Erőlködnek a hazaiak - Tatabánya-PMFC 0-0

A mérkőzésről tudósított: CSEJTEI ISTVÁNA mérkőzésről tudósított: CSEJTEI ISTVÁN
2002.08.17. 22:07
SÁRGA LAPVejmola (buktatásért) a 28. percben, Mogyorósi (lökésért) a 68., Berdó (buktatásért) a 17. percben.KIÁLLÍTVA Horváth S. az 58. percbenSZÖGLETARÁNY: 5:7 (2:2)Unalmasan kezdődött a találkozó. Bő tíz percet kellett várni az első értékelhető mozzanatokra, amikor a tapogatózó játék után hazai helyzetek jellemezték a mérkőzést. A 25. percben egy ártatlannak tűnő hazai akció során az elnyűhetetlen Vincze István került ziccerbe, ám a támadó remek emelése után a labda a felső lécről visszapattant a mezőnybe. Az első játékrészben kevés említésre méltó esemény történt, ráadásul a színvonal is rendkívül alacsony volt. Szünet után valamelyest lendületesebben kezdtek a vendégek, elsősorban a csereként pályára lépő Márton Gábor jóvoltából, aki remekül mozgatta társait. Az 58. percben Horváth Sándor belelépett ellenfele mellébe, amiért Juhos Attila játékvezető azonnal kiállította. A 72. percben a pécsiek rutinos játékosa, Márton, miután átlépte a felezővo-nalat, felnézett, majd a kapujából kint álló Lipták József feje fölött a bal kapufára lőtte a labdát. Látványos jelenet volt. Ezt követően továbbra is a mezőnyben, többnyire a két tizenhatos között folyt a játék, a látványos akciók elmaradtak, így nem alakult ki kombinatív, a közönség számára élvezhető futball. A végeredmény a látottak alapján reálisnak mondható.MESTERMÉRLEGTörök József: – Egyelőre csak erőlködünk, a játékunk sajnos még akadozik, helyzeteink pedig kimaradtak.Rónai István: – A harmadik mérkőzésünkön nem sikerült gólt lőni. Mentségünkre csupán az szolgál, hogy harminc percet emberhátrányban játszottunk.