Phoenix Mecano-Kecskeméti RC–Szegedi DRE 3:0
(16, 20, 21)

Kecskemét, 100 néző. V: Járosi, Ratkóczai
KECSKEMÉT: KOVÁCS A. 9, Forgó 6, DUNSZT 2, LENGYEL L. 10, SZABÓ J. 12, CZAKÓ 15. Cs: Czéh (liberó), Kormos, Ékes 1. Edző: Farkas Mihály
SZEGED: Dobos 2, VAKULYA 16, Juhász 4, Selmeczi 5, GRÓZER 8, Kiss E. 4. Cs: Kádár Németh (liberó), Kovács T., Bakos. Edző: Nusser Elemér
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 8:6, 11:7, 15:9, 17:10, 23:13. 2. játszma: 2:3, 3:6, 11:11, 12:15, 19:17, 22:19. 3. játszma: 1:4, 8:7, 12:11, 14:15, 19:19, 22:21
Széteső játékot produkált a vendég együttes az első játékrészben, nehezen birkózott meg a hazaiak nyitásaival. A második játékrész már nem alakult olyan simán hazai részről: többször is elhúztak néhány ponttal a Tisza-partiak, a Kecskemét befogta őket, majd ismét szaladhatott az eredmény után. A játszma végéhez közeledve a hazaiak újra átvették az irányítást, és remek sáncmunkával sikerült ezt a szettet is megnyerniük. A harmadik játékrész első labdamenetében Dunszt Orsolyának, a Kecskemét feladójának megsérült a kisujja, így fájós kézzel volt kénytelen játszani. Sokáig fej fej mellett haladt a két együttes, a végjátékban aztán 22:21-nél Selmeczi hosszút ütött, majd jött Lengyel két remek ütése, és győzelemnek örülhettek a hazaiak.

Mestermérleg
Farkas Mihály: – A végelszámolásnál nagyon fontos lesz minden nyert szett, így teherként jelentkezett, hogy három nullra kellett megnyernünk a meccset. Jó játékkal sikerült is.
Nusser Elemér: – Küzdelmes mérkőzésen a szettek végén saját magunkat vertük meg. Mindenesetre a játékunk biztatóbb volt, mint az elmúlt hetekben.

Dégi Barbara beállása segített a Vasason
Vasas-Budai Tégla Óbuda–Miskolci VSC-Cronus 3:0
(23, 22, 19)

Folyondár u., 150 néző. V: Pelikán, Kovács G.
VASAS: Jáka 3, KRIEGEL O. 14, Nyári 5, Józsa 7, Takács Zs. 2, Tormási 6. Cs: Kastner (liberó), DÉGI 13, Pinczés. Edző: Ratimorszky Károly
MISKOLC: Adrijanenko 2, Katona 11, Országh 8, Szűcs 5, Odijanenko 11, KOVÁCS E. 6. Cs: Németh A. (liberó), Sike. Edző: Kőhalmi Richárd
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:8, 14:16, 20:20, 23:23. 2. játszma: 7:9, 14:16, 20:18. 3. játszma: 7:3, 12:7, 19:14

Egy biztos, nem ez a mérkőzés szerettette meg a röplabdát az emberekkel, gyenge színvonalú, megannyi bakival megspékelt játékkal teltek a percek. Nem volt formában például Takács Zsófia sem, akit már az első szettben felváltott Dégi Barbara az egyik négyesütő helyén, és vele már hatékonyabban fejeződtek be a Vasas támadásai. Nyári Virágot menti, hogy magas lázzal vállalta a játékot, a sérült Vatait pedig újfent az idényben másodszor pályára lépő Kastner helyettesítette liberóként. A harmadik szettben valamelyest kidomborodott a Vasas nagyobb tudása és rutinja.

Ratimorszky Károly: – Az egyik szemem sír, a másik nevet: az idény legroszszabb játékával sikerült nyernünk.
Kőhalmi Richárd: – A sok hibával tarkított találkozón a végjátékokban alulmaradtunk, ez okozta vereségünket.