NB I B: Pécsi MFC - Kecskemét 3-0

A mérkőzéről tudósított: HORVÁTH LÁSZLÓA mérkőzéről tudósított: HORVÁTH LÁSZLÓ
2002.11.23. 20:43
GÓLSZERZÔJokisics a 35. percben Kollár jó ütemű átadását követően, estében jobb belsővel, nyolc méterről középről, laposan a kapu bal oldába gurította a labdát (1–0). Jokisics a 40. percben a jobb kapufa tövénél, néhány lépésről becsúszva jobbal a jobb alsó sarokba passzolta a labdát (2–0). Pest Krisztián a 86. percben Sipos jobb oldali partdobása után lekezelte a labdát, és kilenc méterről laposan, jobb lábbal a kapu közepébe helyzett (3–0)SÁRGA LAPOross (buktatta Kulcsárt) a 31. percben, Halász (Zsolnai buktatásáért ) az 53. percbenSZÖGLETARÁNY: 6:5 (2:2)Pécsett a győzelmek hatására újra futball-láz van: a Kecskemét elleni összecsapásra a hideg ellenére is 2500 néző volt kíváncsi.Igaz, eleinte úgy tűnt, a lelkes szurkolók unatkoznak majd, hiszen nem sok esemény történt az első félórában, legfeljebb annyi, hogy Pintér Attilát a mérkőzés 22 percében sérülés miatt le kellett cserélni, ezért be nem tervezett változtatásra kényszerült Kiprich József, a kecskemétiek edzője. Már rögtön a találkozó legelejétől fogva látszott, hogy Nagy Zsolt, a vendégek kapusa lesz a legfoglalkoztatottabb játékos a mezőnyben. Ez így is lett, még a szünet előtt, öt perc alatt két durva védelmi hibát vétettek a vendégek, így a szünetig kétgólos hátrányba került a Kecskemét, a gyors gólokkal a PMFC igen hamar "lerendezte” a három pont sorsát. Herbert Roland kapus hibája felhozhatta volna a kecskemétieket, de Oross Márton nem tudott élni a felkínált lehetőséggel, így maradt a 2–0. Ez volt az egyetlen igazi helyzete a vendégegyüttesnek a 90 perc alatt. A hajrában egyszer még megrázta magát a listavezető, és Pest Krisztián találatával háromra növelte előnyét, mint ahogy hárommal növelte pontjai szá-mát is.A pécsi csapat megerőltetés nélkül, könnyen jutott a győzelemhez, a gyöngécske Kecskemét ellenében, legalább háromgólnyi különbség volt kettőjük között. Az újabb sikerrel a feljutásért küzdő Pécs megőrizte szeptember 1. óta tartó veretlenségi sorozatát és sorrendben 12. mérkőzésén nem kapott ki. Mestermérleg
Nagy Tamás: – Kiváló játékvezetés mellett, okos, taktikus játékkal nyertünk. Úgy érzem, megfelelően kiszolgáltuk és szórakoztattuk közönségünket.
Kiprich József: – Egyenlő ellenfelei voltunk a Pécsnek, de két óriási egyéni hiba eldöntötte a mérkőzést.