20. Salernitana 12
klubot, amely súlyos sérülésére hivatkozva nem folyósítja a fizetését. "Több mint egy éve tört el a lábam, de azóta felépültem, hetek óta a többiekkel együtt edzek, így nem értem, hogy miért nem kapok fizetést” – jelentette ki a játékos.
Végül két rövidhír: sajtóértesülések szerint az Inter csábítja Fredrik Ljungberget, az Arsenal svéd középpályását, bár Massimo Moratti klubelnök már többször kijelentette, hogy januárban nem akar változtatni a kereten; Sergio Cragnotti lemondása után is szárnyalnak a Lazio részvényei, annak ellenére is, hogy Szaid Kadhafi, Moamer Kadhafi líbiai vezető fia ismételten közölte: nem akarja megvásárolni a római egyesületet.